Adófórum

Adózási és számviteli információk

0553 önellenőrzése II.

Egyéni vállalkozók

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: bandy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ügyfelem talált még 2005. évi számlát. Tavaly veszteséges volt, így csak a költség és az átvitt veszteség sorokat kellen önellenőriznem. Semmilyen járulék vagy adó dolgot nem érint. Hányas nyomtatványon tehem meg?

Köszönöm: Annamária

bandy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. feb. 02, 2007 1:04 pm

Szia Annamária!

Szerintem sehol. Önellenőrizni csak adó- vagy járulékkülönbözetet lehet. Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. feb. 02, 2007 5:48 pm

Én is úgy tudom, hogy abban az esetben ha nincs változás a fizetendő adóban, akkor nincs teendő!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: duduci » csüt. feb. 08, 2007 5:26 pm

Mivel én pontosan most csináltam meg egy vállalkozó 5 éves revízióját és pontosan ez volt a kérdésem az apeh felé, nekem írásos állásfoglalásom van róla, hogy ha van változás adóban, ha nincs, akkor is be kell adni a 0735-ös bevallást, hiszen ha köztes adatokban történt változás az apehnak azt is rögzítenie kell. Ez azért fontos, mert ha kap vállalkozó egy ellenőrzést, akkor azt fogod mondani, hogy éppen tegnap csináltam újra a bevallását???? Tehát ez holt biztos, az állásfoglalás feketén-fehéren nálam van. Szerintem bajod nem lesz belőle, csak magadat tudod ezáltal letisztázni és rendbe tenni.
duduci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. feb. 08, 2007 5:49 pm

Szia Duduci!

Érdekelne, hogy hogyan tudod kitölteni a 0735-öst, ha semmi adó- vagy járulék-

kötelezettséget nem érint az önellenőrzés. Rögtön az első lapon kérdezi, hogy

milyen adó- vagy járulékban önellenőriz, és azokat a lapokat nyitja meg.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: kuczikl » csüt. feb. 08, 2007 6:17 pm

Szia bandy!

Szerintem a 0735-ösön nem tudod megönellenőrizni, hiszen adó nem módosult. Viszont írhatsz levelet, miszerint a .....évben beadott bevallás ilyen meg ilyen sora erre módosul, részletesen levezetve a bevallás eredeti sorait számozva feltüntetve az eredeti és a módosított összeget. Azért is szükség van erre, mert az előző évek vesztesége náluk annyi, amennyit először bevallottál, ha meg az idén göngyölíted, vagy a nyereségedet csökkented vele, ki fogja nekik dobni, hogy eltértek. Ha máskor nem akkor biztosan megkérdik hogy is van ez? Bár ezt én így gondolom.

kuczikl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: stencil » csüt. feb. 08, 2007 6:28 pm

Üdvözlök Mindenkit! Bocsájtsatok meg, hogy ide szemtelenkedem, de...nincs pontom. :-(( Pofán vágom magam, de elrontottam egy pár 0603-ast, melyiken tudom javítani?!

stencil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: duduci » csüt. feb. 08, 2007 6:53 pm

A 0735-01 lapon az adóalap oszlopba /mégha nem is történt változás az adóalapba/ szépen fel kell vezetni a sorokat, az eredeti és a módosított összegekkel. A többit pedig szépen kinulláztam. És ez az egyetlen nyomtatvány amin be lehet adni az önnelenőrzést a kérdezett bevallásra. A papír alapon való benyújtást, amit az előző hozzászóló írt, nekem is megfordult a fejemben. Én csak azt tudom mondani amit az Apeh írt, és én úgy is adtam be. Szerintem ebből baja semmiképpen nem lehet az önellenörzőnek, egy hivatalos önnellenőrzési nyomtaványon beadja amit javítani szeretne. Én minden javított sort levezettem a 0735-ösön, teljesen világosan. Persze nem kötelező senkinek sem így csinálni. De az biztos, hogy mindenképpen be kell adni valamit az apeh felé!!!
duduci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: duduci » csüt. feb. 08, 2007 6:55 pm

Rögtön az első lapon?? Bejelöltem, hogy szja. Az apeh pedig világosan látja a levezetésből, hogy mely sorok változtak meg, és azt is látni fogja, hogy adót nem érint.
duduci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0553 önellenőrzése II.

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. feb. 08, 2007 7:02 pm

Szia Stencil!

Mit rontottál el a 0603-ason? (valószinűleg a 0731-en lehet önellenőrizni)

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég