Adófórum

Adózási és számviteli információk

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

Ellenőrzés

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök Mindenkit! Kérem szépen segítsetek: Hogy is van ez? Be lehet adni egyszerre az egyéni vállalkozóknak vagy akár társaságoknak, magánszemélyeknek a részletfizetési és a mérséklésre irányuló kérelmet? Az apeh honlapon két külön kérelemként van fent a nyomtatvány... Érdemes együtt beadni? Az eljárási illeték akkor 2x 2200,-ft? Köszönöm!

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: 494 » hétf. nov. 23, 2009 7:37 pm

Ahhoz, hogy elektronikusan adjak be méltányossági kérelmet társaságnak (08FAG01) kell a T180-ason valamit jelentenem hogy eletronikusan adhassam be? Arra gondolok, hogy még annakidején nem kellett ezt jelölni... Köszönöm!

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: hrvthandrea » hétf. nov. 23, 2009 10:20 pm

Ugy tudom vagy az egyik vagy a másik. Nem kérhető egyszerre a kettő.

Andrea

hrvthandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. nov. 23, 2009 10:44 pm

Sziasztok! Éppen holnap fogom ezt kideríteni, mert nekem is ezzel kell foglalkoznom. Egyéni váll-nak szeretnénk mérséklést és részletfizetést kérni. Ha megtudom, megosztom Veled. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: 494 » kedd nov. 24, 2009 5:23 am

Előre is köszönöm!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd nov. 24, 2009 7:55 am

Sziasztok!

Igen, ha valakinek régi a meghatalmazása (őskorban készült) akkor elektronikusan be kell adni egy újat (180-ast) ahol jelölni kell, hogy erre is vonatkozik a meghatalamzás.

Én már adtam be elektronikusan úgy kérelmet, hogy pl. tőketartozást részletekben kértem, a fennálló késpótlékot pedig kértem mérsékelni. Meg is kaptuk mindkettőt. a részletre 12 havit a pótlékra pedig felét eltörölték.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd nov. 24, 2009 8:42 am

Szia! Most néztem az APEH honlapon az adatlapot, nem kell csak egyet kitölteni, mert most már mérséklést, halasztást, részletfizetést is lehet egy adatlapon kérni. 

Azt viszont miből gondoljátok hogy elektronikusan is lehet ezt beküldeni? Nem találom a letöltését.

Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd nov. 24, 2009 9:22 am

Szia!

Nézd meg a letölthető abev dolgok között 08FAG01. töltsd le és miután rengeteget emlegetted a bevallás kiagyalójának táncos nénikéjét ugyanúgy jelöld meg beadásra. Arra figyelj, hogy kell mellé egy excell tábla is amin ha társaság, akkor be kell adni egy mérleget. Olvasd el a kitöltésit!

Annyi bizonyos, ha csak simán írsz egy levelet,a miben kéred, akkor kb. 1 év mire válaszolnak és küldenek formanyomtatványt, meg mindent. Ha sürgős, akkor elektronikusan kell kérned és akkor kb. két hét múlva ha valami kell téged felhívnak és még két hét mire máris határozatot hoznak. Ha valamivel gondod van, írj, szívesen segítek. Én most vagyok túl egy II. világháborús kérelmen. Kb. olyan hosszú és olyan ronda volt. DE megkaptuk!!!!

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: 494 » kedd nov. 24, 2009 9:47 am

Köszönöm szépen!!!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Részletfizetési vagy méltányossági kérelem?

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd nov. 24, 2009 9:49 am

Szia! Szerencsére a vállalkozóim között ritkán fordul elő, hogy ilyen kérelmeket kelljen beadni. Korábban mindig az adatlapot kinyomtatva adtuk be, de várták is, mert már végrehajtás ill.váll.igazolvány visszavonása előtt voltunk. Most is ez áll fenn, valószinű gyorsan intézkednek.

A lényeg, hogy egy nyomtatványon beadható akár 3 féle variáció is. Üdv. Ani   

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég