Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pótbevallások leadása felszámolás idején

Elektronikus bevallás

Pótbevallások leadása felszámolás idején

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,
már megint hozzátok fordulok segítségért!!! Pár témában már említettem, hogy van egy renitens cégem, akinek vannak elmaradt évei (bevallások hiányoznak, könyvelve sem volt). Elkezdtem dolgozni vele, egyszercsak látom, hogy e hónapban megindult a felszámolás, de ezt is csak véletlenül, a folyószámla lekérdezésnél vettem észre. Ügyvezető nekem nem szólt, de nem is tudott róla. Szóval van pár bevallás hátra, amit el kellene küldenem, de valami olyasmi rémlik, hogy csak a felszámoló adhatja be, vagy legalábbis a tudtával. Megkérdeztem egy kollégát, aki szerint minden további nélkül be lehet adni, sőt kötelező is. Nyilván be kell adni, ezt értem. De küldhetem anélkül, hogy a felszámoló tudná, vagy meg kell várni, amíg bekéri az anyagot? Ha ebben tudtok segíteni, akkor már nyugodtabban tudnék aludni :)
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Pótbevallások leadása felszámolás idején

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » csüt. máj. 28, 2009 4:52 pm

A cégadatoknál le tudod kérdezni (e-cegjegyzek.hu) a felszámoló nevét, vegyétek fel vele a kapcsolatot. Igen add fel a bevallásokat most, nektek kell pótolni! Rajta van milyen időszakra szólnak, így egyértelmű hogy f.megelőző időszaki bevallás, amiért az ügyvezetőé a felelősség. Mivel elindult a felszámolás, a megszűnő bevevallásokat is nektek kell beadni. 

Nyugodtan küldj el mindent, de ne két hónap múlva, addigra le lesztek már tiltva a küldésről:) 

Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Pótbevallások leadása felszámolás idején

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » pén. máj. 29, 2009 4:12 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pótbevallások leadása felszámolás idején

HozzászólásSzerző: pimpa1 » pén. máj. 29, 2009 5:44 am

Szia Olga, de az nem baj, hogy már felszámolás alatt áll, és én még most adom be a pótbevallásokat? Mindenképp le kell adni, tudom. véletlenül fedeztem fel,hogy felszámolás alatt áll, a felszámoló még nem jelentkezett, de már szóltam az ügyvezetőnek, hogy vegye fel a kapcsolatot vele.
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Pótbevallások leadása felszámolás idején

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » pén. máj. 29, 2009 5:57 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pótbevallások leadása felszámolás idején

HozzászólásSzerző: pimpa1 » pén. máj. 29, 2009 6:17 am

igen, én is azt csinálom. Itt sem kapkodta el a kapcsolatfelvételt. köszi

 

 

pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron