Oldal: 1 / 1

Csekély értékű ajándék nyilvántartása

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: gáboranita

Kedves fórumozók!

A kérdésem a következő: SZAKSZERVEZETEK esetében a 3x adható csekély értékű ajándék adómentességével kapcsolatban konkrétan milyen nyilvántartási kötelezettségeknek kell megfelelni?

Tehát konkrétabban: pl. a Nemzetközi Nőnap alkalmából női tagjainknak veszünk ajándékot (tárgyi formában), és egy szál virágot hozzá. Ezen ajándékok össz ktsg-ét elosztom a létszámmal, és ez lesz a csekély értékű ajándék egy főre jutó összege - ebben az esetben? (Tudom, hogy 6900 Ft-ot nem haladhatja meg).

Mert az erre vonatkozó nyilvántartásról nem találtam sehol semmilyen konkrét törvényi rendelkezést. Vagyis gondolom név, aláírás, és az összeget is oda kellene írnom az átvételi listára, mikor átveszik az ajándékokat? (Mert az elég furcsán nézne ki... Vagy talán elég ha utólag minden név mellé odaírom az adott összegeket, átvétel után, tollal? Ez megfelelne az apehnak, egy esetleges ellenőrzésnél?)

A válaszokat előre is köszi: Anita


Csekély értékű ajándék nyilvántartása

HozzászólásElküldve: vas. feb. 17, 2008 5:11 pm
Szerző: validitas

Szia!

Szerintem a számlák másolatai mellé kell egy névsor, hogy kik kapták az ajándékot, ez alapján a számítás, hogy egy főre mennyibe került. Meg kell egy excell tábla tagonként vezetve, mikor, milyen értékű ajándék volt. Ennyi éppen elég.

Üdv: Böbe


Csekély értékű ajándék nyilvántartása

HozzászólásElküldve: vas. feb. 17, 2008 6:32 pm
Szerző: gáboranita

Köszi a választ Böbe!

És az aláírás is tagonként elengedhetetlen, ugye? De adószám, meg más egyéb azonosító adatok nem kellenek, ugye?

Üdv:Anita


Csekély értékű ajándék nyilvántartása

HozzászólásElküldve: vas. feb. 17, 2008 6:46 pm
Szerző: validitas

 Szia Anita!

Aláírással igazolni az átvételt szükséges. A személyenkénti nyilvántartáshoz adóazonosító számot azért célszerű beírni,mert pl. Kovács Lászlóné nem egy van ebben az országban.

Üdv: Böbe