Adófórum

Adózási és számviteli információk

üzleti ajándék

Juttatások, költségtérítések

üzleti ajándék

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem szíves segítségeteket az alábbi kérdésben: tudom, tudom, hogy több kérdés volt már ez ügyben, úgy gondolom egyértelmű is. De kérném erősítsetek meg, ha jól gondolom: Az üzleti ajándék az nem lehet étel, ital. Az reprezentáció keretén belül adható! Az ajándék, az kézzel fogható ajándék. Köszönöm!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

üzleti ajándék

HozzászólásSzerző: fgy_ado » szer. nov. 15, 2006 5:45 pm

Kedves "494"!

Az üzleti ajándék fogalmát az SZJA tv. 69. § (10) bekezdés e) pontja fogalmazza meg: a juttató tevékenységével összefüggő, a kapcsolatai keretében adott ajándék, azaz ingyenes, vagy kedvezményesen adott termék, szolgáltatás, vagy kizárólag erre szóló utalvány, ide nem értve az értékpapírt.

Ugyanezen bekezdés d) pontja határozza meg a reprezentáció fogalmát: a juttató tevékenységével összefüggő, a kapcsolatai keretében, továbbá állami és egyházi ünnepek során nyújtott vendéglátás (étel, ital), és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatás (utazás, szállás, szabadidőprogram, stb.) 

Vagyis: az üzleti ajándék lehet étel, vagy ital is, merthogy nem zárja ki a törvény.

Az áfa törvény értelmében az áfa nem vonható le az étel és ital esetében, még ajándékozásnál sem, csak továbbértékesítésnél (az ajándékozás és reprezentáció nem minősül annak).

Üdvözlettel:

fgy_ado

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

üzleti ajándék

HozzászólásSzerző: 494 » szer. nov. 15, 2006 5:56 pm

Köszönöm, megvilágosodott!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

üzleti ajándék

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. nov. 23, 2006 12:07 am

Sziasztok!

Szintén előadástéma: Hallottatok-e olyanról -én ma hallottam és lehet, hogy csak nekem volt új- hogy állítólag a 10 eFt-ot meghaladó üzleti ajándék értékéből idén még utoljára levonható 6.250,- Ft és csak a különbözet lesz adó ill. járulékköteles? Mi erről a véleményetek? Járható ez az út?

A jővő évi változásora vonatkozóan felhívták a figyelmünket arra is, hogy a munkáltató a munkavállalójának, stb. felsorolás mellett ügyeljük a közös háztartásban élő kitételre is.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron