Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alkalmi munkavállaló kiskönyvvel

Egyéni vállalkozók

Alkalmi munkavállaló kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: boszim » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A következőben kérném a segítségeteket:

Könyvelek egy egyéni vállalkozót, aki alkalmi munkavállalói kiskönyvvel akar foglalkoztatni 2 embert. Ilyet még nem csináltam, mi az ő (illetve az én feladatom) ezzel kapcsolatban: bevallás, papírozás.. stb?

boszim
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Alkalmi munkavállaló kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. ápr. 23, 2009 4:52 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Alkalmi munkavállaló kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. ápr. 23, 2009 4:53 pm

Szia! Amennyiben a vállalkozónak nincsen bejelentve a9T1041-en biztosított munkavállalója, akkor az alkalmi munkavállalót nem kell jelenteni a 0908A bevalláson (0908M-en) Ha van alkalmazottja akár egy fő is akkor a 14-es lapon , ha jól amlékszem, vallani kell az alkalmi m. vállalót is . A közteherjegyet szigoru számadásu nyomtatványként kell nyilvántartani. Úgy nevezett Alkalmi munkavállalói nyilvántartást kell vezetni a vállakozónak. Mintát találsz jobb oldalt az erőforrásoknál. Ezt én szoktam elkészíteni , a dolgozó minden alkalommal aláírja, hóvégén visszakapom, ez lesz az alapja a bevallásnak. Ennyi jutott eszembe. Mária 

 

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Alkalmi munkavállaló kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: boszim » csüt. ápr. 23, 2009 5:00 pm

Tehát ha nincs munkavállaló, csak az alkalmi, akkor én nem is küldök róla bevallást?
boszim
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Alkalmi munkavállaló kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. ápr. 23, 2009 5:26 pm

Szia boszim !

 

Deeee, IGEN ! Pont ezt írta Mária. Az idén is a 09A és 09M-es lapokon. A kiskönyvest a09M-nek a 15 -ös lapján. 

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Alkalmi munkavállaló kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. ápr. 24, 2009 3:40 am

Sziasztok! Sajnos ez a téma is, mint sok másik is, a különböző régiók másképpen értelmezik

Még rosszabb időnként még változtatják is álláspontjukat.A múlt héten volt éppen beszélgetésem egy könyvelővel vele ellentétben, én is azt állítottam, hogy az őstermelőkön kívül, be kell vallani a az alkalmi m. vállalót. 2008-ban én is vallottam, ebben az évben még nem volt ilyen esetem.

Az a tapasztalatom, hogy hivatalos válaszok is igen ellent mondásosak még mindig, pedig

a tv. szövege nem változott.. Tegnap kérdeztem rá éppen az Apehnél válasz ,amit az előző válaszomban leírtam, csak akkor kell vallani, ha van bejelentett biztosított.

Kíváncsian várom én is mások véleményét, más területen, mik az elvárások, az is lehet, hogy adott már ki az Apeh ezzel kapcsolatban központi tájékoztatót, csak az én figyelmemet kerülte el

Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Alkalmi munkavállaló kiskönyvvel

HozzászólásSzerző: boszim » pén. ápr. 24, 2009 4:30 am

Az apehról ennyit: 

A múlt héten volt egy kérdésünk az apeh-hoz, de sokáig nem vették fel  telefont. Én a saját irodámból próbáltam hívni őket, a kolléganő a szomszéd szobából. Szinte egyszerre vették fel, az én válaszom egyértelmű igen volt, a kolléganőm ugyan arra a kérdésre egyértelmű nem-et kapott....

A folyosónkon van egy apeh ügyfélszoli. Az apeh-os kolléganőkkel összefutunk mosogatás, stb alkalmával, amikor próbálunk barátkozni és közben kérdezgetni. És a válasz minden kérdésre ugyan az: egy mosoly és mellé: nem tudom...

Szóval az összegzés: hamarabb kapok itt jó választ a tapasztalt kollégáktól, mint az apeh-tól...

boszim
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 113 vendég

cron