Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nagy pénztáregyenleg

Egyéni vállalkozók

Nagy pénztáregyenleg

HozzászólásSzerző: antam1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Könyvelek egy egyéni vállalkozót, akinek 11 milliós plusz van a pénztárában, ezt szeretnénk most hivatalosan kivenni, legalábbis egy részét. Mi ennek a módja, illetve egyáltalán van-e rá lehetőség, mint osztalékot kivenni. Fel kell-e tüntetni az 58-as bevallásban vagy csak év végén lehet kivenni és az 53-as bevallásban? Kell-e utána fizetni, illetve milyen kötelezettségek vannak ez után?

 

Segítségeteket előre is köszönöm. 

 

antam1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nagy pénztáregyenleg

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. ápr. 08, 2009 7:19 pm

Szia!

Nem kell foglalkozni az EV-nél a pénztáregyenleggel, mert rá nem vonatkozik az új előírás  -tekintettel arra, hogy nem tartozik a számviteli törvény hatálya alá.

Egyébként az EV-nél nem értelmezhető az osztalék. Esetükben jövedelemkivét létezik ill. ha ezzel a lehetőséggel nem él a vállalkozó, akkor az adóév végén leadózza a jövedelemet és kész.

A pénztárban azért van valószínűleg annyi plussz mert évek óta göngyölődik az egyenleg.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nagy pénztáregyenleg

HozzászólásSzerző: takine2 » csüt. ápr. 09, 2009 3:21 am

Szia!

Véleményem szerint az EV-nél is értelmezhető az osztalék, csak náluk az 53-as bevallásban szerepeltetjük. A pénztáregyenleggel kapcsolatban az a javaslatom, hogy nézd meg kiadásba lettek-e helyezve a nettó osztalékok az 53-as bevallások beadása után, mivel az EV-nél nem képződik eredménytartalék.

Üdv.Margó

takine2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nagy pénztáregyenleg

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. ápr. 09, 2009 3:54 am

Szia Margó!

Az osztalék fogalmán ill. hogy hol létezik és hol nem, nem érdemes vitatkozni - elő kell venni a Gt-t és egyéb, az osztalék fogalmával kapcsolatos törvényeket és ott meg kell nézni. Attól, hogy az 53-as bevallásban vállalkozói osztalékadót számolunk és vállalkozói osztalékalapról beszélünk (az egy "érdekes" dolog) de ettől még EV-nél véleményem szerint nincs osztalék.

Esetükben egyéni vállalkozásból származó jövedelemről beszélünk és igen általában és rendszerint, ahogy mondod is, pontosan ez nincs könyvelve a pénztárkönyvben, tehát valószínűleg ezért keletkezhet(ett) az őrületes pénztáregyenleg.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nagy pénztáregyenleg

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » csüt. ápr. 09, 2009 3:27 pm

 

    Üdv Mindenkinek !

    Én az ev. úgy értelmezem és csinálom, hogy mivel év végén az összes nyeresége után megfizeti az szja-t, valamint az osztalékadót és a  % -os eg.hozzájárulást, ezzel az év le van zárva. az adózott jövedelem kikerül a vállalkozásból.  Új év , induláskor berakok egy kis pénzt mint adóalapot nem képező betét, és azt költögetem. Ha már van + haszon , ezt a pénzt visszaadom, és megy tovább a vállalkozás. Év végén ha megint van nyereség, kifizetem az szja-t, osztalékot, eg hozz. t- és a tobbi pénz a vállalkozó saját adózott jövedelme. Pénztár üres.

Mari  

  

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nagy pénztáregyenleg

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. ápr. 09, 2009 3:34 pm

Szia Mari!

Erről van szó - minden évben előlről indul minden, tekintettel arra, hogy az EV végigadózza a "nyereségét".

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 125 vendég