Adófórum

Adózási és számviteli információk

folyamatos teljesítés esetén a fizetési határidő

Számlázás

folyamatos teljesítés esetén a fizetési határidő

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. jún. 29, 2009 4:28 pm

Szia Bulova!

Néhány éve futottam bele ebbe a témába én is. Akkor tanultam meg a következőt: úgy általában a "polgári/üzleti életben a fizetési határidő azt jelenti, hogy addig a napig meg kell érkeznie a pénznek a számlakibocsátó számlájára.

Az állami adóhatóság  ettől eltérően teljesítés napjának azt a napot tekinti, amikor tőlem "indul" a pénz.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

folyamatos teljesítés esetén a fizetési határidő

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. jún. 29, 2009 4:42 pm

Na igen, ebbe én is belefutottam szintén pár éve, aztán a kedves ügyfelem küldött egy Korm.Rendeletet, mi szerint akkor teljesített, amikor a bankszámláján jóváírják.
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

folyamatos teljesítés esetén a fizetési határidő

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. jún. 29, 2009 5:36 pm

A 39/1984. (XI. 5.) MT rendelet jelenleg hatályos 6. §-a szerint, ha a felek másként nem állapodtak meg, a bankszámlák közötti elszámolás útján teljesített fizetést akkor kell megtörténtnek tekinteni, amikor a hitelintézet a fizetésre kötelezett bankszámláját megterheli, míg a bankszámlára készpénzben teljesített fizetést akkor, amikor a készpénzt a hitelintézet pénztáránál vagy a postán befizetik.

A 183/1999. (XII. 13.) Korm. rendelet 2000. július 1-jei hatállyal azonban jelentősen módosította a fenti rendelkezés első fordulatát, előírva, hogy ha törvény vagy kormányrendelet, illetve a felek eltérően nem rendelkeznek, a bankszámlák közötti elszámolás útján teljesített fizetést akkor kell teljesítettnek tekinteni, amikor a pénzösszeget a jogosult bankszámláján jóváírták.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

folyamatos teljesítés esetén a fizetési határidő

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. jún. 29, 2009 6:08 pm

Sziasztok! Szia Zsuzsa!  Gondoltam besegítek egy kicsit épp a hatályos jogtárban vagyok.. és ezt találtam:

183/1999. (XII. 13.) Korm. rendelet
a pénzforgalomról és a bankhitelről szóló 39/1984. (XI. 5.) MT rendelet módosításáról
  
   ezt helyezte hatályon kívül: 105/2004. (IV. 27.) Korm. rendelet
egyes jogszabályok hatályon kívül helyezéséről,          majd ez is hatályon kívül helyezésre került.2004.VII.31-től. 

105/2004. (IV. 27.) Korm. rendelet
egyes jogszabályok hatályon kívül helyezéséről
1. § A Kormány az e rendelet mellékletében felsorolt kormányrendeleteket, minisztertanácsi rendeleteket, miniszterelnöki rendeleteket, miniszteri rendeleteket és államtitkári rendelkezéseket hatályon kívül helyezi.
2. § Ez a rendelet a Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésével egyidejűleg lép hatályba, és 2004. július 31-én hatályát veszti.


39/1984. (XI. 5.) MT rendelet a pénzforgalomról és a bankhitelről
183/1999. (XII. 13.) Korm. rendelet a pénzforgalomról és a bankhitelről szóló 39/1984. (XI. 5.) MT rendelet módosításáról
  
 ------------------

Nem találok  helyette egyenlőre mást.., ha valahol ráakadok Ptk., vagy valami akkor nem felejtem el, ha addig valaki nem talál most hatályost.    Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

folyamatos teljesítés esetén a fizetési határidő

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. jún. 29, 2009 6:37 pm

Szia Melcsi!

Köszi. Akkor kutakodok én is egy kicsit, mert lehet, hogy a kérdésbeni már-már megkövesedett információimat éppen ideje lesz egy kicsit frissíteni.

P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

folyamatos teljesítés esetén a fizetési határidő

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd jún. 30, 2009 5:58 am

Szia Zuszsa! Én gyakran vagyok kénytelen a Ptk-ban kutakodni és meg voltam róla győződve, -- bennem is az volt agyilag rögzülve, amit írtál. Először úgy gondoltam, hogy a Ptk-ból, de hiába tegnap éjszaka is abban voltam a vállalkások egymás közötti késedelmi pótlék vonatkozásában, abban így konkrétan nem találtam, így kerestem rá magára az általad betett jogszbályra, mert megvoltam győződve róla, hogy az úgy van, ahogy leírtad-- aztán jött a megdöbbenés, hogy hatályon kívül vannak..   De valami csak kell, hogy szabályozza.... csak konkrétan nem találom egynelőre  Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

folyamatos teljesítés esetén a fizetési határidő

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jún. 30, 2009 6:15 am

Sziasztok!

Ezt találtam:

21/2006. (XI. 24.) MNB rendelet

a pénzforgalom lebonyolításáról

 A 7.§-ból:

(2) Törvény vagy kormányrendelet, illetve a felek eltérő rendelkezésének hiányában a fizetési megbízás teljesítésének időpontja az a nap, amikor a pénzösszeget az átutalás, illetve a beszedési megbízás jogosultjának bankszámláján jóváírják.

 (3) A bankszámlára történő készpénzbefizetés vagy a bankszámláról történő készpénzkifizetés akkor teljesül, amikor a készpénzt a hitelintézet pénztáránál vagy a Postán be- vagy kifizetik, illetve a kifizetendő összeg átvételének lehetőségét a Posta biztosítja.

(4) A készpénzátutalás akkor teljesül, amikor a jogosult számára a készpénz a készpénzátutalásban megjelölt helyen rendelkezésre áll.

(5) A készpénzfizetés belföldi postautalvánnyal akkor teljesül, amikor a belföldi postautalványon feladott összeget a Posta a jogosult átvevő részére kifizeti vagy az átvétel lehetőségét biztosítja.

(6) A bankkártyával történő fizetés akkor teljesül, amikor annak szabályszerű használatát elfogadják.

Üdv: Böbe

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

folyamatos teljesítés esetén a fizetési határidő

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd jún. 30, 2009 6:25 am

Böbe,

Köszönjük szépen. Pontosan emiatt a fizetési határidő előtt már napokkal el szoktam utalni az összeget, de így is több esetben előfordul - főleg EUR-ban történő utalásnál - hogy nem kerül jóváírásra időben a jogosult bankszámláján. Sokkal jobb lenne ha az lenne a fizetési határidő, amikor az én bankszámlámat megterhelik ... de hát nem kívánságműsor ez ... még szerencse, hogy az APEH-nál nem így van ...

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég