Adófórum

Adózási és számviteli információk

Védőital - ballonos ásványvíz?

Juttatások, költségtérítések

Védőital - ballonos ásványvíz?

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Orvosi rendelőben (könyvelési szempontból) minek minősül a ballonos ásványvíz, melyet mind a "betegek", mind a dolgozók fogyasztanak? A nyári melegben ki lettünk nevezve mint "hűsítő pont" és azóta ingyen biztosítják a víz automatát, nem kell utána bérleti díjat fizetni, de a vízért fizetünk.
Hogyan könyveljem?
Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Védőital - ballonos ásványvíz?

HozzászólásSzerző: sz.judit » hétf. szept. 24, 2012 8:52 am

Szerintem védőital, de csak a hőségriadó elrendelés időszakában,
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Védőital - ballonos ásványvíz?

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. szept. 24, 2012 10:12 am

Akkor minősítsem repi-nek?
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Védőital - ballonos ásványvíz?

HozzászólásSzerző: Margh » hétf. szept. 24, 2012 8:59 pm

A munkavállalók (orvosi rendelőben dolgozók) részére elvileg mindig repi, mert nekik lehetőségük van arra, hogy igyanak a csapból. A ballonos víz nekik nem védőital, mert a munkáltató egyéb módon biztosítja részükre az ivási lehetőséget. (csapvíz) Ezt azért írom, mert nálunk volt két éve nyáron egy munkaügyi ellenőrzés, a szomjas kolléganők névtelen bejelentést tettek a munkaügyi felügyeleten, hogy részükre nincs biztosítva a nagy melegben védőital. A munkaügyi ellenőrök kijöttek a hivatalba és a jegyzőkönyvbe írták be ezeket a dolgokat, amiket a válasz elején írtam.
De mivel ti kijelölt pont vagytok a hőségriadó idején, nyugodtan ihattok közben ti is, nem csak a betegek. De a nyári időszakon kívül szerintem nem indokolt, akkor inkább repinek minősül.
Nálunk emiatt nem került bevezetésre, mert inkább repi, mint védőital. Sokat nem segítettem,de mivel nálunk volt konkrét ellenőrzési téma, gondoltam megosztom veletek.
Margh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am

Védőital - ballonos ásványvíz?

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd szept. 25, 2012 7:37 pm

A hőségriadó időszakára történhetett csak a kijelölés, az ezen kívüli időben történő ballonos víz biztosítása már csak repiként számolható el. Nem tudom, szét tudod-e választani az időszakokat
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Védőital - ballonos ásványvíz?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. szept. 27, 2012 9:17 pm

Sziasztok!
Én úgy gondolom, hogy hőségriadó esetén törvény írja elő, hogy KÖTELEZŐ, és ez az eset tartozhat a munkaügyi ellenőrökre! Viszont ha egyéb esetekben a törvény nem is írja elő, azért az egészséges ívóvíz biztosítása nem minősülhet repinek. Én legalábbis a ballonos ásványvizet lekönyvelem védőitalnak. A palackozottat is csak azért minősíteném repinek, mert azt esetleg "haza" is lehet vinni.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Védőital - ballonos ásványvíz?

HozzászólásSzerző: sz.judit » pén. szept. 28, 2012 7:30 am

Hőségriadó idejére is csak meghatározott hőmérsékletet meg nem haladó ivóvíz biztosítását írják elő, ehhez azonban a csapvíz is megfelelő.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég