Adófórum

Adózási és számviteli információk

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

Egyéni vállalkozók

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: Zskovács » kedd júl. 28, 2009 3:33 am

Szia Zsuzsa!

Ez nagyon hasznos info amit leírtál, engem is érint, de eszembe sem jutott az aktív táppénz lehetősége.

Abban tudnál segíteni, hogy ebben az esetben (megszűnik a munkaviszony, vállalkozás marad) mi lesz a betegszabadsággal és vállalatot terhelő táppénzzel.

Egyéni vállalkozóként a betegszabadság nem értelmezhető, a céget terhető táppénzt ki fizeti meg?

Üdv.

Zsuzsa

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd júl. 28, 2009 3:57 am

Egyéni vállalkozónál (és társas vállalkozónál sem) nincs betegszabadság, és nincs táppénz-egyharmad sem.
Náluk az első naptól kezdve táppénz, és nem kell semmit megtéríteni. Asszem ez az egy terület az, ahol "előnyben vannak" az alkalmazotthoz képest.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd júl. 28, 2009 4:02 am

Igen, a táppénzedet a tavalyi kereseted után fogod kapni.

Ki kell majd töltened egy "igénybejelentés táppénz...." nyomtatványt, mely az oep honlapjáról is letölthető. (Ott keresd, hogy "nyomtatványok biztosítottak részére".)

Ezt majd az első táppénzes papíroddal együtt le kell adnod az OEP-nél. És jobb, ha már eleve viszed magaddal a TB kiskönyvedet, melyet a munkáltatód fog kiadni leszámoláskor, és azt a jövedelemigazolást, mely kézzel van kitöltve. Ezeket kérni szokták ilyen esetben.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: Zskovács » kedd júl. 28, 2009 5:27 am

Köszönöm Zsuzsa!
Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd júl. 28, 2009 6:04 am

Szia Zsuzsa!

Köszönöm, hogy tanulhattunk Tőled.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd júl. 28, 2009 6:13 am

Igazán nincs mit. Egy csomó más dologban meg én tanultam Tőletek:-)))

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd júl. 28, 2009 7:33 am

Szia!

Tisztában vagyok azzal, hogy aktív táppénzt kaphat,de ha a munkáltató mondta fel a mviszonyt 07.31-el,akkor eddig a jövedelmet is megkapja a dolgozó.Ha még a mviszony időtartama alatt betegállományba megy erre az időre nem kap táppénzt pl.07.28-31, mert jöv, és tápp, 1x-re nem jár.

Viszont 08.01-től a volt mviszonya alapján a tápp, átvált passzív táppénzre.

Sajnos ezt biztosan tudom,volt ilyen dolgozónk.

A vállalkozása alapján viszont nekem még mindig nem tiszta, hogyan kaphatna aktívtápp,-t,ha előtte nem fizetett járulékokat.

Üdv:Icus

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd júl. 28, 2009 7:50 am

Szia Zsuzsa!

Talán megbántottalak vmivel?(Ha így is érzed légyszi,ne haragudj, mert nem volt szándékos.

Igazán nem szeretnék senkit sem megbántani.Neked meg igazán Nagyon Nagy Tisztelőd vagyok.)

Vagy olyan h.séget írtam a 6-os-nál,hogy válaszra sem érdemes?

A vállalkozói táppénz alapra szerettem volna választ kapni!!!

Válaszodat előre is köszönöm.

Üdv:Icus

 

 

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: zenész » kedd júl. 28, 2009 8:33 am

Kedves Icus!Bocsánat, hogy beleszólok, de szerintem Zsuzsa megválaszolt a 6-osra a 12-ben. A munkaviszonyos kereset lesz a vállalkozói táppénz alapja.

Egyébként már kezd világossá válni számomra a dolog, már csak azt volna jó tudnom, hogy a megszűnő munkaviszonyom alapján "járó" passzív táppénz, ami július végéig még 45  nap, és 70%, igénybe vehető-e akkor is, ha augusztus 1-től főállású vállalkozóként is -keresőképtelenség miatt- táppénzen lennék? /Ha jól tudom ez csak 60%, ezért volna jó a passzív is!/ Természetesen nem egyszerre két jogcímen, hanem egymás után, először passzív, aztán aktív táppénz. Így egyenlőre nem kellene visszaadnom a vállalkozást. Köszönöm szépen az eddigi segítségeket is! 

zenész
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

A vállalkozás visszaadása passzív táppénz előtt?

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd júl. 28, 2009 9:03 am

Szia!

Semmi gond,azt jobban elviselem, ha kommunikálnak velem, mintha a személyes kérdésre nincs válasz.

Lehet,hogy nem jól gondolom, de az alkalmazotti jövedelem, nem lehet a vállalkozói táppénz alapja.

Legalább is én még úgy tanultam, hogy külön -külön nyomtatványon kell ezeket leadni.

Esetleg megírnád azt, hogy jól feltételeztem-e azt,hogy a mv-od a munkáltatói felmondás  alpján szűnik meg.Felmondás esetén a mv.vége után nem jár aktív táppénz.

Ha igen, akkor 31-e előtt kezdődött betegállomány esetén 60%-k,  és 45 nap a passzív táppénz.Legalább is ezt olvastam ki a változásokból.

Üdv:Icus

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég