Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átlépés havi áfa-ba, mit kell jelölni?

ÁFA

Átlépés havi áfa-ba, mit kell jelölni?

HozzászólásSzerző: F.Juli » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Felteszem a kérdést, nehogy valamit elrontsak: Negyedéves áfa-s egyéni vállalkozó fizetendő áfa-ja 09. hónapban meghaladta az 1 millió Ft-ot. Jól gondolom, hogy most negyedéves bevallást kell beadnia, amin jelöli a küszöbérték-túllépést és novembertől havi áfa-s lesz. Úgy gondolom, hogy ettől függetlenül jövőre még nem lesz havi áfa-s, mert a megelőző második évet nézik. Mi a véleményetek?

Üdv.F.Juli

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Átlépés havi áfa-ba, mit kell jelölni?

HozzászólásSzerző: Nikolinka » csüt. okt. 15, 2009 8:23 am

Szia!

Már az októberi Áfa havi bevallás/nov. 20-ig/ ÁFÁ-nál is az előző évet nézik már, úgy tudom.

                   Üdv. Nikolinka

Nikolinka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Átlépés havi áfa-ba, mit kell jelölni?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. okt. 15, 2009 8:41 am

Szia Juli! Évközi bevallás gyakoriság változás negyedévesről... Ha 2009.01.01.09.30. időszak halmozott adatai alapján (öszzes fizetendő mínusz összes levonandó ) egyenlegében összességében fizetendő ÁFA keletkezik és ez eléri az 1 milliót... akkor most még a negyedéves ÁFA bevallást adod be, októberre viszont már majd havi bevallást adsz nov.20-ig...

És jól tudod, attól hogy most októbertől dec.31-ig havi áfa bevalló leszel, abból nem következik, hogy 2010-ben is havis leszel..

Art. 1.sz.melléklet 3.) ab) havonként kell adóbevallást benyújtania, ha a tárgyévet megelőző második év adómegállapítási időszak(ai)ban fizetendő adó együttes összegének és az ugyanezen vagy korábbi adómegállapítási időszakokban keletkezett - de a tárgyévet megelőző második év adómegállapítási időszak(ai)ban érvényesített - levonható, előzetesen felszámított adó különbözetének (a továbbiakban: az elszámolandó adó) éves szinten összesített - vagy annak időarányosan éves szintre átszámított - összege pozitív előjelű, és az 1 millió forintot elérte, valamint az aj), ak) és al) pontban meghatározott adózónak;

A bevalláson küszöbérték túllépési jelölést csak az éves bevallókra vonatkozóan kell jelezni, aki negyedévesből vált havira, azt nem kell külön. Egyébként is, most a III.n. évkor még negyedéves vagy és azt jelölöd is, hogy negyedéves, októberban, amikortól meg havis leszel, akkor egyszerűen a bevallás gyakoriságához jelzed, hogy havi gyakoriságú vagy.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Átlépés havi áfa-ba, mit kell jelölni?

HozzászólásSzerző: Judit_2105 » csüt. okt. 15, 2009 8:43 am

Szia,

 teljesen jól gondolod. Most negyedéves (semmit nem kell jelölni), majd 10.hótól havi áfa. Csak az évesről negyedévesre havira áttérőt kell jelölni. Épp az előző negyedévben volt ilyenem.

Jövőre a megelőző második évet veszik alapul szintén, tehát nem lesz havi.

 

Üdv

Judit

Judit_2105
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Átlépés havi áfa-ba, mit kell jelölni?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. okt. 15, 2009 8:51 am

Szia Juli!

Jól tudod, most még negyedévest kell beadni, majd okt.hóra már havit (és  a küszöbérték túllépést csak akkor kell jelölni, ha éves tér át gyakoribbra) de a havi gyakoriságot jelölöd meg. Viszont ettől függetlenül, a jövő évinél a megelőző második év számít, azaz jövőre a tavalyi (2008.év) alapján állapítod meg a bevallás gyakoriságát.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átlépés havi áfa-ba, mit kell jelölni?

HozzászólásSzerző: F.Juli » csüt. okt. 15, 2009 8:55 am

Köszönöm a válaszokat!

További szép napot!

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 1 vendég