Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bölcsőde térítése

Juttatások, költségtérítések

Bölcsőde térítése

HozzászólásSzerző: Ypszi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Drága alkalmazottamnak van egy bölcsődés kőce, és az szja tv 1sz mellékletének 8.6 pontjában a felsorolások között van egy olyan középtájon, hogy ".. a bölcsődei, a művelődési intézményi szoltáltatás...", vagyis ugye adómentes a természetbeni juttatások közül.

Nekem ebből az jön le, hogy fizethetem a bölcsi díját, és elméletben mind neki, mind nekem adómentes, valamint a 400ezres határban sincs benne.

Igazából megerősítést kérnék, hogy jól látom-e a dolgot, mert akkor meglepem a jó hírrel.  Ez esetben gondolom céges számlát hozzon.. bár eddig azt hiszem egyetlen egy esetben nevesíti, hogy mindenfelekeppen a munkáltató nevére kiállított számla kellene, az pedig a helyi bérlet..

Szóval, ti hogy látjátok? Nyugodtan fizethetem-e a bölcsit, vagy sem?

Ypszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bölcsőde térítése

HozzászólásSzerző: HIDNA » kedd jan. 15, 2008 6:10 pm

Hát igazán sajnálom, de nem hiszem, hogy a jó hírrel meglephetnéd alkalmazottadat.

A jeleztt § arról szól, hogy mentes " a nevelési intézmény által nyújtott bölcsődei szolgáltatás."

Tehát itt nem arról van szó, hogy a munkáltató, a munkavállaló   bölcsődei költségeinek átvállalását adómentesen vállalhatja.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bölcsőde térítése

HozzászólásSzerző: Ypszi » szer. jan. 23, 2008 10:41 am

Hidna,

 

köszi, kicsit kába voltam a folyamatos munkától, és nem olvastam el elég figyelmesen az említett pontot :( 

Ypszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég