Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

Egyéni vállalkozók

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem szépen, aki tud segítsen! E.V. úgymond átadja a tevékenységét másnak. Fehérnemű varrással foglalkozott, ezt adta tovább kereskedőknek. Az E.V. igazolványában szerepelt a kiskereskedelem is, ebben a helyiségben ahol varrt, árulta ezeket a ruhákat. Müködési engedélye nem volt a kisker. tevékenységre. Azt mondták az okmányirodában, hogy nem kell az új EV-nek (aki átveszi a tevékenységet) a szakhatósági igazolásokat megkérni, mivel folytatja tovább az előző vállalkozónak a tevékenységét....   Én azt hittem, hogy mivel ez egy új vállalkozás, ennek a vállalkozónak is meg kell kérni minden szakhatósági engedélyt... Amennyiben csak a varrás teáor lenne az igazolványában megkérve, akkor tényleg nem kell neki a szakhatósági engedélyeket beszereznie? (feltételezem, hogy ha a kiskert is belevennénk, akkor már kellene, vagy mégsem?) Köszönöm!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd aug. 18, 2009 6:41 am

Az újnak meg kell kérnie minden engedélyt ismét. EV-nál nem értelmezhető a jogutódlás (az özvegyi jogon továbbvitt vállalkozást kivéve.) Ha a saját termékeit árulja, az viszont nem kisker. tevékenység. Akkor lenne az, ha vásárolt árut árulna.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd aug. 18, 2009 9:26 am

Egy kis pontosítás. Nemcsak az özvegy viheti tovább a vállalkozói tevékenységet, hanem az örökös is.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

HozzászólásSzerző: 494 » kedd aug. 18, 2009 11:29 am

Köszönöm szépen! Nem örökös és nem özvegy. Történetesen a lánya adja át az édesanyjának... Azt hittem talán a szolgáltatásnál így lehet, ahogy mondta... De nekem is gyanús! Amikor a saját készítésű ruhát árulja, az milyen tevékenység? Miért nem kisker? Ezt csak kérdezem, nem kötözködöm, mert tényleg nem tudom... Nem tudom, mit beszéltek neki az okmányirodában, ma este jön, kiváncsi vagyok a részletekre...
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd aug. 18, 2009 11:38 am

Értékesítés saját boltban: megfelelően kialakított bolthelység, szakképzett eladó, széles áruválaszték nagy mennyiségben.

A fenti minősül keeskedelmi tevékenységnek. Az általad kérdezett EV. egészen biztosan nem rendelkezett működési engedéllyel bíró bolthelyiséggel. A saját előállítású ruháit értékesítette közvetlenül az üzeméből. Ezért nem kellett kereskedelmi tevékenységre jogosító engedéllyel rendelkeznie.

 
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

HozzászólásSzerző: 494 » kedd aug. 18, 2009 12:54 pm

Köszönöm szépen! Akkor még egy kérdés: Azért, hogy a műhelyben árulja a saját készítésű ruháit, kell hogy legyen boltvezetői képzettsége? A váll. igazolványba bele kell venni a ruházati kiskereskedelmet, mint tevékenységi kört? Sokat segítenél, ha még ezt megválaszolnád....
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd aug. 18, 2009 1:46 pm

Na, ez egy fogós kérdés. Érzésem szerint mindkét kérdésre "nem" lenne a válaszom. Arra van engedélye, hogy ruhákat varrjon. Ehhez a tevékenységhez kell neki végzettséggel rendelkeznie. Amit előállított terméket, azt el is kell hogy adja, mert nem saját részére varrta azokat. Szerintem ez analóg működik, mint egy termékelőállító üzem. Az is gyárt, s a gyártott termékét továbbadja. Jogszabályhelyet nem tudnék mondani, ez pusztán érzés.  Boltvezetői képzettség pedig csak a kereskedelmi üzletek üzemeltetéséhez kell.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

HozzászólásSzerző: 494 » kedd aug. 18, 2009 2:00 pm

Köszönöm szépen!!! Valószínű, hogy jól gondolod, az okmányirodában azt mondták neki, hogy a új telephelyet be kell jegyeztetni csak az új vállalkozó nevére és nem kellenek engedélyek... A régi vállalkozó (átadó) igazolványát a kezében tartotta az ügyintéző és láthatta benne a teáorokat, akkor biztos így van, és Te is jól tudod. Hétfőn mennek a hivatalba, akkor már teljesen biztosak lehetünk a dolgunkban. :-) Köszönöm még egyszer!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ev. átadja tevékenységét új ev.-nek

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd aug. 18, 2009 2:16 pm

Légyszí jelezd majd vissza, hogy mi volt a végleges megoldás.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég

cron