Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyugdijas munkavállaló

Juttatások, költségtérítések

nyugdijas munkavállaló

HozzászólásSzerző: szivarvanym » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szia segítségem!

Problémám a következő: Egyéni vállalkozóként nővéremet bejelentettem heti 15 órás 36000 Ft-os bérrel. Emellett neki van egy 8 órás munkaviszonya. Nálam kapott havi 12000 Ft melegételutalványt, 20000 Ft önkéntes nyugdijpénztári és 15000 Ft önkéntes egészségpénztári juttatást 3620 Ft internettámogatást 69000 Ft üdülési csekket béren felül. Minden költséget fizettem rendesen ahogy illik. Nekem jó volt költségként, neki plusz pénzként. a munkáltató ahol főállásban volt kérdés elé állította, hogy hol akar dolgozni, mert ez így nem mehet akkor Ő felmond neki. Egyébként a szerződésben csak másodállás bejelentési kötelezettség volt, az nem hogy  nem lehet másodállás. Természetesen nálam szüntettük meg a munkaviszonyt, mivel nálam nincs rendszeres munka. Igazából az a kérdésem, hogy szerintetek hogy lehet megoldani azt, hogy a kieső juttatásokat megkapja.Én arra gondoltam, hogy édesanyánkat aki özvegyi nyugdíjat kap bejelentem, legalább az egészségpénztári juttatást és a bérkifizetést így megtudnám oldani, vagyis neki adnánk. Egyébként testvérem özvegyen egyedül nevei fiát, aki rendszeres gyógyszerszedő sajnos ezért szeretnék segíteni rajtuk.Egyébként felháborítónak tartom amit a másik cég művelt. Légyszi válaszoljon aki tud. Elöre is köszi Zsuzsa

szivarvanym
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

nyugdijas munkavállaló

HozzászólásSzerző: cecil59 » csüt. ápr. 16, 2009 8:06 am

Szia! Szerintem semmi adadálya, hogy bejelentsd az édesanyádat. Járulékokat kell fizetni, juttatásokat adhatod. Nem értem a másik cég problémáját, mert nekik semmi hátrányuk nem származott abból, hogy a nővéred 2 helyen dolgozott - ha a munkában nem zavarta ez. A juttatásoknál csak annyi, hogy pl. az üdülési csekknél nyilatkozni kell, kapott-e már abban az évben máshol. Ha igen, akkor adóköteles lesz a min.béren felül kapott rész.  A béren kívüli juttatásokkal volt baja a másik cégnek? Tényleg felháborító... Cili
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

nyugdijas munkavállaló

HozzászólásSzerző: szivarvanym » pén. ápr. 17, 2009 2:57 pm

 

szia Cili! kÖszi a választ, de attól félek gáz, hogy édesanyámat 72 éves korában jelentem be munkavállalónak. Ha esetleg tudok mire figyeljek a járulékoknál illetve egyéb dolgoknál szivesen veszem válaszodat. Van esetleg más javaslatod erre a problémára?

Köszi Zsuzsa

szivarvanym
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég