Adófórum

Adózási és számviteli információk

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

Tb, munkaügy, bérterhek

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: vorosgem » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Dolgozóinknak 10000 Ft étkezési hozzájárulást szeretnénk adni, de ők több közeli kisvendéglőben esznek délben. Az összeg naqyjából fedezné a havi ebédjüket. A kisvendéglők csak ételfogyasztásról esetleg menüről hajlandóak számlát adni a vállalkozás nevére, hó végén egy összegben, ha a nyugtákat a dolgozók gyűjtik.

Elszámolható-e így adómentes étkezési hozzájárulásnak

 

 

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: picur76 » szer. feb. 14, 2007 12:04 pm

Szia!

A Szja tv 1.sz. melléklete szerint "adómentes a munkáltató által a munkavállaló részére vagy étkezőhelyi vendéglátás, munkahelyi étkeztetés, közétkeztetés nyújtása révén juttatott bevételnek (ideértve utalványt is) a havi 10 eFt-ot meg nem haladó része."

Szóval szerintem az összegyűjtött nyugták alapján kiállított számla, mivel az melegételt tartalmaz, elszámolható adómentesen havi 10 ezer Ft/főig. De én fontosnak tartanám, hogy a számlákon feltüntetésre kerüljön valahol a dolgozó neve is, nehogy később egy revízió esetén rendezvénynek,stb tűnjön. Megfelelő analitika vezetése mellett szerintem nem kifogásolható az általad leírt módszer.

Picur

 

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. feb. 14, 2007 4:06 pm

Vorosgém!

Én nagyon kétlem, hogy a vendéglátó egység az összegyűjtött nyugták alapján számlát fog részetekre adni. Hiszen ebben az esetben a nyugtákat is és a számlát is le kell könyvelnie az árbevételei közé.

Ezt úgy tudjátok megoldani, hogy étkezést fizettek elő a közeli vendéglátó helyen pld. 5 főx1oooo,-Ft értékben. Erről számlát állít ki a vendéglátó egység (5 fő febr.havi étkeztetés adattartalommal)  és ad ennek fejében étkezési jegyet, vagy utalványt,  amellyel fizetni lehet az étkeztetés igénybevételekor. A jegyről, vagy utalványról kiosztási jegyzéket kell készítenetek.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: vorosgem » csüt. feb. 15, 2007 8:05 am

Erre nem hajlandó! Nem az én dolgom, ő hogyan oldja meg a dolgait...

Kérdésem, kell-e szerződést kötni az étteremmel, ha étkezési hozzájárulást akarok elszámolni?

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. feb. 15, 2007 10:17 am

Szerződést kötni írásban nem kötelező ahhoz, hogy elszámold a hozzájárulást. Számla viszont kell az étteremtől, ha ott bonyolítod az étekeztetést.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. feb. 15, 2007 11:54 am

Szia!

Azt megértem, hogy csak a Te céged miatt nem akar étkezési jegyet bevezetni, de miért ne adna számlát, ha kérsz? Az alapján meg el tudod számolni az étkeztetést. Viszont nem tudom, hány emberkéről lenne szó, de a szolgáltatás igénybevétele esetén nettó 200 ezer Ft nem minősül vállalkozói tevékenység érdekében felmerülő kiadásnak, ha nincs szerződésed! Szóval ha ezt meghaladod (éttermenként, mert azt írtad, több helyre mennének), akkor inkább köss szerződést!

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: vorosgem » csüt. feb. 15, 2007 12:59 pm

Nincs már érvényben a szerződésdi!!!!!!!!!!!!! Ha  a társasági adóra gondolsz, évek óta!

Étkezési jegy viszont csak 5000 Ft értékeben adható adómentesen a dolgozóknak, így viszont 10.000 Ft ! Nem mindegy mennyit kap az ember! Számolni úgyis a program számol, a nyilvántartsá nem okoz gondot.

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. feb. 15, 2007 1:05 pm

Kedves Vörösgém!

Én úgy tudom, meleg étkeztetésre 2007.01.01-től havi 10000Ft számolható el /fő, és a jelenleg is hatályos 1996 évi LXXXI tv 3.sz. melléklet 4 pontja alapján 200 ezer FT feletti szolgáltatás körülményeinek tisztázása válik szükségszerűvé, tehát jó, ha van szerződés, és nem utólag, esetleg 5 év múlva már az étterem is bezár, mire revízió jön, kell szaladgálni, hogy igazold a vállalkozási célt.

Bár lehet, hogy valaki felelslegesnek tatja, de szerintem manapság, mikor elég lekövetni a változásokat, fő az óvatosság...

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: vorosgem » pén. feb. 16, 2007 7:43 am

A törvény szövege szerint  a körülmények tehát a szolgáltatás jellege, ellenértéke kell hogy a váll érdekében legyen. Ha írok egy szerződést akkor minden rendben van?

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

meleg étkeztetés szla alapján szerződés?

HozzászólásSzerző: picur76 » pén. feb. 16, 2007 11:21 am

Szia!

Nem, a szerződéstől még nem lesz vállalkozási célú egy nem vállalkozási célú kiadás, bár lehet ügyesen fogalmazni. Én arra gondoltam, hogy sokszor a jelenben a gazdálkodó nem is gondol arra, hogy pár év múlva, amikor eseteleg az üzleti partnere már nem lesz fellelhető (sose tudni), már hiába próbál igazolni valóban megtörtént dolgokat.

Egy kukacosabb revízió esetén bármilyen feljegyzés jól jöhet, az ellenőrök pedig nagyon szeretik a TA 3. mellékletét!

Picur 

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég