Adófórum

Adózási és számviteli információk

0958-as bevallás és melléklete

Adatszolgáltatás

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: kisvirág53 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Jó nagy bakit követtem el, megpróbálom helyrehozni, de nem biztos, hogy jól csinálom, amit csinálok. Ezért kérném a segitségeteket a következőben:

- sajnos elmulasztottam a 09NY-esen bevallani, hogy FŐFOGLALKOZÁSU EGYÉNI VÁLLALKOZÓM sem a 0901-es, sem a 0908-as bevallás benyujtására NEM KÖTELEZETT.

Észbekaptam április 8.-án és  UTÓLAG mindkét bevallás tekintetében pótoltam 2009.03.01-2009.12.31. időszakokra a 09NY-esen a hiányt. De sajnos a január és február tekintetében az EREDETI bevallásokat kell beadni.

A problémám csak az, hogy mivel nem kellett soha nem töltöttem ki 0908-as nyomtatványt, igy ki vagyok akadva, hogy mit irjak "bevallás jellege" kódkockába,|| "tipusa" ||  "fajtája", és hogy 01-es lapon kivül, ahová a 0-kat mindenhova beirtam, ahova csak lehetett, az égadta világon semmit sem enged kitölteni a program.

1.)Ki tud segiteni mi a teendő? Beadjam igy?

2.)Irjak levelet is az APEH-nak,(bár nem tudom mivel tudnám kimenteni a hülyeségemet) nehogy mulasztási birságot szabjon ki?

A jó tanácsot előre is köszöm.

Egy kétségbeesett könyvelő.

kisvirág53
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. ápr. 15, 2009 1:47 pm

Szia!

A  jellege, típusa, fajtája "kockákat" üresen kell hagyni, a lapokra pedig azért nem enged még NULLÁT sem írni, mert oda a számok az "M" lapokról automatikusan átkerülnének, ha lennének.....

Szerintem engedi a program teljesen üresen is elküldeni (csak a cégadatok és az időszak legyen kitöltve). Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. ápr. 15, 2009 2:07 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. ápr. 15, 2009 4:28 pm

Szia!  A 0901-es tekintetében vélhetően éves bevallási gyakoriságú ez az ev...  én ezzel nem variáltam volna így utólag....09. 07.20-án ment volna a szakképzési miatt vagy egy nullás, vagy egy szakképzési adatos évközi előleg bevallás, aztán meg majd 2010. február 25-ig a rendes éves bevallás, vagy nullásan, vagy adattal. 

Ráadásul így hirtelenjében nem is egészen értem, hogy ha 09NY-en 09.03.01-12.31-ig adtad a 0901-esre is a nyilatkozatot, és ha nem havi,  bevallásra vagy kötelezett 0901 tekintetében,  akkor az éves bevallást csak be kell majd adni, mert az 01.01-12.31-ig vonatkozik, ... mire adnád be a 0901-et jan.01-febr.28-ig, ha egyébként nem vagy havi bevallásra kötelezett... (nem tudom segít-e) 

A 0908 tekintetében a többiek már reagáltak.. Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: kisvirág53 » csüt. ápr. 16, 2009 5:39 am

Szia Mazsi!

Logikusan gondolkozol, én is elsőnek ezt gondoltam, de sajnos az élet,- és az APEH jogszabályai bonyolultabbak, mint gondolnánk. Nem lehet a 09NY-esen UTÓLAG az elmaradt hónapokat  pótolni, csak az EREDETI nyomtatványon. Ezért adtam be a 0901-eseket és a 0908-asokat januárra és februárra visszamenőleg. Bár ilyen egyszerü lett volna, ahogy Te mondod...

Ha idejében kapcsolok, és rendben megcsinálom a 09NY-et, semmilyen problémám nem lett volna. Sajnos az év végi hajrában nem értem rá a 2009-es jogszabályok böngészésére, küzdöttem a napi és az év végi feladatokkal...Azt hittem, hogy a 0858-ashoz hasonlóan majd a 0958-ason ugyanugy fogom beixelni, hogy nincs kötelezettsége...Aztán pofára estem, amikor nem találtam a kódkockákat...de már késő volt...

Köszi a választ.

Kisvirág. 

kisvirág53
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. ápr. 16, 2009 6:45 am

Szia Kisvirág!  Arra próbáltam utalni, hogy ha a 0901-es tekintetében nem vagy havi bevallási gyakoriságú, hanem mondjuk éves  és egyébként az éves is nullás lenne, akkor évközben nem vagy kötelezve 0901-es beadására, csak 2009.07.20-án a szakképzési előleg nemlegességére tekintettel, valamint majd az évesre..   tehát 2009.január és február hónapra nem volt 0901 bevallási kötelezettséged, sőt ezt követően sem egész 09.07.20-ig.. tehát a 09NY-es beadható lett volna a 0901-re vonatkozóan 07.20-án és majd beadható lenne 2010.02.25-én is, vagy maga a 0901-es nullásan.

Nem tudom hogy fogják lekezelni neked a 0901-et mint január, meg február havi nullás bevallást, ha egyébként nem vagy havi bevallásra kötelezett és mit szólnak az NY-en a 03.01-től való dátum megjelölésre.,  megköszönném ha majd vissza reagálnál, hogy hogy dolgozták fel neked.... feltéve, ha tényleg nem vagy havi bevallási gyakoriságú az egyéb adók tekintetében .  /Nekem az APEH egy hónapja azt mondta éves bevallási gyakoriságnál, hogy ha nem nyilatkoztam előre egész évre - még 2009.február 20-ig)  és nincs rehab előlegem, se semmi olyanom, amit negyedévente, vagy havonta fizetnem kellene, akkor először a szakképzési miatt leszek ilyen bevallásra, vagy bevallást helyettesítő nyilatkozat küldésére 07.20-án, aztán meg majd az egyébként éves bevallás határidejében 10.02.25-én/

A 0908-as a tiszta sor, hiszen az nem éves típusú, és gyakoriságot tekintve is havi gyakoriságú.. tehát ott az, hogy jan.,febrárra beadtad magát a "nullás" bevallást és nyilatkoztál előre .  Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: kisvirág53 » csüt. ápr. 16, 2009 4:03 pm

Igen, de magára a 9NY-re február 25 volt a határidő. (ha jól emlékszem.) Fogalmam sincs hogy fogják lekezleni, de visszaigazolást, azaz elfogadó nyugtát kaptam. Majd felhivom őket telefonon.

Induljunk ki, abból,  hogy vajon miért nem volt a 0853-ason olyan nyilatkozat, hogy nincs az állammal szemben kötelezettsége? (Ha megnézed a 13-as lapot, ott van egy rublika, ami erre kérdez rá, de csak a nyugdijas egyéni vállalkozóknak lehet rá válaszolni.) 

Aztán következik az, hogy a 0958-as bevallásnál vajon miért hagyák ki a főlapon ezt a két rublikát, amin tavaly még be lehetett jelölni mind a 01-es, mind a 08-asnál, hogy NEM, nincs ilyen kötelezettsége. Az is havi bevallás volt, tehát én havonta bevallottam a nagy semmit mindkét adónem tekintetében.

Nem, ők bevezették ujdonságként a 09Ny nevű nyomtatványt, az adminisztráció egyszerűsitése nevében. (olvasd csak el ez van a tájékoztatóban.) Egyszer és mindenkorra bejelented egész évre, hogy 0, és ha mégsem, akkor abban a hónapban önellenőrzöl, amikor alkalmi, vagy rendszeres munkavállalót foglalkoztatsz, mivel nem láthatsz a jövőbe.... ÉS BEFIZETED AZ ÖNELLENŐRZÉSI PÓTLÉKOT.

Viszont mivel én későn kapcsoltam, és csak április elején jöttem rá, hogy hiába keresem a 0858-ason a szokásos két rublikát, már nem irhattam (illetve első nekifutásként beirtam a 2009-01-01-2009.12-31. időszakot, de aztán elolvastam a 09NY-es nyomt. tájékoztatóját, hogy ezt nem lehet, igy  újra be kellett adnom március 1-dec. 31.-ig ami még belefért a határidőbe. Mi a csudát tehettem volna, hogy ne büntessenek meg párszáz ezer forintra?  Mind a két 09NY-re jött elfogadó nyugta.

Aztán szépen 1-vel beadtam januárra és februárra is egy jó nagy 0-val mind a két nyomtatványt. Ezekre is meg jött az elfogadó nyugta. Hát ha reklamálnak, hát reklamálnak. De még mindig jobb egy rosszul beadott nyomtatvány, mint egy egyáltalán be sem adott....Én nem tudok mit csinálni...szánom,bánom, de ember vagyok, tévedek, hibázok, felejtek, sőt talán már hülyülök is...ez van.

Nagyon  nehéz szakma ez...a világ egyik legnehezebb szakmája, mert még a jogász is könnyebb helyzetben van nálunk, mert az alapvető törvények (értem a családjogot, büntetőjogot) nem változnak ennyit, mint a számviteli törvények.

Kedves Mazsi, remélem elég kimeritő választ adtam, ha még meg tudok valamit, majd jelentkezem.

Üdv. Kisvirág.

 

kisvirág53
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. ápr. 16, 2009 4:37 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: kisvirág53 » pén. ápr. 17, 2009 5:33 am

köszi.

 

kisvirág53
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0958-as bevallás és melléklete

HozzászólásSzerző: kisvirág53 » pén. ápr. 17, 2009 2:36 pm

Neked van igazad teljesen. Tényleg felhivtam őket, és azt mondták, hogy nem kellett volna beadnom a 0901-t.

A 0908-asnál nem tudom, hogy elfogadják e a 09NY-n a március-decemberi időszakot, január, februárt pótoltam, de nem egyértelmü nekem, hogy nem kellene e havonta beadnom a 0908at, mivel a 09NY-n ez az intervallum már késedelmes bevallásnak minősül.

Te  nagyon benne vagy a szakmai dolgokba, látom...és köszönöm a segitségedet.

 

kisvirág53
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron