Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hamis APEH-okiratok!

Ellenőrzés

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 Az APEH sorozatban küld ki hamis okiratba foglalt határozatokat, leveleket!

Az adott téma ügyintézője, aláírója a Regionális Igazgatóság kirendeltségén, az egyik megyeszékhelyen dolgozik, írja meg a határozatát és küldi ki. Ugyanakkor aláírás helyeként a régióközpont, egy másik megyeszékhely szerepel. De ennek ellenkezője is igaz: azaz a régióközpontban intézik az ügyet, ugyanakkor a fejlécen az alárendelt kirendeltség fejléce, ill. a település mint aláírási hely szerepel.

Ha rátok nézve kedvezőtlen határozatot katok, szerintem simán semmisnek tekinthető a határozat, amire jogot még az APEH sem alapíthat.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. júl. 20, 2009 8:10 am

Ezt az állítást mire alapozod? ill. honnnan az információ? Megköszönném.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. júl. 20, 2009 8:14 am

Az  információ forrása :  két kezemben lévő APEH-okirat, illetve hogy az ügyintézőkkel milyen telefonszámokon beszéltem. (Ráadásul az egyiket vagy 20 éve jól ismerem, és amikor rákérdeztem erre,  csak egy nagyot sóhajtott...)

 

Az állításomat pedig a közokirat-hamisítás Btk -beli tényállására alapozom. Egy ügyvéd ismerősöm is egyetért velem.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. júl. 20, 2009 8:28 am

Köszi.

és a Hivatal ezt szótlanul tűri??? Semmi közérdekű bejelentés vagy valami ilyesmi?  Nekem adózónak még azt is kell kutatnom, hogy amit kaptam az igaz vagy hamis - főleg ha folyamatban lévő ügyem is van - tehát akár ülhetne is a dolog? Na szép!

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. júl. 20, 2009 8:40 am

"és a Hivatal ezt szótlanul tűri???"

 

Mi az hogy tűri... ők maguk csinálják....   Elképesztő káosz van ebben az országban... És még Te legyél önkéntes jogkövető...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: 494 » hétf. júl. 20, 2009 9:10 am

Borzasztó! Én meg egy vacak 6e Ft-os étkezési utalványon görcsölök, amiért ráadásul meg is dolgoznak... Elegem van a világból... Most olvastam: Duplázódhat a vállalkozók terhe... A milliárdok röpködnek, közben meg ....
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. júl. 20, 2009 10:42 am

Te jó ég, újabb felháborító dolog. Az hogy mekkora káosz van, az enyhe kifejezés. Nálam az egyik cégnél be van adva méltányossági kérelem, addig ugye elvileg nem nyúlhatnak hozzá a céghez. De leinkasszózták neki azt az összeget a bankból, amire a méltányosságot kérte. A többit már szépen megfizette időben. Felhívtam őket, az inkasszós csaj is azt mondta, hogy jogtalan volt, visszautalják. De még aznap! ő kipostázott egy olyan határozatot, hogy a méltányossági eljárást megszűnteti, mert az összeg rendezésre került. Mondom neki, ez hogy a bánatba történhetett???? Védekezésül, hogy ők annyira szét vannak pakolva az apehnál, hogy nem látnak bele más osztályok ügyeibe. Eccerűen felháborító volt, és még azóta sem utalták vissza a leinkasszózott pénzt. Szerintem megint valamit bekavartak. Nekem már teljesen elegem van belőlük.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. júl. 20, 2009 11:17 am

"hogy nem látnak bele más osztályok ügyeibe."

 

Ez nem igaz. Ma a folyószámlán dolgozó ügyintéző látta már a másik városban, a méltányossági kérelemben hozott határozatot némi SZJA törlésről, ami még nem is jogerős!!!

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. júl. 20, 2009 11:20 am

Azért mondom, hogy ezek szerintem DIREKT csinálnak minden szemétséget a szerencsétlen kisvállalkozókkal.... Nem, eccerűen nem lehet már minősíteni őket.
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hamis APEH-okiratok!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. júl. 20, 2009 11:27 am

Szerintem akkora lehet a kaki a költségvetés bevételi oldalán, hogy minden eszközzel próbálkoznak, amiből pénzt láthatnak.... Függetlenül attól, hogy közben a politikusok mit kommunikálnak.... És azért az döbbenet, hogyha kések is a befizetéssel, de  de megkapják,  17 %-os kamattal növelve, ez nem üzlet az államnak. Inkább megfojtják a kicsiket, mert még 17 %-on sem kap az állam hitelt....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég