Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ellenőrzés előtti önellenőrzés ?

Ellenőrzés

Ellenőrzés előtti önellenőrzés ?

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

28-án szóltak, hogy jövőhét keddre be kell vinni az anyagot áfa ellenőrzésre az apeh-ba, most vettem észre, hogy véletlenül elütöttem egy számot, ami áfa összeget is módosít, lehetséges-e hogy most még beadjak egy önellenőrzést?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Ellenőrzés előtti önellenőrzés ?

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. ápr. 29, 2009 8:25 am

 

 Szia !

 Szerintem igen, én beadnám ! és vinném magammal az önellenőrzésről  szóló visszaigazolást, és a kinyomtatott önellenőrzést.

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Ellenőrzés előtti önellenőrzés ?

HozzászólásSzerző: l.nora » szer. ápr. 29, 2009 8:47 am

Szia !

Ugyan nem áfa ellenörzéssel kapcsolatban volt hasonló esetem, de tőlem még jegyzőkönyvet is kértek, amelyben le van írva, hogy miért volt szükség az önellenőrzésre.

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Ellenőrzés előtti önellenőrzés ?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. ápr. 29, 2009 9:47 am

Szia!

Megkérdezte Tőled a revizor hogy van-e folyamatban önellenőrzés? Ha nem, akkor igen simán beadhatod, de feltétlenül! csinálj hozzá önrevíziós jegyzőkönyvet és azt vidd magaddal.

Ha kell szólj, küldök egyet amit én szoktam az ilyen esetekben írkálni.

kata@3hinfo.hu

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Ellenőrzés előtti önellenőrzés ?

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » szer. ápr. 29, 2009 10:01 am

Sziasztok.

A vállalkozóval beszélt, szerintem nem kérdezte tőle, mert akkor tőlem megkérdezte volna. Gondolom elmondta, hogy mit vigyen és kész.

 

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Ellenőrzés előtti önellenőrzés ?

HozzászólásSzerző: palmika » szer. ápr. 29, 2009 2:26 pm

Szia,

Valahol azt olvastam, hogy a telefonon való közlés után már nem lehet önreviziózni, mert a telefontól kezdve, már ellenőrzés alá vont időszaknak kell tekinteni ésaz nem önrevíziózható. Engem is tegnap hívtak, és szó szerint azt mondta, "akkor rögzítsük, hogy én telefonon jeleztem Önfelé, hogy a 2009.1 negyedév áfa szempontjából ellenőrzés alá került"

www.apeh.hu

Abban az esetben, ha az adózónál utólagos ellenőrzés lefolytatására került sor, az ellenőrzés megkezdésétől a vizsgálat alá vont adó és költségvetési támogatás önellenőrzéssel nem helyesbíthető. Ebből következik, hogy az adóalap, az adó, a költségvetési támogatás önellenőrzéssel való helyesbítésére csak az utólagos ellenőrzés megkezdése előtt van lehetőség, az ellenőrzés megkezdése után már nincs. Az utólagos ellenőrzés – függetlenül attól, hogy az a helyszínen, vagy az adóhatóság hivatali helyiségében történik – az erről szóló értesítés kézhezvételével kezdődik, tehát ezen időpontot követően nem végezhet önellenőrzést az adózó.

A másik lehetőség, ha jól értem nem téged, hanem az adózót értesítette. Neked csak az önrevízió után szóltak!! Jegyzőkönyv, sűrű elnézéskérés stb...

Üdv: palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ellenőrzés előtti önellenőrzés ?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. ápr. 29, 2009 5:40 pm

Szia Karola !

Nyugodtan készíts önell.-t, aminél  "a hiba feltárási ideje"  15 nappal korábbi legyen mint ahogy beküldöd, és legalább 1 nappal korábbi, mint ahogy az ellenőrzére az értesítést megkaptad.

 Ennek a "jegyzőkönyve" akár egy "kockás" füzet is lehet.

Én legalábbis az önell-eket így szoktam vezetni : hibafeltárás ideje, önell. típusa, hiba-feltárás leírása, Áfá-ra és az Áfa-alapjára gyakorolt hatása, önell beküldés ideje.

Az APEH ezt elfogadja.  Általában megkérdezik, hogy van-e "folyamatban" önellenőrzés. És ez esetben bemutathatod a "füzetet", akkor is ha még nem küldted el az önell-t.

Üdv:Napraforgó

 

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron