Adófórum

Adózási és számviteli információk

Étkeztetés elsz.

Juttatások, költségtérítések

Étkeztetés elsz.

HozzászólásSzerző: Böbe55 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Arra keresem a választ, hogy ha a munkáltató nem csak étkezési utalványt (hideg) ad a dolgozóinak, hanem pár dolgozójának kifizeti az aznapi étkezését (számlát kér róla a dolgozó, dolgozók), tehát lemegy a Tescoba, s vásárol alapanyagot, amelyet a munkahelyen megfőz, akkor a számlát mint étkezési hozzájárulás számolhatom el? Havi szinten nem haladja meg az 1 főre eső adómentes részt.

Korábban nekem telefonon azt adták tájékoztatásul, hogy el lehet számolni, s mint a melegétkeztetés (10.000,-ft) összeghatárát kell figyelnem 1 hónapon belül.

Másik kérdésem, hogy olyan is lehet, hogy egyik hónapban melegétkeztetést kér a dolgozó, másik hónapban meg hideget? 

Böbe55
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Étkeztetés elsz.

HozzászólásSzerző: csondornemariann » csüt. nov. 15, 2007 1:44 pm

Szia Böbe55!

Az én véleményem az, hogy minden további nélkül elszámolható melegétkeztetésként. 

Nálunk az a szokás, hogy év elején nyilatkozik a dolgozó, hogy egész évben milyen juttatásokat kér, amelyek az adómentes határig igénybevehetők.Így van rögzítve a cafeteria szabályzatban, elég nagy cég az előkalkuláció miatt kell már év elején nyilatkozni és attól nem lehet eltérni. Ha nálatok úgy rögzítitek le, hogy minden hónapban nyilatkozhatnak a dolgozók, akkor megoldható, hogy mást kér az egyik hónapban, mint a másikban.

Feltétele a szabályozás, és a pontos adminisztráció,hogy az adómentes határt ne lépjétek át, illetve étkezési jegynél a szigorú sorszámok miatt tételes átadás-átvétel legyen.

Remélem érthetően írtam le.

Üdv.

Mariann 

 

csondornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég