Adófórum

Adózási és számviteli információk

191/2009. /IX.15./ Korm. rendelet

Adatszolgáltatás

191/2009. /IX.15./ Korm. rendelet

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. nov. 12, 2009 8:33 am

Örülök, hogy segíthettem!!!! Igen teljesen igazad van!!!!!!!!
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

191/2009. /IX.15./ Korm. rendelet

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. nov. 12, 2009 8:48 am

Már megint valami, amit előbb vagy útóbb, de ránk akarnak hárítani. "Te vagy a könyvelőm, neked ezt tudnod kell". Hiába kötötm ki szerződésben, hogy az adott szakmára tekintettel megjelenő törvények, rendeletek figyelése, követése nem az én dolgom, hanem a vállalkozóé.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

191/2009. /IX.15./ Korm. rendelet

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. nov. 12, 2009 9:24 am

Szesze, és kedves kollegák,

Nem mindenki klasszikusan könyvel, aki könyvelő vagy adótanácsadó.  Beruházások pénzügyi tervezésébe bonyolódok be mostanában egyre inkább, és nekem igen hasznos, sőt szükséges, hgoy tudjak erről. Kis böngészéssel az egész "gyorsító csomag" a látóterembe került ezáltal. Én kifejezetten köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet. Üdv: Anikó

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

191/2009. /IX.15./ Korm. rendelet

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. nov. 12, 2009 9:35 am

Rendelet helyett szigorúbb ellenőrzés kellene pl. a PM részéről, mert az mégiscsak nonszensz, hogy hamarabb kivágják az embert a kötelező továbbképzés elmulasztása miatt, mint ha több milliós kárt okoz az ügyfélnek...

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

191/2009. /IX.15./ Korm. rendelet

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. nov. 12, 2009 9:44 am

Most hallottam olyan sztorit egy orvos ismerősömtől, hogy "10 000 Ft-os" t. "kollega" hozzánemértése miatt egy háziorvosnak elárverezték a lakását az adóhiánya + jogkövetkezményei miatt.... (10 millió felett volt a "tévedés" végeredménye...egy átlag praxis éves bevétele...)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

191/2009. /IX.15./ Korm. rendelet

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. nov. 12, 2009 9:56 am

Az elődöm hárommilliós adóhiányt és ezzel összefüggésben közel kétmillás bírságot, pótlékot hozott össze az egyik ügyfelünknek... Autókölcsönző cég által vásárolt személygépkocsik áfá-ját akarta visszaigényelni a drága, mindezt 2006-ban...

Ja, és regisztrált mérlegképes könyvelő.

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

191/2009. /IX.15./ Korm. rendelet

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. nov. 12, 2009 11:56 am

Sziasztok!  Ez is egy szakma, vannak köztünk ilyenek is, olyanok is.., mint sok minden más szakmában, mint akár az orvosok,ügyvédek, lakatosok, asztalosok között...  Sokan, sok mindent tudnánk mesélni..,   És igaz, hogy azért fizet a vállalkozó könyvelőt, hogy a vállalkozásának a könyvelése és rendelkezésre bocsátott számviteli bizonylatokból nyert információk alapján a vállalkozás adózása, bérszámfejtése.. rendben legyen és nem köteles a vállalkozás vezetője az ezekre vonatkozó jogszabályok pontos ismeretére.. de mint minden szerződésnél, (kivel szerződök valamire) azért a könyvelő választásnál sem mellékes szempont, hogy körültekintően járjon el az, aki fizet valamiért..

Ami viszont azért mindenképpen érdekes, - köztudott, hogy olyan törvények vannak, ami alapján már szinte elmondható, hogy az kaphat büntetést, akit büntetni akarnak.. (kicsit sarkítva a dolgot) és ha büntetés van, az adott esetben lehet nagyon durva összegű is.. akár aránytalanul több, mint az a hibából következne.   Ami  furcsa:  hogy mikor egy ilyen vállalkozás vezetője a frizuráját akarja megcsináltatni, akkor megválogatja, hogy melyik fodrászra bízza azt.. még akkor is, ha az egyiknél 2000 Ft, a másiknál meg 7000 Ft és mindegyik vagdosná a haját..  ráadásul, menetközben bele bele pillant a tükörbe is, nehogy tarlóra vágják...

A könyvelőről is lehet informálódni, a szerződésbe mindent bele lehet foglalni, amit a két fél egymástól elvár és ennek a felelősségét.. Rá lehet ellenőriztetni a könyvelőre, ha nincs kellő információ a hozzáértésével kapcsolatban..  Cégek esetében a beszámolóért a képviselő felel.. annyira nem érdekli a saját felelőssége, hogy körültekintően járjon el, amikor könyvelőt választ és ne csak az lebegjen a szeme előtt, hogy minél olcsóbban ússza meg, ha meg valami rosszul sül el, akkor majd úgy is rátolja a könyvelőre, ( ha rá tudja) és ezzel el is van intézve,... 

Csak azért írtam, hogy azért úgy általánosságban, akik ebben a szakmában dolgozunk és ebből próbálunk megélni, ne gerjesszünk ellenérzéseket a saját szakmánk, szakmai végzettségünk  és a kötelező könyvelés/könyveltetés - sel szemben.

Üdv. 

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

191/2009. /IX.15./ Korm. rendelet

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. nov. 12, 2009 2:25 pm

Sziasztok mégegyszer!

Amikor én azt írtam, hogy igazad van, akkor a Nagy.Andrea2 első  válaszára írtam!

Mindenkinek további szép napot!

 

Sietek, nehogy megint rossz legyen a M.ország.HU!

 

Üdv. 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron