Adófórum

Adózási és számviteli információk

Melyik a hatályos szöveg?

Ellenőrzés

Melyik a hatályos szöveg?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A helyzet kezd veszélyessé válni.  

Október 5-én a magyarorszag.hu-ról lementettem az Illetéktörvény szövegét. A XV. melléklettel (építéshatósági eljárások illetéke) volt dolgom ma, és kiderült, hogy szóban forgó melléklet másképp szerepel az mhk.hu-n (azaz a Közlönykiadó honlapján).

Az Itv-t 2008.12.29-én és 2006-ban és 2007-ben is lementettem a magyarorszag.hu-ról, az október 5-én talált szöveg volt bennük akkor is.

Most persze nem elérhető a magyarorszag.hu. A júliusi salátatörvényben semmi nincs a XV. mellékletre vonatkozóan, tehát még azt sem tudom, mióta van érvényben az MHK honlapján közölt szöveg. Ilyenkor mi van?? Honnan lehet végül is tudni a hatályos jogszabályi szöveget, ha a magyarorszag.hu nem frissül? Honnan tudjam, hogy az MHK a hatályos?

Ja és nagyon leégtem emiatt :(( nagyon rosszul érintett. Hogyan véditek ki ezeket a helyzeteket? A.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Melyik a hatályos szöveg?

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. okt. 07, 2009 1:30 pm

Megértem a kesergésedet. Az a legjobb, ha a www.magyarkozlony.hu oldalon olvasod el a törvények pontos szövegét. Persze, ha nem tudod a közlöny számát, akkor elég macerás a keresgélés. De sokan vannak közülünk, akiknek van cd jogtár hozzáférhetősége. Ha kérdezel, akkor egykettőre megkapod a helyes tv. szöveget.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Melyik a hatályos szöveg?

HozzászólásSzerző: szat-ing » szer. okt. 07, 2009 2:07 pm

Szia!

Megleptél, mert nekem a júliusi ÁFA-változás miatt kellett az egységes szerkezet az ÁFA-törvényről.

A 18 %-os mizéria miatt mindennap azt nézegettem.

Akkor napra pontosan rendben volt az ÁFA-törvény szövege a magyarorszag.hu-n. A változást a hatálybalépés napján átvezették.

 

 

Azóta gondok vannak?

szat-ing
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Melyik a hatályos szöveg?

HozzászólásSzerző: szat-ing » szer. okt. 07, 2009 2:09 pm

Egyébként én most is be tudtam lépni a magyarország.hu jogszabálykeresőjébe.
szat-ing
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Melyik a hatályos szöveg?

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. okt. 07, 2009 2:12 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Melyik a hatályos szöveg?

HozzászólásSzerző: szat-ing » szer. okt. 07, 2009 2:19 pm

 

Ez meg a 2009. 07. 09-i magyarország.hu-ról letöltött egységes szerkezetből való

XV. Az építésügyi hatósági eljárás illetéke

1. Az építésügyi hatóságnál indított eljárás illetéke

a) telekalakítási engedélyezési eljárás esetében telkenként 5000 forint,

b) elvi építési engedélyezési eljárás esetében, ha

ba) a telek beépítésével kapcsolatos követelmények, vagy a településképi és építészeti követelmények (építészeti megjelenítés környezetbe illeszkedése) tisztázására szolgál, 15 000 forint,

bb) a műemléki, régészeti, kulturális örökségvédelmi, természet-, táj- és környezetvédelmi, egészségvédelmi, talajvédelmi, valamint életvédelmi, tűzvédelmi követelmények tisztázására, vagy a műszaki követelményeket előzetesen tisztázó - az építményekkel kapcsolatos országos szakmai követelmények jogszabályban meghatározott előírásaitól eltérő - műszaki megoldások alkalmazhatóságára szolgál, 30 000 forint,

bc) a ba)-bb) pontokban meghatározottak együttes tisztázására szolgál, 45 000 forint,

c) építési (továbbépítési) engedélyezési eljárás esetében

ca) új egylakásos lakóépület építése és bővítése esetén 20 000 forint, egyéb új épület építése és bővítése esetén lakásonként 10 000 forint, egyéb önálló rendeltetési egység építése és bővítése esetén

- önálló rendeltetési egységenként 250 m2 hasznos alapterületig 20 000 forint,

- a 250 m2-nél nagyobb hasznos alapterületű önálló rendeltetési egységenként 100 000 forint,

cb) meglévő épület átalakítása, felújítása, helyreállítása, korszerűsítése esetén az építési tevékenységgel érintett hasznos alapterület minden megkezdett 100 m2-ként 10 000 forint, vagy az érintett felület minden megkezdett 200 m2-ként 10 000 forint,

cc) műtárgy építése esetén, ha mérete jellemzően alapterületben kifejezhető, akkor minden megkezdett 100 m2-ként 10 000 forint, ha jellemzően hosszban kifejezhető, akkor folyóméterenként 1000 forint,

cd) meglévő műtárgy bővítése, átalakítása, felújítása, helyreállítása, korszerűsítése esetén az építési tevékenységgel érintett alapterület minden megkezdett 100 m2-ként 10 000 forint, vagy ennek hiányában az érintett felület minden megkezdett 200 m2-ként 10 000 forint,

ce) egyéb építési tevékenység esetén 50 m2-ként 10 000 forint,

cf) antennák, antennatartó szerkezetek, csatlakozó műtárgyak esetén, az eljárás tárgyát képező távközlési építmény legnagyobb lineáris méretét figyelembe véve, megkezdett méterenként 50 000 forint,

d) módosított építési engedélyezés esetén a módosítással érintett építményrész tekintetében az alapeljárás illetékével egyező mértékű,

e) az építményekkel kapcsolatos országos szakmai követelmények jogszabályban meghatározott előírásaitól eltérő műszaki megoldás engedélyezése esetén 20 000 forint,

f) felvonó, mozgólépcső és mozgójárda építésére vonatkozó engedélyezés esetén 15 000 forint,

g) építési tevékenység bejelentési eljárása esetén 20 000 forint,

h) bontási engedélyezési eljárás esetén a bontandó építmény 100 m2-ként 10 000 forint, vagy folyóméterenként 1000, vagy darabonként 10 000 forint,

i) fennmaradási engedélyezési eljárás (engedély nélkül végzett bontás tudomásulvétele) esetén a c), f), g) és h) pontok szerint megállapított illeték másfélszerese,

j) használatbavételi engedélyezés esetében a c), f) pontokban megállapított illetékkel megegyező mértékű,

k) használatbavétel bejelentése esetén a g) pontban megállapított illetékkel megegyező mértékű,

l) rendeltetésmegváltoztatási engedélyezési eljárás esetén az érintett - önálló rendeltetési egységenként - 10 000 forint, amennyiben azonban a rendeltetés megváltoztatása építési engedélyköteles munkával jár együtt, az a c)-e) és g) pont szerinti illetékkel megegyező mértékű,

m) az a)-l) pont alá nem eső elsőfokú építésügyi hatósági eljárás (pl. bármely építésügyi hatósági engedély érvényének meghosszabbítása, jogutódlás kérése) esetében 10 000 forint,

n) az építésrendészeti hatósági intézkedés kérése esetében 15 000 forint,

2. az építésügyi és építésfelügyeleti hatósági eljárásban hozott döntés ellen igénybe vehető fellebbezés esetén 30 000 forint,

3. a felügyeleti intézkedés esetén 50 000 forint."

 

majd írd meg, hogy jó-e

 

 

szat-ing
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Melyik a hatályos szöveg?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. okt. 07, 2009 2:55 pm

Sziasztok!

Én úgy látom a Complex Jogtárban, hogy ez a fejezet (XV.) 2008.óta nem volt módosítva. Az utolsó módosítások hatálybalépése 2008.IX.1-től.

Egyébként én itt szoktam megnézni az éppen hatályosat (ha vmi miatt a jogtárhoz nem férek hozzá):

http://www.mhk.hu/mhknew/index.php?m=0000&p=php_i_online/index

Igaz, hogy itt meg tudni kell a jogszabály számát, évét (azt a google-val szoktam megkeresni, ha nem tudom).

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Melyik a hatályos szöveg?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. okt. 07, 2009 7:00 pm

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat. Azt hiszem, valamit elszúrhattam a lementésnél tegnap, és ma kétségbe estem, amikor a Jogszabálykeresőt sem tudtam megnyitni. De hogy pontosan hogyan lett a tavalyi verzió idei évszámmal lementve, arra nem jövök rá. Hiszen biztos, hogy olvastam a változásokat, csak tegnap nem a XV. melléklet volt a keresgélésem tárgya, hanem más. Mindenesetre a hiba bennem volt, nem a honlapon. Köszönöm a segítséget.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég