Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyházak technikai száma

SzJA

Egyházak technikai száma

HozzászólásSzerző: Feranczné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tudna valaki abban segíteni, hogy hogyan kell egyháznak a 4 jegyű technikai számot igényelni?

Szeretnének részesülni az SZJA 1%-ból ezért kérnének technikai számot. Azt már kiderítettem, hogy az APEH-tól kell kérni, de van-e erre valamilyen formátum, minta. Van-e határidő vagy egyéb feltétel?

Feranczné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Egyházak technikai száma

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd okt. 06, 2009 7:53 am

 Szia !

Ha valamely egyház igényt tart az 1%-os felajánlásokra és nem rendelkezik technikai
számmal, annak megállapítását 2008. december 31-ig kérelmeznie kell(ett) az
APEH-nál. Ehhez igazolnia kell, hogy a kérelem benyújtása előtt az illetékes bíróság
jogerősen nyilvántartásba vette. (Megjegyzést érdemel, hogy azok az egyházak,
melyek 2009-ben kérnek technikai számot, a nyilvántartásba vételüket nem kötelesek
igazolni, mivel a szükséges információkat az adóhatóság közvetlenül a bíróságoktól
szerzi be.) Amennyiben a technikai szám kiadását az APEH megtagadja, az egyház az
erről szóló határozat bírósági felülvizsgálatát 15 napon belül kezdeményezheti. Az
illetékes bíróság 15 napon belül lefolytatott nemperes eljárásban hozott határozatában
hatályon kívül helyezheti az adóhatóság döntését. A bíróság határozata ellen további
jogorvoslatnak nincs helye.
A költségvetési törvényben meghatározott kiemelt előirányzat hivatalból kap
technikai számot az APEH elnökétől.
A technikai számok megjelennek a Magyar Közlönyben, de azokat az adóbevallás
útmutatója és az adóhatóság honlapja10 is tartalmazza.

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Egyházak technikai száma

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd okt. 06, 2009 10:46 am

 

Szia !

1996. ÉVI CXXVI. TÖRVÉNY
 A SZEMÉLYI JÖVEDELEMADÓ MEGHATÁROZOTT RÉSZÉNEK
AZ
ADÓZÓ RENDELKEZÉSE SZERINTI FELHASZNÁLÁSÁRÓL

4. /A. §
(1) E törvény alkalmazásában kedvezményezett:
a) a lelkiismereti és vallásszabadságról, valamint az egyházakról szóló 1990. évi IV. törvény szerinti egyház, vallásfelekezet, vallási közösség (a továbbiakban: egyház) - ide n em értve az egyház szervezeti egységét, intézményét - ha az APEH a 4/A. § (2) bekezdése szerint technikai számmal látta el;
b) a rendelkező nyilatkozat évére vonatkozó költségvetési törvényben az Országgyűlés által meghatározott kiemelt előirányzat.
(2) A magánszemély rendelkező nyilatkozatára igényt tartó egyházat - kérelme alapján - az APEH technikai számmal látja el, amennyiben hitelt érdemlően igazolta, hogy az illetékes  bíróság a rendelkező nyilatkozat évének első napja előtt egyházként nyilvántartásba vette. Amennyiben a technikai szám kiadását az APEH megtagadja, az egyház az erről szóló határozat bírósági felülvizsgálatát 15 napon  belül kezdeményezheti. Az illetékes bíróság 15 napon belül lefolytatott nemperes eljárásban dönt a hatályon kívül helyezésről.
(3) Az APEH elnöke hivatalból technikai számmal látja el az (1) bekezdés b) pontja szerinti kedvezményezettet.

 

 Arra vonatkozóan hogy az APEH-től milyen módon, nyomtatványon, beadványon kell igényelni a technikai számot nem találtam semmiféle útmutatást. Azt tudom javasolni fel kell hivni az apeh-ot és megkérdezni. Az APEH weblap sem tartalmaz ezirányú információt, legalábbis én nem találtam.

Üdv:hvanna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Egyházak technikai száma

HozzászólásSzerző: Feranczné » kedd okt. 06, 2009 2:21 pm

Köszönöm!

Én sem találtam rá semmilyen nyomtatványt vagy egyebet, azért kérdeztem hátha valaki jártasabb az ügyben. Akkor egyszerűen írok egy levelet/kérelmet.

Feranczné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron