Adófórum

Adózási és számviteli információk

Okirathamisitás

Juttatások, költségtérítések

Okirathamisitás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mezőgazdaságban  felhasznált gázolaj  jövedéki adójának  visszatérítését  kérte az  adózó,  mert  egyébként tevékenységét  tekintve megfelelt minden  feltételnek. A bevallás elküldésekor úgy  nyilatkozott,  hogy  nincs  köztartozás,  ennek a X-lésnek utóbb nem  várt  következményei  lettek. A  VPOP hetekig dolgozott, és amikor végzett, rápillantott az  APEH  nyilvántartásra és látta, hogy van tartozás kb. 12 ezer,  levonta  a járó  összegből és  mulasztási birsággal sujtotta az adózót.  Úgy  gondoltuk, a  bűn elnyerte büntetését és  vége.  De  nem,  okirat hamisitással  vádolták a cégvezetőt,  gyanúsítottként  kihallgatták, ujjlenyomatot  vettek  tőle,  és meg  kellett  neveznie,  melyik  alkalmazott húzta  be az X-et,  mert ő is okiratot  hamisított.  Egy  bűnért hány  büntetés  jár,  eddig azt  tudtam, csak  egy, és arányban van-e a bünnel? Rozalinda!   
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Okirathamisitás

HozzászólásSzerző: Csigabiga » csüt. jan. 04, 2007 8:34 am

Húúú, ilyent még nem is hallottam. Remélem ezt "csak" a VPOP csinálja. Nem semmi. Szerintem ilyen apró ügyekkel akarják a statisztikát tartani.
Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Okirathamisitás

HozzászólásSzerző: HANGA » pén. jan. 12, 2007 9:52 am

A   köztartozás  mentességet  a  beadás  pillanatában kell  biztositani.   Ha  a vizsgálat,  ügyintézés   elhuzódik  az  már  nem  számit  bele.    A  mulasztási  birság  elegendő büntetés  kellet  volna,  hogy  legyen.  A  büntetésnek  arányban  kell álnia  a  bünnel.  Én  azt  is  halottam,  hogy  nagyon  sok őstermelővel is  megtörtént  ez.  A  mezőgazdaság mára  háttérbe  szoritott  ágazat  lett,pedig  az ország  termelésiértékének  zömét  ez  adja.    HANGA 
HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron