Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magánbeszélgetés kiszámlázása

Egyéni vállalkozók

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » hétf. szept. 25, 2006 4:07 pm

Szia Valterné!

Jo kérdés, mert itt ugye megint jön az a dolog, hogy az SZJA meg az ÁFa trv nem egységes ebben a tekintetben, mert ha az SZJA ra alapozunk és 20% ot magáncélúnak vélelmezünk akkor jogos a felvetésed.....

üdv: Barti

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. szept. 25, 2006 4:16 pm

Én is egyetértek azokkal a hozzászólásokkal amelyek szerint az EV a saját maga által használt telefonszámlájának költségét az alábbiak szerint költségeli el.

A bruttó számla összegéből 30-70 %-ban az Áfa elszámolás.

A bruttó telefonszámla 20 %-a egyéb költségnek nem minősülő kiadás.

A többi költség.   Én igy fogom csinálni.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: nemeth.robert » kedd szept. 26, 2006 6:19 am

Kedves Kollégák!

Miért gondoljáok, hogy a nem kifizető EV, nél meg kell osztani 80-20 %-ra?
A PM-nél az s.timea által leírtak, továbbá ez olvasható:
Nyugdíjas egyéni vállalkozó (alanyi mentes) helyesen jár-e el, ha mobiltelefon feltöltéséről kapott számlájának 80%-t veszi figyelembe költségként, vagy kötelező a számla kiállítása?

Az egyéni vállalkozó önmagával szemben nem kifizető, e minőségében az un. cégtelefonadó sem terheli, azaz esetében a magáncélú használat 20 százalékos vélelme sem értelmezhető. Ha a telefont egyéni vállalkozói tevékenysége hatókörében használja, a telefon feltöltőkártyáról szóló számla - mivel alanyi mentes - áfát tartalmazó teljes összege költségként elszámolható.

 

nemeth.robert
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd szept. 26, 2006 6:58 am

Kedves Robert!

 

ÓVATOSSÁGBÓL!  Mivel az EV-nél is ugyan ugy előfordulhat magánhasználat, mint bármely más munkavállalónál akinek a rendelkezésére  bocsátom a mobil telefont.

Nem szeretném, hogy egy esetleges vizsgálat során az orrom alá dugnák hogy  az 5000 Ft-os telefonszámlámból szerintük mégiscsak 500 Ft magánhasználat, és  emiatt vállalkozói kivétnek kerülne átminősítésre. Ez sokkal drágább lenne, mintha most vélelmezem "önként" azt, hogy 20 % a magánhasználat.

Hát ennyi.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: Brúnó » kedd szept. 26, 2006 8:32 am

Kedves Róbert!

Olvastam a PM-nél leírtakat, nem értek vele egyet, mert a temészetbeni juttatás minden adóalanyra vonatkozik, az egyéni vállakozóra is.

Nem hiszem, hogy az APEH nem tenné szóvá, ha egyösszegben elszámolnánk a teljes telefonköltség számlát.

Egyetértek Krisztával, az adóellenőrzés során az APEH fogja megállapítani a magánhasználatot.

Hozzá teszem, a feltöltőkártyás mobil számlát én nem számolnám el, mert nem tudod bizonytani részletes telefonszámlával a hivatali és a magánhasználatot.Az adó újságok sokat foglalkoztak ezzel a kérdéssel.

Üdv.

Brúnó.

Brúnó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: Brúnó » kedd szept. 26, 2006 8:32 am

Kedves Róbert!

Olvastam a PM-nél leírtakat, nem értek vele egyet, mert a temészetbeni juttatás minden adóalanyra vonatkozik, az egyéni vállakozóra is.

Nem hiszem, hogy az APEH nem tenné szóvá, ha egyösszegben elszámolnánk a teljes telefonköltség számlát.

Egyetértek Krisztával, az adóellenőrzés során az APEH fogja megállapítani a magánhasználatot.

Hozzá teszem, a feltöltőkártyás mobil számlát én nem számolnám el, mert nem tudod bizonytani részletes telefonszámlával a hivatali és a magánhasználatot.Az adó újságok sokat foglalkoztak ezzel a kérdéssel.

Üdv.

Brúnó.

Brúnó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: Brúnó » kedd szept. 26, 2006 8:32 am

Kedves Róbert!

Olvastam a PM-nél leírtakat, nem értek vele egyet, mert a temészetbeni juttatás minden adóalanyra vonatkozik, az egyéni vállakozóra is.

Nem hiszem, hogy az APEH nem tenné szóvá, ha egyösszegben elszámolnánk a teljes telefonköltség számlát.

Egyetértek Krisztával, az adóellenőrzés során az APEH fogja megállapítani a magánhasználatot.

Hozzá teszem, a feltöltőkártyás mobil számlát én nem számolnám el, mert nem tudod bizonytani részletes telefonszámlával a hivatali és a magánhasználatot.Az adó újságok sokat foglalkoztak ezzel a kérdéssel.

Üdv.

Brúnó.

Brúnó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd szept. 26, 2006 9:24 am

Azzal teljes mértékben egyetértek, amit a 89. bejegyzésben Timi bemásolt a PM kérdésekből, hogy az EV nem kifizetője saját magának, ezért sem nem term.beni juttatás, sem nem számlázhatja ki magának a 20 %-ot, DE éppen neki is ki kell "védenie" a magánhasználatot. Márpedig ezt csak ugy teheti meg, ha nem költségeli el csak a saját maga által vélelmezett üzleti célu használatot, vagy tételesen kigyüjti.
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: nemeth.robert » kedd szept. 26, 2006 9:52 am

Kedves Kriszta, Brúnó!
Az óvatossággal egyetértek. A jogszabály 'szelleme' is ezt suggalja.
Pusztán jogszabályi indoklást szeretnék látni...
ui az SZJA tv. 69.§ (1) mb) kifejezetten a kifizetőt nevesíti.

Igazából az eszmecserének ez a része elméleti, mert egzakt válasz nincs, a PM válasszal szemben az APEH gondolhat mást. Tehát 100%-osan csak az óvatosak járnak jól.

Üdv.

 

nemeth.robert
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Magánbeszélgetés kiszámlázása

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd szept. 26, 2006 10:06 am

Robi!

Erre az a joxabály, hogy nincs. Bemégy az apeh ell-re, és megkérdezi az ell. hogy Ön hogyan számolja el a telefonszámláját? 

Válasz: 100 %-ban. És soha nem használja magáncélra?

-- Nem

Akkor bizonyitsa be tételes számlával. 

Ha bebizonyítod, akkor oké.

Amennyiben én mint EV. tudom azt, hogy soha egyetlen alkalommal sem használom magáncélra a telefonomat,. akkor igenis, elszámolom 100 %-ban, és a telefonszámla mellé teszem az ezt bizonyitó tételes számlát.

DE itt általában olyan esetekről van szó, amikor igenis használja az EV - alkalmanként - nem kizárólag üzleti célra a telefonját. Ebben az esetben  -mivel nem akarok vacagolgatni a tételessel - nem költségelem el csak a tel.szla bizonyos részét, mondván hogy ez saját belátásom szerint igy helyes.

Ez az én alternativám.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég

cron