Adófórum

Adózási és számviteli információk

Építési engedély - nincs ÁFA??

ÁFA

Építési engedély - nincs ÁFA??

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok Lányok!

Magánszemély építtető megkapta az építési engedélyt. Az építési vállalkozó állítja, hogy az építési engedély megléte miatt neki ÁFA nélküli számlát kell adnia. Szerintem meg ÁFÁ-sat... Mi a véleményetek?

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Építési engedély - nincs ÁFA??

HozzászólásSzerző: Babu » csüt. ápr. 09, 2009 4:49 am

Szia!

Mivel a magánember nem adófizetésre kötelezett, emiatt ÁFA-val együtt kell számlázni. Akkor FAD-os , ha az illető alanya lenne az áfá-nak.

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Építési engedély - nincs ÁFA??

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. ápr. 09, 2009 6:36 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Építési engedély - nincs ÁFA??

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. ápr. 09, 2009 9:04 am

Sziasztok!

Szerintem építési engedély ide, vagy oda, abban az esetben, ha az építési vállalkozó magánszemélynek állít ki számlát, akkor ÁFÁ-san kell azt kiállítania, ha cégnek, akkor pedig fordított ÁFÁ-san, a számlát magát ÁFA-mentes megjelöléssel, de a számlán szerepeltetnie kell, hogy fordítottan adózik.
Nyerkiné

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Építési engedély - nincs ÁFA??

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. ápr. 10, 2009 8:56 am

Sziasztok!

 

Egyetértek veletek, szerintem is ÁFÁ-s számlát kellene adnia. De a héten egy ügyfelünk, és egy bankos hitelközvetítő is ezt kérdezte tőlünk, ezért vannak kétségeim. Nem tudom, mi alapján mondták a kivitelezők (két különböző, egymástól függetlenül), hogy ÁFA nélküli számlát adnak. Valami olyasmiről is beszélt az egyik, hogy ők átvállalják az ÁFÁ-t... De szerintem akkor is ÁFÁ-s számlát kell adniuk, max. nem kérik el a teljes összeget...

 

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Építési engedély - nincs ÁFA??

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. ápr. 16, 2009 8:20 am

Úgy gondolom, hogy a magyar törvények egyenlőre ezt az összefüggést, hogy a magánember átvállalja az ÁFÁ-t még nem ismeri. Tehát a vállalkozódnak akár akarja akár nem ÁFÁ-san kell kiállítani a számlát.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Építési engedély - nincs ÁFA??

HozzászólásSzerző: Babu » csüt. ápr. 16, 2009 8:33 am

Sziasztok!

 Amikor behozták a fordított adózást, nekünk egyszerűsítve úgy mondták, hogy az állítja ki áfá-val együtt a számlát utoljára, aki az ügylet utolsó ÁFA körös alanya.

És ez szerintem biztos, hogy így van, mivel elég sok beruházó társaságnak könyvelek, és túl vagyok pár áfa ellenőrzésen - mivel ezek a vállalkozások folyamatos áfa visszaigénylők - , ahol eléggé szétszedték a cégeket. Szerencsére nem találtak semmit.

 Üdv Babu

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron