Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

Egyéni vállalkozók

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zsuvi » szer. feb. 14, 2007 4:21 pm

De bizony elfogadta sajna ugyanazt a bevallást. Legalábbis  az elfogadó nyugta  kétszer is megjött. De azért köszi  mindenkinek. A baj csak ott  van, hogy a 07-es 08-AB lapokon  magánszemélyként is lehet járuléka, azért  nem  is vettem észre, hogy rosszul töltöttem ki,  mert a rendszer  nem is jelezte  hibaként.  Azért ez is érdekes  nem? Mert észre kellett volna vennie, hogy  egyéni vállalkozóról van szó, ( márcsak az adószámából is) csakhogy  az  a  bibi, hogy azt, hogy Másodállásu  ev. (Munkaviszony mellett heti 36 órát dolgozó) az  illető, csak a 06584-esen lehett  bejelölni. Ezt a 0653-as nem is kérdezi.
zsuvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. feb. 14, 2007 4:33 pm

Szia Zsuvi!

Az, hogy nyugtát kaptál a sikeres küldésről, még nem jelenti azt, hogy fel is dolgozza.

Majd később jön egy hibaüzenet a második bevallásra - szerintem - , s akkor már

önellenőrzéssel tudod megoldani a problémát. Bevallást javítani csak akkor lehet,

ha az APEH hibaüzenetet küld, egyébként csak helyesbítésről, vagy önellenőrzésről

lehet szó.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: csibus » szer. feb. 14, 2007 8:40 pm

Egyetértek Kohnmarival, a nyugta csak azt jelenti, hogy érkeztették a szerverre, de egyebet még nem.

A megoldás majd attól fog függni, hogy az Apeh mit lép, küldi-e a hibaüzenetet vagy sem.

Ha semmit nem küldenek, akkor néhány nap múlva esetleg ellenőrizheted az Apeh-folyószámládat az Ebevről és akkor azon látszik, hogy mit is könyveltek, melyik bevallásodat dolgozták fel.

A hibát pedig valószínűleg azért nem jelezte a program, mert lehet olyan extrém eset, hogy valaki egyéni vállalkozó és jaárulékfizető magánszemély is egyben.

 

csibus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: Csillag » csüt. feb. 15, 2007 8:37 pm

Így igaz.

 Az első hibátlan bevallást fogadja el a rendszer, az után következő összes többit hibernálni fogják. Ha hibás, akkor pedig javíthatod, de meg kell vele várni az apeh értesítését. Ha hibátlan akkor jöhet az önellenőrzés.

 

Csillag
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: megyesicu » pén. feb. 16, 2007 8:38 am

Zsuvi, ha kiderül, hogy melyiket dolgozta fel az APEH, légyszi oszd meg velünk! köszi Icu
megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: milus14 » szomb. feb. 17, 2007 2:37 pm

Sziasztok!

 

Olvasva a kérdést, megdöbbentem: van különbség a kieg.tev.-t folytató ev. és a 36 órás foglalkozatást elérő munkaviszonyban lévő másodállású ev. között? Mi az? Ha van, akkor én elszúrtam a bevallásomat. 

milus14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. feb. 17, 2007 4:24 pm

Szia Milus!

Kiegészítő tevékenységű vállalkozónak deffiniálja a törvény a nyugdíj mellett vállalkozó magánszemélyt. A 36 órás munkaviszony melletti vállalkozó, pedig a nevében hordozza a választ. Ő az, aki nem nyugdijas és legalább 36 órát elérő jogviszonnyal rendelkezik. A 36 órának járulékfizetési szempontból van jelentősége, mert akinek van ilyen és ezt igazoltatja is a munkáltatójával nem kell megfizetnie a vállalkozásában legalább a minimálbér utáni járulékokat. Tavaly pedig amennyiben október 12-ig mindezt esetlegesen nem jelentette be az Adóhivatalnak a felemelt dupla járulékalap után keletkezett fizetési kötelezettsége.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: milus14 » szomb. feb. 17, 2007 5:05 pm

Akkor nekem milyen bevallást kellet volna beadnom a 0653-on kívül?
milus14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zsuvi » szomb. feb. 17, 2007 11:16 pm

Rendben, majd megirom.

Szia: Zsuvi. 

zsuvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: milus14 » vas. feb. 18, 2007 12:02 pm

Ok, várom,köszi előre is.

Szia, Milus 

milus14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég

cron