Adófórum

Adózási és számviteli információk

egészségpénztár utáni adózás

Juttatások, költségtérítések

egészségpénztár utáni adózás

HozzászólásSzerző: gidrán » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ha jól tudom az egészségpénztárba önként befizetett  összeget is le kell adózni 2007 07.01-től. Nincs kitétel, hogy csak azt amit a munkáltató fizetett be, mert én csak magamnak fizetek be. Ha jól tudom tilos ugyanazt az adót kétszer kivetni, holott, és a már leadózott fizetésemből fizetek be, majd, ha veszek valami sporteszközt akkor még levonják másodjára is az szjt. Az én esetemben nem arról van szó, hogy a munkáltató  biztosít egyébb juttatást, hanem a saját fizetésemet raktam az egészségpénztár számlámra. Persze kivenni sem lehet a kedvezőtlen változások után:( Tudja valaki, hogy hol van leírva, hogy nem lehet kétszer ugyanazt az adót kivetni?
gidrán
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

egészségpénztár utáni adózás

HozzászólásSzerző: validitas » kedd júl. 10, 2007 10:36 am

Szia!

Nem mindent kell leadózni az egészségpénztári felhasználások közül sem. Ezt a törvény felsorolja.Csupán korlátozzák, hogy mire fordíthatod a befizetett összegeket. Ha az engedélyzett módon használod fel, nem kell utáni SZJA-t fizetni. Felhasználhatod pl. vizitdíj, kórházi napidíj fizetésére is. Gyógyüdülésre is, ha SZJ 85-tel kezdődő gyógyászati szolgáltatást veszel igénybe. Meg még egy rakás egyéb dologra. Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egészségpénztár utáni adózás

HozzászólásSzerző: gidrán » kedd júl. 10, 2007 10:44 am

Ez így van, köszönöm válaszod, de szerencsére nem vagyok beteg, így ezekre nem is tudom felhasználni. Én azért nyitottam a pénztárt, hogy sportolásra, sporteszközök vásárlására felhasználhassam, hogy továbbra se legyek beteg. és a továbbiakban is inkább ezt választom mint hogy vizitdíjra vagy napidíjra költsek 80-100 ft-t mert az után nem kell adózni. Továbbra is az a kérdésem, hogy jól tudom-e, hogy nem lehet kétszer ugyanazt az adót, jelen esetben szja-t kivetni ugyanarra a bevételre.Előre is köszi.
gidrán
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

egészségpénztár utáni adózás

HozzászólásSzerző: validitas » kedd júl. 10, 2007 11:18 am

Ez valóban alapelv, de hogy hol van leírva, nem tudom, talán vmilyen jogi irányelv, alapelv, vagy az alkotmány szövege ad erre nézvést útmutatást. Úgyhogy alkotmányossági kifogással kellene élned. Bár én úgy gondolom, hogy mivel bőven adtak lehetőséget a felhasználásra, el fogják utasítani. Személyes egészségterv alapján is biztosan fel tudod sportolási célokra adómentesen használni. 
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég