Adófórum

Adózási és számviteli információk

Üzemanyag elszámolás egyszemé kft ügyvezető

Juttatások, költségtérítések

Üzemanyag elszámolás egyszemé kft ügyvezető

HozzászólásSzerző: karoly34 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Olvastam pár hasonlót, de nekem nem egyértelmű.
Egyszemélyes kft ügyvezetője munkaviszonyban áll. Magát nem küldheti ki.
Ha útnyilvántartást vezet akkor cégautót kell fizetni.
Évi 200.000 Ft költség miatt kell cégautóadót fizetni? Ennek semmi értelme.
Több a cégautó adó mint a költségtérítés.
Viszont mégis csak 200.000 Ft költség. Akkor hogyan számolhatja el?
karoly34
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Üzemanyag elszámolás egyszemé kft ügyvezető

HozzászólásSzerző: kiskuszko » hétf. feb. 04, 2013 12:26 pm

Kedves Károly!

Biztos, hogy 1 személyes kft-nél nem lehet kiküldetés?
A nav
http://www.nav.gov.hu/data/cms280498/8._fuzet____Gepjarmuvek_uzemeltet.k.k._Szja_es_Tao.__2013..pdf
füzetében írja, hogy kiküldetést lehet tagi jogviszonyra tekintettel is elszámolni. Nem említi, hogy 1 személyes kft-nél ne lehetne, de ettől függetlenül még igazad lehet. Írd meg hol olvastad, hogy nem lehet.

kuszi
kiskuszko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Üzemanyag elszámolás egyszemé kft ügyvezető

HozzászólásSzerző: karoly34 » hétf. feb. 04, 2013 12:42 pm

Nem olvastam, csak logikázom, mert a kiküldetésin a kiküldő cég és személy neve is rajta van és a kiküldött név is ugyan az, mindkét aláírás is ugyan az.
Logikátlan.
karoly34
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Üzemanyag elszámolás egyszemé kft ügyvezető

HozzászólásSzerző: kiskuszko » hétf. feb. 04, 2013 12:45 pm

OK
Azt hittem, hogy olvastad valahol.
Nézd meg a nav oldalán az információs füzetet, ott írja, hogy lehet tag is a kiküldött. Szerintem ha engedi, hogy tag, akkor nem gondolom, hogy az 1 személyes kft kivétel lenne.
Biztos jönnek még hozzászólni a témához, kíváncsi vagyok mire jutunk!
A logika alapján viszont a bt beltag, vagy a több személyes kft-nél ha 1 ügyvezető van akkor Ő sem lehet kiküldött, mert ha más tag nem működik személyesen közre, akkor nincs aki kiküldje. De lehet, hogy már csak én variálom túl!
kuszi
kiskuszko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Üzemanyag elszámolás egyszemé kft ügyvezető

HozzászólásSzerző: karoly34 » hétf. feb. 04, 2013 1:00 pm

Én is ezen rágódom. A te általad írt példa is ez a téma.
Szóval nem tudom.
karoly34
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Üzemanyag elszámolás egyszemé kft ügyvezető

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. feb. 04, 2013 6:24 pm

Ezt olvassátok el:

http://www.roadrecord.hu/blog/2011/10/17/megszakitjuk-adasunkat-egyszemelyes-kft-is-megsporolhatja-a-cegautoadot/

megerősítése:

http://www.roadrecord.hu/blog/2011/10/17/megszakitjuk-adasunkat-egyszemelyes-kft-is-megsporolhatja-a-cegautoadot/
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzemanyag elszámolás egyszemé kft ügyvezető

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. feb. 04, 2013 6:30 pm

Kiküldetési rendelvény beltagoknálDátum: 2010. febr. 08.
írta: Böröczkyné Verebélyi Zsuzsanna |
Figyelem! Ez a tartalom már több mint egy éves. A benne közölt információk nem feltétlenül felelnek meg az éppen aktuális szabályozásnak.

Írhat-e kiküldetési rendelvényt egy betéti társaságban társas vállalkozóként tevékenységet végző magánszemély?

Törvényi hátterét tekintve a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 3. § 83. pontja szerint küldetési rendelvény kifizetői minőségben adható magánszemély részére, ha az utazás hivatali, üzleti célúnak minősül.

Ilyen a magánszemély jövedelmének megszerzése érdekében, a kifizető tevékenységével összefüggő feladat ellátása érdekében szükséges utazás, ideértve többek között a kiküldetés (kirendelés) miatt szükséges utazást is.
Természetesen nem tartozik ide a munkahelyre, a székhelyre vagy a telephelyre a lakóhelyről történő bejárás, azaz a munkába járás.

Az adózás rendjéről szóló törvény 178. § 18. pontja alapján kifizetőnek minősül a belföldi illetőségű jogi személy, egyéb szervezet, egyéni vállalkozó, amely (aki) adókötelezettség alá eső jövedelmet juttat.

Tehát kiküldetési rendelvényt nemcsak munkaviszonyra tekintettel állítható ki, hanem más jogviszonyok pl. megbízás, tagi, vezetői tisztségviselői jogviszony alapján is.

Összegezve:

Adhat kiküldetési rendelvény alapján költségtérítést egy Bt a tagjának a Bt tevékenységével összefüggő feladatai ellátása érdekében saját tulajdonú személygépkocsija használatára tekintettel.

Amennyiben a költségtérítés címén kifizetett összeg a kiküldetési rendelvényben feltüntetett km-távolság szerint az üzemanyag-fogyasztási norma és legfeljebb az állami adóhatóság által közzétett üzemanyagár szorzata, valamint 9 Ft/km általános személygépkocsi normaköltség alapulvételével meghatározott összeg, akkor ez a magánszemélynél adómentes. Sőt. Ebben az esetben cégautó adót sem kell fizetni.


Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron