Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hamis APEH-okiratok!

Ellenőrzés

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd júl. 21, 2009 3:09 am

Szerintem amit az APEH mostanában művel, az lazán kimeríti a joggal és a hivatali hatalommal való visszaélés cselekményét...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd júl. 21, 2009 3:18 am

Ez a mai szabály:

 

225. § Az a hivatalos személy, aki azért, hogy jogtalan hátrányt okozzon vagy jogtalan előnyt szerezzen, hivatali kötelességét megszegi, hatáskörét túllépi, vagy hivatali helyzetével egyébként visszaél, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

 

Érdekes, a II. vh. előtt sokkal keményebb szabály volt érvényben:

 

Hivatali visszaélés vétsége, vagyis a hivatali kötelességnek oly célból megsértése, hogy az által valakinek jogtalan haszon v. kár v. más sérelem okoztassék. A bünttés 5 évig terjedhető fegyház. 

 

visszaélés oly célból, hogy valaki jogtalanul valaminek eltürésére v. elhagyására kényszeríttessék. Büntetése 5 évig terjedhető fogház; 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. júl. 30, 2009 6:52 pm

Sziasztok!

 

BEszállok én is a dühöngőbe :))

Nálunk (Budapest) eddig öt részletfizetési/mérséklési kérelmet utasítottak vissza olyan, de olyan mondvacsinált indokkal, hogy a zsebemben még most is kinyílik a bicska... Egyéni vállalkozónak azért nem engedélyeztek részletfizetést, mert a lakásán kívül van a Balatonon egy nyaralója - amit nem mellesleg kb. 25 éve vásárolt, és totál le van lakva, eladni sem nagyon tudná. De az APEH szerint az adótartozás (kb. 1,5 mFt, melynek fele késedelmi pótlék) egyösszegű megfizetése nem veszélyeztetné egy összesen 90 ezer forintból élő nyugdíjas házaspár megélhetését...

Bt-nek azért nem engedélyezték, mert a 2007-es 10 milliós árbevételhez képest 2008-ban már csak 3 millát tudott produkálni, szerintük ez nem valós, különben is mivel tavaly veszteséges volt, és idén is várhatóan az lesz, nem biztosított a tartozás későbbi megfizetése.

Az ügyvédünk is nagyon panaszkodik, sok kérelmet ad be mostanában, mindet élből elutasítják...

 

Egy másik ügyfelünket már másodszor inkasszálják duplán... A második esetben az volt az érdekes, hogy először csak az egyik bankszámlára nyújtották be az inkasszót, majd miután onnan lekapták a teljes tartozást, hat nappal később (!!!) rádobták a másik számlára is... Mindkét esetben 12-14 nappal később utalták vissza a "tévesen" leemelt összeget, persze miután felhívtam őket. No komment...

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. júl. 30, 2009 6:56 pm

Hát ha összességében túlfizetése van, akkor nem is inkasszálhatnának automatikusan, előtte át kell vezetniük hivatalból. Az már más dolog, hogy egyes APEH-os ügyintézők erről még "soha nem hallottak". Na ja, az Art.-ot sem olvassák, mi?

 

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. júl. 30, 2009 6:59 pm

Ja, még egy gyöngyszem... Ma kaptam elektronikus levelet a t. hivataltól, hogy a 0829-es bevallást lejavították.

Év közben alakult a cég, a tevékenység kezdő időpontja 2008.06.26. A program szerint (nem is lehet kézzel javítani) 189 napig működött az adóévben, szerintem is. Az ügyintéző szerint viszont csak 188 napig, és így az előírt 54 eFt TAO-előleg is 55 eFt-ra módosult... Ennyire csövesek lennének??

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. júl. 31, 2009 3:32 am

Hali!

 Aha.. és láttál/hallottál-e már ezért "ülni" valakit? Persze lehet, hogy csak titkolják, nem publikus, titkosított + ilyenek...

A másikhoz: lehet, hogy a kiegyenlítődés elve szerint működik nem gondolod? :-))))) "Ott" lazítanak, "itt" keményítenek így az egyensúly megmarad. Na értd már??? .-)))))

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. júl. 31, 2009 3:38 am

Szia Andi!

Az a baj, hogy ezer forintért szólni sem érdemes - és ezzel élnek vissza. Egyébként nem csövesség kérdése a dolog - tudom,hogy nem s ezért írtad - hanem az elvek, a tények amelyeknek működnie kellene. Gondolom a kezdő nap lehet a billegős, én nem számoltam ki, de biztos igazad van.  A jelenlegi logikától le volt maradva a "saját" programozójuk is... Siralmas és pitiáner.

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. aug. 02, 2009 5:35 am

Sziasztok!

Én is tegnap jöttem haza szabiról, engem is rögtön ez a 0829-es fogadott. Nálam is év közben alakult a cég, nálam 4 napot javítottak rajta, persze természetesen úgy, hogy több legyen az adókötelezettség. De le vannak xarva, én sem fogok ezért vitatkozni velük, mert úgyis én fogom a rövidebbet húzni.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. aug. 02, 2009 8:42 am

Úgy látszik, nem egyedi esetről van szó.

De... ha egyszer tényleg 189 napig működik az adott évben, akkor ne javítsák már 188 napra, csak hogy több adót beszedhessenek... A törvény és a naptár mindenkire vonatkozik, szóval én nem fogom annyiban hagyni. Sok kicsi sokra megy, főleg, ha alaptalan számítás alapján követelik.

Komolyan agyrém, amit művelnek....

 

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. aug. 02, 2009 8:43 am

Sőt, ha még hétfőn is ilyen mérges leszek, akkor az APEH elnökének fogok levelet írni az elmúlt hónapokban következetesen folytatott "módszerekről".

 

Pfff.

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég

cron