Adófórum

Adózási és számviteli információk

Igazolás APEH-tól

Adatszolgáltatás

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

O-ás együttes igazolás kell az ügyfélnek közbeszerzéshez. Ezt lehet e-mailban kérni az APEH-tól, vagy személyesen gyorsabban megy?

Üdv: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: iza31 » hétf. júl. 13, 2009 5:31 am

Szia !

Az én ügyfelemnek a 09UK12-t személyes beadással töltöttük ki, személyes átvétellel. A tájékoztató szerint 8 nap az ügyintézés határideje, de ő megkapta azonnal, ahogy bevitte a nyomtatványt kitöltve.

A folyószámlán nem lehet tartozás. Én folyószámlát is nyomtattam neki.

Az illeték  4.000 Ft.- Ha átutalja az illetéket kérjetek igazolást a banktól, ha mondjuk holnap akar menni az együttes adóigazolásért.

Üdv.: Iza

 

iza31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: nyár » hétf. júl. 13, 2009 7:04 am

Kösz Iza!

Csak az a baj, hogy a folyószámlán még nincs rajta a 06.havi befizetés, ez 2 db adónemnél mínuszos, összességében  többlet befizetése van.  Ez az igazolás 30 napig érvényes? Ha átvezetem és viszem az

az elfogadó nyugtát, az vajon jó?  Szerdára kellene az  ig.

Üdv: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: iza31 » hétf. júl. 13, 2009 7:14 am

Szia Ica !

Erre igazából sajnos nem tudom a választ. Az én ügyfelemnél a folyószámlán nem volt tartozás. Azt javasolnám, hogy hívd fel a területileg illetékes APEH-ot és kérdezd meg, hogy ha tartozás van és erre átvezetést kérsz (viszed az nyugtát ) elfogadják-e?

Üdv.Iza

 

iza31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: nyár » hétf. júl. 13, 2009 7:42 am

Nem veszik fel a telefont, rámegy egy fél nap, mire sorra kerülök.

Köszönöm:  Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: mátéedit » hétf. júl. 13, 2009 9:13 am

Szia IcaSzerintem mindenképpen menjen be személyesen az ügyfeled. Ott megnézik, minden bevallás be van-e adva, ha nincs pótolni kell, az átvezetést pedig nekem már elintézték úgy, hogy ott ült az ügyfelem az APEH-ban, telefonált, hogy az átvezetést be kell adni. Azonnal megcsináltam, beküldtem, és elfaxoltam az átvezetést is és a nyugtát is az ügyintézőnek. Ez kb. 10 perc volt. Közbeszerzéshez kellett nekünk is.

Egyébként egy másik ügyfelemnek csak nyolc napra vették át közbeszerzésre.

Úgyhogy a személyes ügyintézés azért jó, mert az ablaknál a hölgy megmondja, van-e hiányosság is.

Aztán ha úgy gondoljátok, hogy lesz máskor is igazolásra szükség, be lehet adni elektronikusan egy kérelmet, hogy kerüljetek fel a köztartozásmentesek listájára. Ekkor ezt is elfogadják közbeszerzésnél.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. júl. 16, 2009 3:28 am

Segítsetek egy kicsit. Az ügyfél üldöz, hogy rögtön kell az igazolás, holott a Kirendltségnél nem csinálják meg, csak postán v, elektronikusan 4 ill. 8 nap alatt az Igazgatóságnál.

Azt szeretném tisztázni  -  közbeszerzéssel kapcsolatos számla kifizetéshez, alvállalkozóként kell az igazolás -  általános adóig. vagy pedig  0-ás  együttes adóig. kell. 

 10 éve müködő vállalkozás lehet illeték mentes? Tiszta káosz.

Köszönettel:  Ica 

 

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. júl. 16, 2009 12:26 pm

Nézzetek rá a kérdésemre, nem boldogulok a nyomtatvánnyal.

Minden segítséget köszönök.

Üdv.:  Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. júl. 16, 2009 1:04 pm

Szia!

Az igazgatóságon biztosan azonnal megcsinálják. Át kell utalni a 4 ezer Ft-ot. A bankban kérni kell az átutalásról igazolást. Benyujtod az átvezetési kérelmet, azt is kinyomtatod, meg az elfogadó nyugtát és ezekkel a kezében az üf. mehet az Igazgatóságra. Ha azonnal kell, jobb 5letem nekem sincs. bár hozzáteszem, nekem a kirendeltségen is azonnal megcsinálták.

Magával a nyomtatvánnyal miért nem boldogulsz. Tudok segiteni?

Az igazolásra nincs ráírva meddig érvényes, kérdés hogy ahová szükséges hogy kérik.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Igazolás APEH-tól

HozzászólásSzerző: nyár » pén. júl. 17, 2009 2:12 am

Szia Kriszta!

Hogy miért nem boldogulok, mert a APEH ügyintéző a 09UK12 nyomin általános együttes igazolásra javított, én a kiadás napját gondoltam beikszelni, a 01-es lapon 4.1. "A",  1  pl,itt kitöltöttem milyen cél-ra kell  -  közbeszerzési eljárásban való felhasználás céljára -   /az ügyfél alvállalkozó/  a kifzető adatai is kitöltöttem.

Az illetékkötelezettségnél is gondba vagyok "Személyes  illetékmentességre jogos? " az APEH-os az

igent   jelöltette be.   "A tárgyi illetékmentességre jogosult?  ide azt mondta ne írjak semmit.

A 4.000.- Ft be van fizetve,  van igazolás a banktól, már nincs tartozás a folyószámlán, mert felvan könyvelve minden befizetés.  Az ügyfél fuvaroz, nem tud menni.

Nem tudom, hogy az általános együttes vagy a nemleges együttes igazolás jó-e ehhez az ügylethez.

Segíts légyszíves.

Üdv:  Ica      

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég