Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

Egyéni vállalkozók

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zsuvi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó, akinek foglalkoztatása eléri a  heti 36 órát, és nem vett ki vállalkozói kivétet, (tehát nincs jjárulékalapot képező jövedelme), kell  a saját járulékairól kell e 0-s bevallást adnia?

Összekevertem a kiegészitő tevékenységet folytatóval, és teljesen nyugodt voltam, hogy csak a 0653-on kell bevallania.

Kell-e pótolnom a 06584-est 0-an?

Kell e beadnom 0758-ast 0-an? Eddig ugy tudtam, hogy nem.

Köszi a választ. 

 

zsuvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: Csillag » kedd feb. 13, 2007 7:52 pm

szia!

Én beadnám nullásan, mert abból indulok ki, hogy az ezt megelőző években az 53-as része volt a járulékbevallása, és csak úgy fogadták, el, ha legalább a fő sorokban 0 volt.

 

Csillag
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd feb. 13, 2007 8:06 pm

Szia! 2006-ról szerintem be kellene adni, 2007-ben viszont csak akkor kell, ha bevétele lesz,ill. kivétet vesz ki. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: hedgehog » kedd feb. 13, 2007 8:57 pm

Szia Zsuvi!

Egyetértek az előttem szólóval. A 06584-es beadása kötelező minden esetben, még 0-ásan is. Ha nincs alkalmazott akkor a nyilatkozatoknál jelölni kell h. 06084-esre nem vagy kötelezett és ha 03-asra se akkor azt is. Amennyiben nincs jelölve, ezeket is be kell adni nullásan.

A nullásak korszaka csak 2007-től jár le-2006-ra sajna még él h. nullásakat kell beadogatni, de ezévben már tényleg nem kell a 36 órát elérő munkaviszonyos ev-nek csak a kivétek hónapjában ledani a 0758-ast. 

Üdv: Betti 

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zsuvi » kedd feb. 13, 2007 11:21 pm

Köszi, igazi Isten áldása vagytok számomra. Még egy kérdésem lenne:

Nagy hülyeséget csináltam, és csak utólag vettem észre, hogy a 0653-as bevallásban (amit már beadtam, és nyugtázták is a sikeres küldést) félreértelmezés miatt olyan lapokat is kitöltöttem, amelyeket az egyéni vállalkozónál nem kellett volna. Konkrétan 06537-08A,és 08B-s lapokat a járulékokkal,mert azt gondoltam, hogy itt a ev. járulékairól van szó. Hát ugy látszik olvasni már nem tudok, mert a cimet el se olvastam, még csodálkoztam is, hogy miért kell ezt kétszer is bevallani...

Ujból - kijavitva - elküldtem mégegyszer, most már helyesen, de ilyenkor mi a helyzet? Mert sehol sincs a főoldalon olyan kocka, hogy helyesbités. Mit kell ilyen helyzetben csinálni, - hiszen gondolom, hogy mások is hibáznak, és ha erre később, - de még a bevallás határidején belül rájönnek - akkor csak nem kell önreviziózni?

Ha még ebben is tanácsot adnál nagyon megköszönném.

Üdv:  Zsuzsa 

 

zsuvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: kovine » szer. feb. 14, 2007 6:29 am

Szia Zsuzsa!

Szerintem a 0653-as fő oldalán van egy olyan hely ahol az van írva, a javítani kívánt bevallás kódja. 

kovine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: Nikolinka » szer. feb. 14, 2007 12:27 pm

Sziasztok!

a javítani kívánt bevallás kódja az amikor az Apeh lelellenőrzi a bevallást és felszólít a javításra.

A 0653-as bevallást a leadási határidő után/ 02.15. és 05.20/

a 0735-ön reviziózhatod. Szerintem.

                       üdv     Nikolinka
 

Nikolinka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zsuvi » szer. feb. 14, 2007 1:08 pm

Szia Nikolinka!

 

Most hogy határidőn belül kijavitottam és elküldtem ujra az nem érvényes?

Megvallom őszintén attól tartok, hogy a hibás bevallás miatt birságot szabnak ki, pedig még határidőn belül javitottam. 

Üdv. Zsuzsa 

zsuvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: megyesicu » szer. feb. 14, 2007 2:15 pm

Sziasztok!

Szerintem, így határidőn belül az utolsó bevallást fogják figyelembevenni. Hallottam már ilyet, mással is megesett, nem volt belőle baj. Icu

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: csibus » szer. feb. 14, 2007 2:25 pm

Én meg úgy tudom, hogy a legelső bevallást érkezteti a rendszer és utána már nem fogadja el, ha ugyanolyan bevallási időszakra ugyanarra az adószámra még egy bevallás érkezik. Viszont, mivel az Apeh rendszerében látszik, hogy te nem kiegészítő tevékenységű vagy, nem fogja tudni feldolgozni azt a lapot és szerintem fel fognak hívni a hiba javítására. (azon lapok áthúzására, régen legalábbis így ment)

Bírság miatt pedig ne izgulj, szerintem szinte kizárt, hogy emiatt megbüntetnének. 

csibus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 88 vendég

cron