Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mennyit kérjek?

Juttatások, költségtérítések

Mennyit kérjek?

HozzászólásSzerző: bartane76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Már megint a segítségeteket kérem, talán nem itt kellene utánajárnom, de ahogy olvasgatom a hozzászólásokat, sokan könyveltek, könyvelőirodában dolgozhattok.

Kérdésem, hogy 1-2 hónapja nyitottam egy könyvelőirodát, és nem tudom mennyit kérjek 1-1 könyvelésért, ügyintézésért az ügyfelektől. Nem akarom elriasztani őket, viszont ebből kéne, hogy megéljek!!!

pl. egy mostanában divatos őstermelő adószám kérés és áfa körbe bejelentés, teljes ügyintézéssel mennyi felétek?

egyéni vállalkozó, havi, negyedéves áfás mennyi?

Bt áfa körön kívüli mennyi?

Elnézést, nem szeretnék senkit megbántani, kellemetlen helyzetbe hozni, csupán tájékozódni szeretnék.

Most még én járok postára, apeh-hoz, én fizetem be a csekkjeiket, én utaltatom a járulékokat. Próbálok elhódítani néhány ügyfelet, viszont egy kis faluban lakom azért intézek mindent az ügyfelek helyett mert nem egyszerű a konkurenciával.

Mégegyszer köszönök minden segítséget!

Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Mennyit kérjek?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » vas. dec. 09, 2007 3:07 pm

Kedves  Bartáné   a  dijunk  sok  mindentől   függ.   Kisváros,  nagyváros,  falu.   Mekkora  a  verseny.  Hozzám  közel  álló  személy,   vagy  bejött  az  irodába  egy  idegen.    Hogy  tájékozódni   tudjál   ird   be  gooogle  keresőjébe,  hogy  könyvelési  dij,  vagy  valami  hasonló.  És  kidobja  neked  a  könyvlőirodákat,  akik  publikáltak  dijakat.   Meglátod  nagy  a  szóródás.  A  könyvelőknek  nincs  szakmai  kamarájuk,  ami  előirná  számukra   a  minimális  dijat.  Én  olyan  programmal  dolgozom,  ahol  program  forgalmazó  cég  is  müködtet  fórumot,  zártkörü  fórumot,  oda  a  konkrét  dijainkat  is  felszoktuk  irni.  Ott  mindenki  ismer  mindenkit,  igy  nagyobb  a  bizalom....  
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mennyit kérjek?

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. dec. 09, 2007 7:28 pm

Csak egy jó tanács:

Óvatosan bánj az ügyfelek helyetti ügyintézéssel, mert nagyon hamar vérszemet kapnak.

Észre sem veszed, és már olyan dolgokat akarnak a nyakadba varrni, aminek semmi köze a vállalkozáshoz, és ha vonakodsz, nem értik a miértjét?

Az elején én is beleestem hasonló csapdába, de ezért nem igazán a köszönet, hanem az egyre több igény jelentkezett, és ráadásul teljesen természetesnek tartották.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyit kérjek?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » vas. dec. 09, 2007 7:49 pm

Én  sokáig  dolgoztam  a  kereskedelemben.  Ott  bevett gyakorlat  volt,  hogy  a  terméket  a  bevezetés  időszakában  olcsóbban  adták.  És  amikor  már  a  vevő  megszokta,  megbizott  benne   lehetett  ugy  emelni,  hogy  észre  sem  vették.   Később  már  te  fogsz   válogatni  a  megbizók  között.    Csak  ügyesen,  és  bátran!

Az  nem  baj,  ha  most  a  piac  épités  idején  aláigérsz  a  környetedben  könyvelőknek.  Ugyis  azaz  irányadó  könyvelői  dij,  amit  a  megbizóid  ugyis  tudnak,  nem  pedig  az  amit  Én  itt  mondanék   neked  Nagybajomban. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mennyit kérjek?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 09, 2007 7:53 pm

Szia! Én elég sok őstermelővel találkozom, ugyanis a munkahelyemnek mint cégnek a tagjai mind őstermelők vagy ev.mg kistermelők. Tényleg sok embernek csak szívességből ill.munkahelyi kötelességből segítek kitölteni a nyomtatványokat. DE! nagyon sokféléek.Van aki szépen, rendezve hozza a papírjait, van aki ömleszteve több évit egy reklámszatyorban, hogy válogassam ki ami kell. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy ugyanarra nyomtatványra némelyik embernél elég a 10 perc, némelyiknél az 1 óra is kevés. Egy tb bevalláshoz azt sem tudja némelyik, mennyi jövedelme volt, vagy hogy a kiállított "felv.jegy" még nem mindig bevétel. A támogatásokról nem is beszélve. A bankkivonatot meg sem őrzik. És többnyire nem  a "nénike v. bácsika" a felületes és trehány.

Szóval, ha könyvelésüket vállalod, előtte sok mindenre meg kell tanítanod őket. Mivel én is őstermelő vagyok, egynehány bevallását el szoktam vállalni. De nem vállalok felelősséget egyikért sem, aláíratom velük, hogy a "bemutatott bizonylatok alapján" küldöm el a bevallásokat. Mindenkinek készítek egy "dossziét" amibe a bemutatott anyagot és az elküldött bevallásokat befűzöm, rá írom mikor jőjjön legközelebb. Van aki elfelejt jönni (azért rátelefonálok 1x), van aki azt mondja nem is adtam vissza semmiféle dossziét, majd 1 hónap múlva jön hogy megtalálta "tényleg...!" Pár ilyen személynél visszamondtam a további bevallásokat és a regisztrációból is töröltettem.

Szóval vissza a kérdésedhez, az árhoz. Ha eldöntötted milyen órabérben dolgozol, akkor 1 legkisebb bevallásra is minimum 2 órát számolj. De azt is mondhatod, hogy pl 3 vagy 5 ezer alatt semmilyen bevallást nem áll módodban elkészíteni. Szerintem csak irányárat mondj az ügyfeleknek, éppen azért mert ugyanaz bevallás más-más időigényes az ügyfelek miatt. Üdv:Napraforgó (csak az őstermelőkről beszéltem...)

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyit kérjek?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd dec. 11, 2007 10:10 am

Abszolút nem értek egyet a véleményeddel, sőt! Éppen az ilyen aláígérgetések miatt nincs semmi becsületünk! Ugyanis ha túl olcsón vállal valaki ügyfeleket, akkor túl sokat kell elvállalnia, hogy valami minimális jövedelme legyen.  Annyit meg nem lehet jól és odafigyelve megcsinálni! Eredmény: hibás munka, büntetések, elégedetlen ügyfelek. Akik szidják a könyvelőket, akik egyre olcsóbban kénytelenek vállalni munkákat. Miközben a ránk kiszabható bírságok egyre növekednek! Plusz a szakkiadványok, továbbképzések díjai!

Úgyhogy nagyon kérek mindenkit, vegyünk példát végre pl. az ügyvédekről. Náluk nincs aláígérgetés, nagyjából azonos árakon dolgoznak (persze város, kistelepülés, stb. függvényében). De jobban is élnek, mint mi, pedig sokszor helyettük is dolgozunk.

Van egy nagyon igaz mondás: mások annyira becsülnek téged, amennyire te becsülöd magad. Úgyhogy gondoljuk meg, 5-10 ezer forintért el lehet-e vállalni egy munkát, alá kell-e igérni a környezetünkben dolgozó kollégáknak, mert azzal a szakma, valamint a saját megbecsülésünket rontjuk.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyit kérjek?

HozzászólásSzerző: bartane76 » kedd dec. 11, 2007 1:30 pm

Szia Böbe!

Teljesen egyetértek veled, de akkor hogyan hódítsam el az ügyfeleket? Muszályból kellett ezt a munkamegoldás kitalálnom, viszont szeretem csinálni. Folyamatosan tanulok, olvasok, próbálom felvenni a versenyt, de még nagyon tapasztalatlan vagyok. Egyetlen fegyverem van, ha eleinte olcsóbb vagyok. Amint normalizálódik a helyzetem, megszoknak és elismernek az ügyfelek, szeretnék árat emelni.

Igazad van, nagyon jó lenne annyi ügyfelet vállalni, amennyinek még hiba nélkül, és becsületesen el tudom végezni a munkát. De én most csak így tudok elindulni. Pici falu, van egy másik könyvelő, igaz ő nyugdíj előtt áll, és rengeteg panasz is van rá. Ezért látok esélyt a dologra.

Üdv: Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Mennyit kérjek?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. dec. 13, 2007 9:59 am

Szia Zsuzsa!

Értem a problémát, viszont ha a másik könyvelőre sok panasz is van, meg nyugdíj előtt is áll, akkor ha ugyanannyit kérsz, mint ő, még mindig nyerő vagy. Tapasztalatból mondom, egy alacsony árat feltornászni nagyon-nagyon nehéz, mert az ügyfelek sajnos egyre kevesebbet szeretnének fizetni, nem többet. Egyébként egy elégedett ügyfél sok másikat hozhat, és hoz is.

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég