Adófórum

Adózási és számviteli információk

fizetés könyvelő irodában

Számlázás

fizetés könyvelő irodában

HozzászólásSzerző: panniik » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves fórumozók!

 Elnézést kérek, ez nem szakmai kérdés ha úgy vesszük, de egyszerűen nem tudok máshonnan segítséget kérni.Sajnos, újra munkát kell keresnem, és fogalmam sincs, milyen határok között mozog most a fizetés egy könyvelőirodában, mert 2006 óta nem ott dogoztam. Nem tudom, mennyit lehet kérni, nem akarok túlzásba esni egyik irányba sem. Kérlek benneteket, ebben segítsetek egy kicsit, ha tudtok. Nagy segítség lenne nekem. Vagy számlázni mennyit lehet.

Köszönöm

panniik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

fizetés könyvelő irodában

HozzászólásSzerző: ARANY » szomb. dec. 05, 2009 1:49 pm

Szia! Érdekes a kérdésed, de erre nem lehet egyértelmű választ adni, mivel, ez úgy gondolom, a két fél közötti megállapodás kérdése. És az is igaz, hogy országos szinten eltérnek a munkabérek. Amit kötelezően adni kell, az úgy gondolom, a szakképzetteknek járó minimálbér, ami ezen az éven 87 500.-Ft. De az sem mindegy, hogy az országnak mely területén vállalnál munkát. Mert az elmaradott térségekben (mint pl. Észak-Magyaroszág) nemigen adnának többet a kötelezőnél. A Dunántúlon viszont, gondolom, már többre is lehetne számítani.
ARANY
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

fizetés könyvelő irodában

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. dec. 06, 2009 10:49 am

Ha a számlázást nézzük, akkor a jövő évi elvárt jövedelem a könyvelőknél 3oo/e ft. (EV vagy személyesen közreműködő tag) Ez természetesen átlag, s én sem hiszem, hogy 1-2 céget könyvelő ezt a jövedelmet el tudná érni.- Amennyiben könyvelőirodában akarsz munkaviszonyt létesíteni, az sem közömbös, milyen feladtok ellátását kell végezned. Nyílván egy adatrögzítő más jövedelmet kap, mint a kontírozó könyvelő, vagy mérleget-adóbevalást összeállító.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

fizetés könyvelő irodában

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » vas. dec. 06, 2009 4:39 pm

   Szia !

  Megjelent már valahol a szakmák szerinti elvárt jövedelem? A könyvelő jövő évi elvárt jövedelmét hol nézted meg ? köszi Mari

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

fizetés könyvelő irodában

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. dec. 06, 2009 4:45 pm

Nem fog megjelenni semmi segédlet. Mindenkinek magának kell meghatároznia KSH adatok, saját környezetének korrekciós tételei, stb. alapján. A könyvelők elvárt jövedelmét én előadáson hallottam. Fel is háborodtam rendesen. Az átlagban benne van az 1.5 millió havit  kereső könyvelő és az 1 vállalkozásnak könyvelő 5o/e ft-os könyvelő is.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

fizetés könyvelő irodában

HozzászólásSzerző: panniik » vas. dec. 06, 2009 5:50 pm

Sziasztok!

Köszönöm a válaszotokat. Azt elfelejtettem írni, hogy mérlegképes könyvelő vagyok, kontírozás, rögzítés, bevallások, beszámoló készítése lenne a feladatom. Végülis sokkal okosabb nem lettem, ez tényleg 2 fél megállapodása. A kötelező min.bért kicsit kevésnek érzem, nem hiszem, hogy ennyiért elmegy valaki könyv.irodába dolgozni, ahol 10 cég a minimum. Azért köszönöm a gyors választ, holnap megyek egy beszélgetésre.

panniik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

fizetés könyvelő irodában

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. dec. 06, 2009 7:41 pm

Hát lehet, hogy Pesten nem megy el. Dél-dunántúlon viszont van lesz jelentkező, még ennyiért is :-(((

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég