Adófórum

Adózási és számviteli információk

Telefon SOS!

Számlázás

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: szilvi71 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, "telefon ügyileg"!

Adott egy társaság aki az elmúlt évek alatt a telefonszámlák után (értem a magánhaszn.miatt) szépen beadózott. A társaság vezetője most meggondolta magát és azt mondta, hogy kérjük meg a hívásrészletezőket a számlákról és számlázzuk tovább a dolgozóink felé.

Tudnátok nekem abban segíteni és RÉSZLETESEN LEÍRNI hogy mit hogy kell tennem, hogy ne hibázzak!

Csak megjegyzésképpen: 1 havi telefonszámlánk kb: 250.000,-Ft (br)

Amit eddig átnéztem hivásrészletezőket (továbbszámlázandó): kb: 15.000,- (br)

Elnézést de nincs időm átfutni a törvényeket, Rátok gondoltam, eddig még mindig segítettek nekem!

Várom válaszotokat: Szilvi

szilvi71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: tevike » hétf. szept. 07, 2009 2:31 pm

Ha kibogoztátok a számlákat, a telefon számlán feltüntetett SzJ-vel számlázod tovább a dolgozónak (ÁFÁ-val), mint bármilyen más vevőnek. Gondolom, kp-ben kell majd befizetniük a pénztárba.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: szilvi71 » hétf. szept. 07, 2009 2:45 pm

Ezt értem, de lehet hogy rossz helyre tettem a kérdésemet ( számvitel kellett volna,vagy ÁFA), de mi helyzet az áfa-val, 30-70%-ban, vagy 100%-ban vonhatom le?

Úgy tudom, ha csak a 20%-át számlázom tovább, akkor 30-70%-ban, míg ha 30%-ban számlázom tovább akkor 100%-ban vonhatom le. Mi a helyes ?

A továbbszámlázásnál a nettóra teszem rá az áfát?

Lehet, hogy hülyeségeket kérdezek de a mukatársam szerint a bruttóra kell rátenni!

Szerintetek???

ÜDV. Szilvi

szilvi71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. szept. 07, 2009 2:54 pm

Szia Szilvi!

Jól tudod, ha az adott számla bruttó(vagy akár nettó) értékének 30%-át meghaladja a tételes kimutatás szerint továbbszámlázott bruttó (vagy nettó) érték, akkor az adott telefonszámla áfájának 100%-át vissza lehet igényelni. Ehez persze már az áfa elszámolásakor tudnod kellene, hogy végül is milyen összeg lesz továbbszámlázva. Ha a kigyüjtés több időt vesz igénybe, akkor az elszámolásnál még marad a 30-70%. Én legalábbis így csinálnám. Majd ha később tisztázódik, akkor korrigálnám.

HÁt igen, ha valóban ilyen arányú a saját felhasználás, akkor megértem a cégvezetőt.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. szept. 07, 2009 2:57 pm

Hja, és nettóra kell rátenni az áfát. Pl. x szolgáltatótól én elektronikusan szoktam lekérni a hívásrészletezéseket, excelben szépen sorba rakom kedvem szerint. Ott viszont nettó értékek szerepelnek. Ami ott kijön számra lebontva, ráteszem az (aktuális) áfát, és kész.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: szilvi71 » hétf. szept. 07, 2009 3:04 pm

Köszönöm az eddigieket !

Mit tennél, tennétek ha már előre látnátok, hogy a magáncélú haszn. még a 10%-ot sem éri el,

a bejövő számla áfa-jával, ill. ilyen esetben meg kell-e fizetnem az adókat (szja, tb stb.)???

Szilvi

szilvi71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: tevike » hétf. szept. 07, 2009 4:03 pm

Igen vagy kiszámlázod.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. szept. 07, 2009 6:06 pm

Szia Szilvi!

Nálunk is változó a kiszámlázott tételek aránya az egészhez képest. Ha a hívásrészletezés a kezedben van, bizonyítani tudod a tényleges hívások arányát. És ez persze 0-100%-ig bármennyi lehet. Az áfa levonhatóságánál a lényeg valóban csak annyi, hogy 30% alatt vagy fölött van a kiszámlázott arány. Ha pedig tételesen fel tudod mutatni a kiszámlázott hívásokat, akkor már közvetített szolgáltatásról beszélünk. Emellett már nem kell foglalkozni a járulékokkal.

Én úgy oldom meg, hogy külön kinyomtatom a továbbszámlázott tételek teljes listáját, a céges hívások abban már nincsenek benne. Jó, persze, ennél a pár telefonnál ami nekem van, nem kell többoldalas nyomtatványokra gondolni. Olyan is előfordult már, hogy valamelyik telefont senki nem használta. Nem volt mit továbbszámlázni.

Az már egészen más kérdés, hogy adott esetben az ember hogyan szűri ki a céges számokat, mennyire mélyen és alaposan figyel oda az apróságokra. Mi is sokat problémáztunk ezen az elején. Gondolok itt a hétvégékre, a szabadságon lévőkre, meg hogy mit telefonálgat az illető munkaidőn kívül, stb. Meg az egyéb csemegék: testvérek egymás között a közös cégük dolgait beszélik meg, vagy a hétvégi focimeccset stb. Persze gondolom ahány ház annyi  szokás.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: bezi02 » kedd szept. 08, 2009 1:49 am

Mi van akkor, ha nem kérünk hívásrészletezőt? Akkor nem lehet kiszámlázni, hanem le kell utána adózni??????
bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telefon SOS!

HozzászólásSzerző: szilvi71 » kedd szept. 08, 2009 8:42 am

Szia Bezi!

Pontosan, jól tudod!

Ha nincs hívásrészletező akkor nem tudod mi alapján kiszlázni, ezért adózni kell utána!

Üdv. Szilvi

szilvi71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég