Adófórum

Adózási és számviteli információk

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

Juttatások, költségtérítések

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: eu4u » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Találkoztatok már ezzel a fogalommal, hogy "emelt szintű foglalkozási eü. szolgáltatás".
Egy Kft 2 tulajdonosa egy magánklinikán szeretne ilyen szolgáltatást igénybe venni. Ez egy átalánydíjas szolgáltatás évi szinten a 2 "kártya" kb. 1 800 ezer Ft. Elszámolhatják ezt adómentesen költségként? Szerintük igen, a cég árbevétele 70 millió körül van.
Üdv:Jutka
eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 11, 2013 4:07 pm

Szia !
Én igen hallottam ilyenről.. nem magánklinika esetében is. Az állami kórházak is nyujthatnak bevételszerző tev. keretében úgynevezett || szolgáltatással ( vizsgálatokkal) összeállitott fizetős csomagot.

Nos nekem az a véleményem.. adómentesen csak a Foglalkozás egészségügyi szolgáltatás számolható el a szerződött eü. intézmény által kiállitott számla alapján. || ha a foglalkozás igényli időszakos vizsgálatok is számitásba jöhetnek.

Ez úgy tünik mintha a cég Cafeteria elemként adná.. azaz béren kivüli juttatásként.
Mindenképpen személyhez köthető az általad emlitett " emelt szintű eü.szolg" kártya és meghaladja fejenként a 900 e Ft-ot.

Nem pénzbeli juttatások közterhei - 2013

Béren kívüli juttatások: együttes évi maximális összege 500 000 Ft lehet.
Értékének 1,19-szerese után kell a munkáltatónak (kifizetőnek) 16 % személyi jövedelemadót valamint 14 % EHO-t fizetni (összesen 35,7%-os adóteher).
Javaslom olvasásra:http://www.esztom.hu/index.php/szakmai-informaciok/98-nem-penzbeli-juttatasok-koezterhei-2013

Egyenlőre ennyi.. és ez a véleményem, remélem más majd cáfol.. vagy megerősit.
üdv: anna
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: eu4u » hétf. júl. 15, 2013 8:37 am

Szia Anna!
Köszönöm a választ, én is szeretném, ha még valaki hozzá tudna szólni. Nekem is ezek a gondolataim, de szerintük és a magánklinika szerint ez adómentes. Ráadásul e szerződés 1 fő-re szól(már átküldték a szerződés tervezetet), csak tartalmaz egy ajándék kártyát is, így lesz 2 kártya.
Jutka
eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: eu4u » hétf. júl. 15, 2013 8:56 am

Most beszéltem a NAV tájékoztatási részlegével. Szerintük "egyes meghatározott juttatás", tehát nem lehet adómentes.
A szerződés tervezetben a szolgáltatás megnevezése "superior menedzserszűrés" a pontos megnevezés. Hátha ilyen címszóval találkoztatok már ezzel a témával.
eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. júl. 15, 2013 9:04 am

Igen én találkoztam.. mert eü int.ben dolgoztam, és végzett a kórház ilyen szüréseket. A menedzser szürés az orvosilag általános szürésen kivül || kiegészitő vizsgálatokat tartalmaz attól függően mi az foglalkozás legnagyobb egészségügyi kockázata.
üdv: anna
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. júl. 15, 2013 9:06 am

Épp erre gondoltam, menedzserszűrés, korábban is próbálkoztak sokan adómentesen elszámolni, de a nav nem értett ezzel egyet.
Szerintem igaza lehet az adóhatóságnak, egyes meghatározott juttatás, így az 1,19 szerese után 16 % szja-t és 27 % eho-t kell fizetni.
Úgy emlékszem ezzel kapcsolatban a nav honlapon volt fent tájékoztató, megpróbálok rákeresni.
Jobban járnának osztalékkal.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. júl. 15, 2013 9:21 am


2012.05.18.
Tájékoztató az adómentes díjú betegségbiztosítás finanszírozhatóságáról

http://www.nav.gov.hu/nav/ado/szja/taj_120518.html
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. júl. 15, 2013 9:29 am

A menedzserszűrés adóköteles

A tájékoztató ismerteti: az adózóktól származó információk alapján megjelenőben vannak a biztosítási piacon olyan konstrukciók, amelyek az adómentes díjú betegségbiztosítás intézményét egyes nagy értékű egészségügyi szűrővizsgálatok (úgynevezett menedzserszűrések) finanszírozására kívánják felhasználni. Az előbbi szűrővizsgálatok az Szja törvény alapján adóköteles juttatásnak minősülnek, munkavállaló esetében bérjövedelemként vagy egyes meghatározott juttatásként viselnek közterheket.

Az új, visszaélésszerű biztosítási konstrukció lényege az, hogy a biztosító minimális kockázatot vállal, ugyanakkor a konstrukció keretében lehetővé teszi a teljes körű szűrővizsgálatot. Így a szerződő, azaz a kifizető a szűrővizsgálat árát (amely vagy a szűrővizsgálaton részt vevő munkavállalónál vagy a kifizetőnél adóköteles) biztosítási díjként fizeti meg, amely a hatályos szabályok szerint adómentes. Az ilyen konstrukció célja egyértelműen a jogszerűtlen adóelőny elérése - szögezi le az adóhatóság.
A teljes rész:http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsegugy/13124/adokoteles-betegsegbiztositas
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. júl. 15, 2013 9:37 am

Jutka ! A magánklinika mondhat bármit az adómentességre.. neki a beteg, vagy kuncsaft megszerzése és bevétel szerzés az érdeke és nem érdekli ha a NAV az igénybe vevőt megbünteti. A szó elszáll.. a szerződés pedig nem tartalmaz biztosan olyan kitételt miszerint.. ha adóköteles a szolgáltatás mégis vállalja ennek terheit. Furmányosak.. nem kell nekik hinni.
üdv: anna
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Emelt szintű fogl. eü. szolgáltatás

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. júl. 15, 2013 9:42 am

Ja még annyit.. ismerve az eü-n belüli viszonyokat..ezek méreg drágán dolgoznak. Összehasonlitásként.Anettka.. ha még emlékeztek az űrrepülés( MIG 50-el )akciójára az összes speckó vizsgálata fele ennyibe sem került és nem egy alkalom volt, pedig a vizsgálati összetétel sokkal szélesebb mint egy sima menedzser szürés.
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég