Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyugdíjas beltag járulékfizetése betegség alatt

Tb, munkaügy, bérterhek

nyugdíjas beltag járulékfizetése betegség alatt

HozzászólásSzerző: Angyalkáné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Édesapám a Bt. beltagja, fizetjük utána az EHO-t és a 4350,- Ft egészségbiztosítást. Jövedelmet nem vett ki, ténylegesen munkát sem végzett. A Bt-ben van alkalmazott. Betegsége miatt, ha nem lenne nyugdíjas, betegállományban tartanák. Kérdésem, hogy ilyenkor is kell fizetni utána a fenti járulékokat vagy mi a módja, hogy ez alól mentesüljön? Ha valaki tud jogszabályi hivatkozást, legyen szíves megírni!
Angyalkáné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

nyugdíjas beltag járulékfizetése betegség alatt

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. jún. 27, 2009 10:43 am

Nem kell. Azt hiszem a 0908M-en 84-es kóddal (keresőképtelenség távolléti díj nélkül) lehet jelenteni...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

nyugdíjas beltag járulékfizetése betegség alatt

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. jún. 27, 2009 11:54 am

Azt azért tegyük hozzá, hogy orvosi igazolás kell hozzá. Méghozzá asszem pont a táppénzes papír.Amit küldeni nem küldünk sehova, csak őrizgetjük, de egy esetleges ellenőrzés során ez bizonyítja, hogy jogosan nem fizette a járulékot.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

nyugdíjas beltag járulékfizetése betegség alatt

HozzászólásSzerző: csepke.sandorne » szomb. jún. 27, 2009 2:17 pm

Véleményem szerint 2009. 01.01-től 4350 Ft helyett a 4500 Ft-ot, és EhO-t kell fizetni, amit a 0908-as bevallásban be is kell vallani, mint kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó, 53-as kóddal.

Keresőképtelenséget is, ahogy azt előttem írták a 0908-as 9-ik lapon kell bevallani a keresőképtelenség kezdő és végző napot. Ha nem teljes hónapban áll fenn a keresőképtelenség, akkor az 1 napra eső 150 Ft-ot és 65 Ft eho-t kell csak megfizetni. Én így tennék, és megnézném a 0980M nyomtatványkitöltséi útmútatóját is.

További kellemes hétvégét. Margit

   

csepke.sandorne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdíjas beltag járulékfizetése betegség alatt

HozzászólásSzerző: csepke.sandorne » szomb. jún. 27, 2009 2:20 pm

Bocs! Most látom, hogy elírtam a nyomtatvány nevét, 0908M-es nyomtatványra gondoltam. 
csepke.sandorne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron