Szia! nem tudom mit értel a szgk. vonatkozásában azon, hogy minden költségét elszámolt..mert az ev. esetében - bár nem tudom milyen tevékenységet folytatott: gondolom nem olyat, ami az ev. esetében is kizárólag üzleti célúnak ismeri el a személygépkocsit. Mivel személygépjárműről van szó az SZJA tv. alábbi részéreire felhívnám a figyelmet, mert egyáltalán nem biztos, hogy amilyen kiadásokat elszámoltak költségként ennél az Ev-nél ezen gépjárművel kapcsolatban, hogy az minden el is számolható költségként:(Azt nem tudom milyen lízingről va szó..)
1. A saját tulajdonú - ideértve a továbbiakban a házastárs tulajdonát is - kizárólag üzemi célú jármű (e rendelkezés alkalmazásában a személygépkocsi-bérbeadó vagy személyszállító tevékenységet folytató egyéni vállalkozónál a tevékenység tárgyát, illetve eszközét képező személygépkocsi is, ha az egyéni vállalkozó azt más célra részben sem használja, és üzleti nyilvántartásai ezt egyértelműen alátámasztják)üzemanyag-felhasználása, továbbá számlával (bizonylattal) történő igazolás alapján a jármű fenntartásának, javításának és felújításának költsége számolható el, valamint a II. fejezetben foglaltak szerint érvényesíthető értékcsökkenési leírás. Üzemanyag-felhasználás címén vagy
a) az üzemanyag-fogyasztási norma és az állami adóhatóság által közzétett üzemanyagár,
b) a számlával (számlákkal) igazolt üzemanyag-vásárlás vehető figyelembe, azonban a számla alapján figyelembe vett üzemanyag-mennyiség nem lehet több, mint az üzemi használatra az üzemanyag-fogyasztási normával számított mennyiség,
azzal, hogy a magánszemély az adóév egy negyedévén belül a negyedév első napján választott üzemanyag-felhasználással összefüggő költségelszámolási módszertől - ideértve a választott üzemanyag-fogyasztási normát is - nem térhet el. Nem alkalmazható az a) pont rendelkezése, ha az egyéni vállalkozó az Áfa-törvény szabályai szerint az üzemanyag általános forgalmi adóját levonásba helyezi.
5. A saját tulajdonú nem kizárólag üzemi célú jármű - kivéve a személygépkocsit - beszerzési árával szemben a II. fejezet szerint átalányban érvényesíthető értékcsökkenési leírás. Az 1. pontban nem említett személygépkocsi esetén az átalány szerinti elszámolás a következő módon érvényesíthető: a II. fejezetben említett nyilvántartás vezetése mellett az éves bevételnek 1 százaléka, de legfeljebb egy személygépkocsi beszerzési árának a 10 százaléka vehető figyelembe, illetőleg a hivatkozott pontban meghatározott átalány címén egyébként elszámolt költség ezzel az összeggel növelhető. Egy adott személygépkocsi értéke alapján csak egy ízben, a használatbavétel évében vehető figyelembe ez az átalány. Más költségek az üzemi használattal arányosan számolhatók el az 1. pont vonatkozó rendelkezése szerint.
8. A személygépkocsi bérleti vagy lízing díja címén a költségként figyelembe vehető összeg több személygépkocsi esetén sem haladhatja meg a vállalkozói bevétel 1 százalékát, egyébként ilyen címen az egyéni vállalkozó költséget nem számolhat el. Az utóbbi rendelkezés alól kivételt képeznek az 1. pontban említett személygépkocsik, amelyek esetében a bérleti díj, illetőleg a vonatkozó rendelkezés szerint a lízing díja elszámolható. A nem saját tulajdonú személygépkocsi üzemi célú használata esetén elszámolható az üzemi használatra eső
a) 1. pont szerinti üzemanyag-fogyasztás,
b) számla szerinti egyéb költség,
amennyiben az a szerződés alapján az egyéni vállalkozót terheli.
9. A költségelszámolás bármelyik módjának alkalmazásánál szükséges járművenként - az 5. számú melléklet II. 7. pontjában meghatározott - külön útnyilvántartás vezetése, továbbá abban járművenként az üzemi célú futás kezdő és záró kilométeróra állásának a feljegyzése. Költség kizárólag az e pont szerint igazolt üzemi célú futásteljesítmény után számolható el, kivéve azt a futásteljesítményt, amelyre nézve az egyéni vállalkozó magánszemélynek kifizető egyébként kiküldetési rendelvény alapján hivatali, üzleti utazás címén bevételnek nem számító költségtérítést fizetett.
------------
Kérjed az előző évi leltárakat, ha volt tárgyieszköz, akkor azok nyilvántartását, és a megszűnéskor is kellene egy leltár, az SZJA tv.-ben foglaltak szerint értékelve azt..
Nem szerencsés elvállalni röviddel megszűnés előtt a könyvelést, főleg, ha az előző évi adóbevalláshoz, könyveléshez passzoló nyilvántartások sincsenek meg teljes körűen.
Megszűnéskor nem minden olyan tárgyieszköz miatt kell bevételnek tekintenteni a meglévő eszközt, ami után az SZJA tv. alapján történt écs elszámolás korábban..
------------------
Ha a KFT-ben akarja majd használni az ev-ből nála maradó eszközöket, vagy egyébként is saját eszközeit: akkor beviheti apportként, vagy akár el is adhatja a KFT-nek , akármelyik is legyen részéről, (mint magánszemély KFT tag részéről) az SZJA tv. ingóság értékesítésre vonatkozó jövedelem után, már, mint magánszemélynek keletkezhet SZJA fizetési kötelezettsége.
(nem tudom segít-e az elmélkedésben)
Üdv.