Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magánbeszélgetés kiszámlázása

Egyéni vállalkozók

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: tasavill@freemail.hu » kedd szept. 26, 2006 5:17 pm

Kedves midannyian! Én pont a mai napon kérdeztem meg az APEH központi információját ebben a telefonos témában. (Ezen a bizonyos 0640-...-es számon).

Azt a felvilágosítást kaptam, hogy én mint egyéni vállalkozó nem vagyok kifizető, ha nincs alkalmazottam akkor az SZJA tv. 11.sz.mellékletében leírtakat kell alkalmaznom. Tehát nem természetebeni juttatás a részemre a telefonköltség magánhasználatának része. Ugyanúgy kell eljárnom mint eddig tettem. Remélem jót mondott az Úr, mindenesetre megjegyezte, a nevét és a beszélgetés idejét, és ennek megfelelően fogok eljárni.

tasavill@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd szept. 26, 2006 5:28 pm

Köszönjük hogy megosztottad velünk.

Én eddig sem számoltam el csak azt a részt, amelyre az áfát levonhattam. (50 %)

Ezen tul is ezt fogom tenni. (70 %)

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: verebélyi » kedd szept. 26, 2006 5:38 pm

ÉS egy további APEH tájékoztatás: a mai napon egy adóhivatali munkatárs azt mondta, hogy a magánbeszélgetéseket megtéríttetni csak akkor lehet, annak értékét tételes elkülönítéssel állapítjuk meg. Szóval a 20% csak adóalapot képeztethet, számlázás alapját nem. Hogy ezt a törvényből miként gondolta levezetni pontosan nem értem, így szerintem ez nem helyes megközelítés (bár mégis egy APEH-es mondta...).

A törvény választási lehetőséget ad a juttatás alapjának meghatározására. Ha ezzel a választási lehetőséggel élve megállapítom, hogy a természetbeni juttatás alapja a számla végösszegének 20%-a, akkor a magánszemélynek ezt a juttatást kell megtéríteni.

Szóval a törvény mindenféle értelmezése lassan egy új "szakma" lesz. Már már szinte álomvilág az, hogy egy törvény egyértelmű szabályokat tartalmaz.

verebélyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: Brúnó » szer. szept. 27, 2006 8:31 am

Sziasztok!

A PM-nél találtam egy tájékoztatót  " a cégtelefonok magáncélu használatával összefüggő adókötelezettségről", melyben azt írja az 1.1. Az " önfoglalkoztató" egyéni vállalkozót ilyen adókötelezettség nem terheli, mivel önmagával szemben nem kifizető, és esetében a törvény a telefonszolgáltatás megáncélu használatát vagy annak lehetőségét nem határozza meg adóztatható körülményként ( SZJA trv. 16.§ (4) bek.).

Remélem segítettem.

Üdv.

Brúnó

  

Brúnó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: Brúnó » szer. szept. 27, 2006 8:31 am

Sziasztok!

A PM-nél találtam egy tájékoztatót  " a cégtelefonok magáncélu használatával összefüggő adókötelezettségről", melyben azt írja az 1.1. Az " önfoglalkoztató" egyéni vállalkozót ilyen adókötelezettség nem terheli, mivel önmagával szemben nem kifizető, és esetében a törvény a telefonszolgáltatás megáncélu használatát vagy annak lehetőségét nem határozza meg adóztatható körülményként ( SZJA trv. 16.§ (4) bek.).

Remélem segítettem.

Üdv.

Brúnó

  

Brúnó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: Brúnó » szer. szept. 27, 2006 8:31 am

Sziasztok!

A PM-nél találtam egy tájékoztatót  " a cégtelefonok magáncélu használatával összefüggő adókötelezettségről", melyben azt írja az 1.1. Az " önfoglalkoztató" egyéni vállalkozót ilyen adókötelezettség nem terheli, mivel önmagával szemben nem kifizető, és esetében a törvény a telefonszolgáltatás megáncélu használatát vagy annak lehetőségét nem határozza meg adóztatható körülményként ( SZJA trv. 16.§ (4) bek.).

Remélem segítettem.

Üdv.

Brúnó

  

Brúnó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. szept. 27, 2006 9:00 am

Brúnó!

Igen, ismerem ezt az SZJA Tv. 16 § 4/ bekezdését. Idézek belőle:

"szolgáltatás igénybevétele esetén csak akkor kell alkalmazni, ha e törvény a személyes szükséglet kielégitésére is alkalmas dolog, szolgáltatás magáncélu hasznositását, használatát, igénybevételét vagy annak lehetőségét egyébként adóztatható körülményként határozza meg"

És amitől én tartok: ADÓZTATHATÓ KÖRÜLMÉNY. Mivel beléptek az adóztatható körülmények.

 

 

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: Brúnó » szer. szept. 27, 2006 12:08 pm

Kriszta!

A tájékoztató szöveg alapján a törvény ebben a formában szerintem az E.V.-ra nem vonatkozik, de ez nem azt jelenti, hogy az E.V.-nak nem kell odafigyelni a magáncélu és az üzleti célu telefon használatra.

Biztos vagyok abban, hogy esetleges adóellenőrzésnél lekérhetik a tételes telefonszámlát, de ez eddig is így volt.

 

 

Brúnó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 121 vendég

cron