Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magáncélú telefonhasználat 2008

Juttatások, költségtérítések

Magáncélú telefonhasználat 2008

HozzászólásSzerző: ADOTEAM » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

 

Mi a véleményetek az SZJA tv.69.§ (12)-ben leírtakról?Valójában  a magáncélú telefonhasználat kérdésével nem vagyok teljesen tisztában.

Véleményetek szerint is azt akarja sugallni a tv.,hogy ha nem tudom tételesen elkülöníteni  a magáncélú telefonhasználatot,akkor nincs más megoldás,ha a telefonszámlát el akarom számolni,csakis  a természetbeni juttatások utáni adófizetési kötelezettség.Vagyis csak akkor tudom elszámolni a telefonszámlát,ha a 20% után megfizetem a term.jut.utáni adót?

/2007-ben ezt a kérdést meg tudtuk oldani azzal a megoldással,hogy a vállalkozás a telefon szla. 20 vagy 30%-át kiszámlázta az alkalmazottjai felé./

Köszönöm a véleményeket!

Marcsi

 

ADOTEAM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magáncélú telefonhasználat 2008

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. feb. 04, 2008 2:31 pm

2008-ban sem kell természetbeni juttatást fizetni, ha átalányban továbbszámlázod a tel.számla 2o%-át. A változás azt jelenti, hogy az alapdíjban lévő esetlegesen ingyenesen lebeszélhető díj után is meg kell téríteni a 2o%-ot.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Magáncélú telefonhasználat 2008

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. feb. 04, 2008 4:34 pm

Szia Marcsi!

A törvény úgy fogalmaz, hogy a tételes kigyűtjés helyett választható, hogy a kifizetőt terhelő kiadás értékének 20%-át tekinted magánhasználatnak. Ha ezt számlázod tovább, akkor nem kell a természetbeni juttatás utáni adót megfizetni.

 Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Magáncélú telefonhasználat 2008

HozzászólásSzerző: azurpearl » kedd feb. 05, 2008 6:31 am

Mónika!

És mi a helyzet azzal az EV-val, akinek nincs alkalmazottja, és 2 telefon (mobil és vezetékes) számlát számolt el 2007. évben. A vezetékesből 25 %-ot,a mobilt 100 %-ban. 2008-ban továbbra is helyes ez a megoldás? Judit

azurpearl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Magáncélú telefonhasználat 2008

HozzászólásSzerző: ADOTEAM » kedd feb. 05, 2008 7:22 am

Szia Mónika!

Igen első "nekifutásra" én is az általad írtakat gondoltam.Aztán kollégáktól hallottam,hogy egyes előadásokon elhangzottak e témában más vélemények is az előadóktól.Ekkor kezdett el foglalkoztatni a téma.

Ha csak a tv.szövegét 69.§(12) olvasom,akkor azt mondom valóban működik úgy a dolog,mint tavaly,azaz a teljes szála összeg 20%.ának kiszámlázásával a pprobléma megoldható.De ha hozzá olvasom a HVG -ben lévő magyarázatot is (magáncélú telefonhasználat 18-19.oldal) akkor már megdőlni látszik az elgondolásom.

Mi a véleményed?

(Komolyan mondom "vissza kellene adnom a papírjaimat",helyette inkább "látnoként" kellene dolgoznom,hogy kitaláljam mit is akar a tv.alkotó. )

Jó munkát mindenkinek!

 

Marcsi

ADOTEAM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magáncélú telefonhasználat 2008

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd feb. 05, 2008 10:18 am

A HVG-ben megjelent magyarázó szöveg téves. A törvény szerint leírtak szerint kell eljárni. Ott pedig a 2o%-os továbbszámlázás eetén (mégha átaláyban történik is az) nem kell természetbeni juttatást fizetni.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Magáncélú telefonhasználat 2008

HozzászólásSzerző: teniko67 » csüt. feb. 07, 2008 3:29 pm

Sziasztok!

Napok óta foglalkoztat engem is a kérdés, de hiába olvasom az Szja tv-t , nem tudom hogyan járjak el.  Szerintem 2008-tól nem számlázható ki átalány, se 20%, se 30%, csak tételes elkülönítés esetén van lehetőség a természetbeni juttatás elkerülésére. Sajnos megnéztem egy hívás részletezőt, elég gáz, mert a kedvezményeket nem veszi figyelembe, csak a számlán egyösszegben. Hogyan oldjátok meg 2008-tól?

 

teniko67
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Magáncélú telefonhasználat 2008

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. feb. 07, 2008 3:42 pm

Szia!

A törvény azt írja, hogy a kigyűjtés helyett választható a 20%.  Ez elég egyértelmű, nem?

 SZJA tv. 69.§ (12):

 

"...A magáncélú telefonhasználat értékének tételes elkülönítése helyett választható, hogy a kifizetőt terhelő kiadás 20 százaléka a magáncélú használat értéke. Ha magáncélú telefonhasználat elkülönítése nem lehetséges, a kifizetőt terhelő kiadás 20 százalékát, ha a kifizető a szolgáltatás nyújtója, a magáncélú használat szokásos piaci értékét vagy az összes használat szokásos piaci értékének 20 százalékát kell magáncélú használat értékének tekinteni."

Ha a törvény azt írja, hogy a magáncélú használat értékének megállapítását megválaszthatom, akkor miért ne számlázhatnám a választásom szerinti értéket tovább a munkavállaló felé?

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Magáncélú telefonhasználat 2008

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. feb. 07, 2008 4:44 pm

A törvény betűje szerint én is Böbe álláspontjával azonosulok. Én jómagam is átalányban számlázom tovább a 2o%-ot természetben juttatás terhei nélkül.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Következő

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron