Adófórum

Adózási és számviteli információk

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

Adatszolgáltatás

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

HozzászólásSzerző: palnagy1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A termékdij bevallással kapcsolatosan szeretnék kérdezni,sohasem csináltam még.
A termékdij alapja az adott hónapban beszerzett csomagoló anyag  vagy az értékesitett áru után kiszámolt csomagolóanyag,vagy a nyitó||beszerzés-értékesitett darab/kg/stb. ?
A belső nyilvántartási táblázatot szeretnénk késziteni.Milyen adatokat kell szerepeltetni a nyilvántartásban?

Tudna valaki esetleg mintát küldeni,de ha felsoroljátok,mit kell beleirni, ugy is jó.Köszönöm.

palnagy1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. szept. 16, 2009 1:30 pm

Jelen pillanatban  az értékesitett áru után kiszámolt csomagolóanyag képezi a környezetvédelmi termékdíj alapját. 2o1o-től állítólag a beszerzett mennyiség után is el lehet majd egyszerre számolni a temékdíjat előzetesen bejelentett választás alapján.

A nyílvántartás adtai: kimenő számla sorszáma, a csomagolóanyagok fajtánkénti megnevezése, mennyisége, a termékdíjtétel, valamint a fizetendő  termékdíj.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. szept. 16, 2009 1:36 pm

Szia!

Madora már leírta, a tárgyidőszaki felhasznált mennyiséget kell bevallani, nem a vásárlást. Érdemes minden hónapot úgy vezetned, hogy nyitó, felhasználás, záró. Nem tudom magához a bevallás küldéséhez megvannak-e már a nyomtatványok és a regisztráció? Mintám sajnos nincs, mert én eleve már a megírt táblázatot kapom meg a cégtől, ami alapján összeállítom a bevallást.

http://www.vam.hu/enyomtatvany/index.html#3

Ha nincs, itt a linken megtalálod majd az összeset, akkor segítek, hogy melyikeket és milyen sorrendben kell intézni.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

HozzászólásSzerző: palnagy1 » csüt. szept. 17, 2009 6:30 am

Ha az én vevőmnek már nem kell termékdijat fizetni,mert én megfizetem,és én vagyok a sorban az utolsó,akinek fizetni kell,akkor is rá kell irni a számlára a szöveget,hogy a termékdij megfizetve,stb. A belső nyilvántartásba fel kell irni,én hanyadik vagyok,vagy ilyesmi?És aki csak magánszemélynek értékesit,pl.kocsma,ott is kell a szöveg?/persze ott pénztárgép van,de ha valaki számlát kérne...
palnagy1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

HozzászólásSzerző: visiting » hétf. szept. 21, 2009 2:36 pm

Akinek boltja 50 nm2 alatti,annak is kell GLN,VPID szám+ bejelentkezni KT09-n??
visiting
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

HozzászólásSzerző: Szjuli » hétf. szept. 21, 2009 3:10 pm

Aki termékdíjra kötelezett, annak az értékesítési számlán fel kell tüntetnie az előírt szöveget, kivéve, ha kiskereskedelmi forgalomban értékesít.
Szjuli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

HozzászólásSzerző: Szjuli » hétf. szept. 21, 2009 3:12 pm

Akinek van termékdíjfizetési kötelezettsége, annak kell GLN és VPID szám, és be kell jelentkeznie a KT09-en.

Az 50nm önmagában nem mentesít semmi alól, a termékdíj kötelezettséget összességében kell vizsgálni. Ha van kötelezettség, akkor be kell jelentkezni, ha nincs, akkor nem.

Szjuli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

HozzászólásSzerző: visiting » kedd szept. 22, 2009 3:32 am

Kis kocsmának van termékdijfizetési kötelezettsége szerintetek?50 nm2 alatti,sör,bor,üditő,ásványviz és müag.kávéspohár,de nagyon kevés az éves mennyiség,alig van forgalom,biztos hogy nem éri el a megszabott határt.Nagyon nem szeretnék még ezzel is foglalkozni,amugy meg nem nagyon tudnak többet fizetni,se nekem,se másnak.
visiting
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

termékdij bevalláshoz belső nyilvántartás

HozzászólásSzerző: Szjuli » kedd szept. 22, 2009 12:06 pm

Igen, valószínűleg van. A jelenlegi szabályozás szerint mindegy milyen kis mennyiségben csomagol, a termékdíj kötelezettsége fennáll, legfeljebb különböző mentességeket lehet igénybe venni. Azonban a bejelentkezési kötelezettséget (ezzel együtt a GLN és VPID számok igénylését) nem ússza meg.

El kell különíteni a tömegalapú csomagolást: felsorolásodban kávéspohár, és a kereskedelmi csomagolás: felsorolásodban italtermékek E2 díja.

A kávéspohár után tömegalapú díjfizetésre kötelezett, ez alól igazából felmentése nincs (mármint olyan jellegű, amivel megúszhatná a bejelentkezést). Egy esetben tudna mentesülni alóla, ha a pohár forgalmazója számlán átvállalja a termékdíjat.

Az italtermékek esetében meg kell vizsgálni, hogy egyáltalán kötelezett-e. ugyanis csak abban az esetben válik kötelezetté a kocsma, ha palackozótól (őstermelőtől) vagy importőrtől vásárol. Ilyenkor a beszerzési számlán szerepelnie kell a szövegnek, amiből egyértelműen kiderül, hogy neked kell fizetned az E2.

Segítség: Coca-cola 2009-ben A és B árlistával dolgozik. Aki A-t választ, és olyan termékeket vásárol, amit ő palackoz, azután van termékdíj fizetési kötelezettsége, aki B-t választ, annak nincs.
Metro ha jól tudom, nyilatkozatban tette közzé, hogy a nála vásárolt termékek után minden termékdíj be van fizetve.
Általában alkohol termékeket forgalmazó cégek inkább nagykerek, tehát ők már legalább másodikok a sorban, azaz utánuk nem kell fizetni.
Őstermelő után kell.

Ha a kocsma nem akar a termékdíjjal foglalkozni, akkor javaslom, hogy nézze át a beszálíltóit, és ahol lehet, intézze el az átválallást, ahol pedig nem lehet, cserélje le másik beszállítóra. És akkor minden feladat alól mentesül (csak annyit kell tudnia ellenőrzéskor, hogy a termékdíjat számlán átvállalták!).

Szjuli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron