Adófórum

Adózási és számviteli információk

2008.évi késedelmi pótlék?

Ellenőrzés

2008.évi késedelmi pótlék?

HozzászólásSzerző: somiévi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy a most (elektronikusan) megjelent késedelmi kamat 2008. befizetése milyen módon történik? Azt olvastam hogy csak 1.000.-ft.ra vonatkozóan kell megfizetni. Mégis amit APEH küldött lapon - főleg egyéni vállakozóknál hogy a MEGFIZETENDŐ pótlék összege is forintban van. Ami még probléma és hiába kérdeztem a magánnyd. pénztárakat, hogy a magánnyd összegénél fennálló pár forintra kijött késedelmi kamatot is így kezelték. Utaljak 14.- forintot??? Tudom hogy magánnyd. pt.nak forintban utalunk, de talán ez így már túlzás. Ti tudtok valamit?

Nagyon szépen köszönöm a választ előre is:

somiévi

 

 

somiévi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

2008.évi késedelmi pótlék?

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. okt. 19, 2009 11:01 am

A késedelmi pótlék felszámítása forintban történik, azonban az előírása adózói körönként eltérő, magánszemélyeknél forintban, egyéni vállalkozóknál, illetve társaságoknál ezer forintra kerekítve. A magánszemélyeknél éves szinten (január 1. és december 31. között számítva) a száz forintot, más adózóknál az ezer forintot el nem érő késedelmi pótlék közlése és előírása a folyószámlán nem történik meg.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

2008.évi késedelmi pótlék?

HozzászólásSzerző: szat-ing » hétf. okt. 19, 2009 12:08 pm

Ha magánnyugdíjpénztári kés. pótlék, akkor forintra be kell fizetni.
szat-ing
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

2008.évi késedelmi pótlék?

HozzászólásSzerző: somiévi » kedd okt. 20, 2009 7:56 am

Sziasztok

Ezzel mind tisztába vagyok. Az kavart meg hogy ha megnézitek az ügyfélkapus listákat, forintra vannak a megfizetendő adatok is. De nem mindenhol. Cégeknél ezer forintra kerekítenek a lista végén.

Ezek szerint én kerekítem le az egyéni vállakozóknál? A  magánnyd pt.-nak pedig pár forintot küldök sok bankköltséggel.

Köszönöm

Szép napot

somiévi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég