Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kiküldetési rendelvény mikor szig.számadású?

Juttatások, költségtérítések

Kiküldetési rendelvény mikor szig.számadású?

HozzászólásSzerző: ildibf » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Már teljesen elbizonytalanodtam a kiküldetési rendelvénnyel kapcsolatban:
- valamikor boltban vásásroltuk, és szigorú számadás alá vontuk
- 2011-től már excell-ben készül, és nincs rajta sorszám, tehát így nem lett szigorú számadású. Még annak idején egy előadáson megkérdeztem ,hogy így helyes-e, és azt a választ kaptam, hogy igen, csak a boltban vásároltakat kell szigorú számadás alá vonni

Ma felhívtam a NAV-ot ,az első reagálásuk az volt, hogy jó kérdés. Majd kiötlötték, hogy csak akkor elfogadható, ha excell-ben készítjük, ha besorszámozzuk, és úgy vonjuk szigorú számadás alá|| a Számviteli politikánkban is rögzítjük (szerintem, ha így van, akkor a Pénzkezelési szabályzatban is le kellene írni) hogyan járunk el.
Szerintetek? mi a helyes?
Köszi a válaszokat előre is: Ildi
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kiküldetési rendelvény mikor szig.számadású?

HozzászólásSzerző: BBeus » csüt. ápr. 12, 2012 11:12 am

Szia!

Én úgy tudom, hogy nem szigorú számadású.

Szja tv.-ből:
"83. Kiküldetési rendelvény: a kifizető által két példányban kiállított bizonylat, amely tartalmazza a magánszemély nevét, adóazonosító jelét, a gépjármű gyártmányának, típusának megnevezését, forgalmi rendszámát, a hivatali, üzleti utazás(ok) célját, időtartamát, útvonalát, a futásteljesítményt, az utazás költségtérítését, valamint ezen költségtérítés kiszámításához szükséges adatokat (üzemanyag-fogyasztási norma, üzemanyagár stb.). A kiküldetési rendelvény eredeti példányát a kifizető, másolatát a magánszemély a bizonylatmegőrzésre vonatkozó rendelkezések betartásával megőrzi."

Üdv:
BB
BBeus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Kiküldetési rendelvény mikor szig.számadású?

HozzászólásSzerző: ildibf » csüt. ápr. 12, 2012 11:17 am

Szia BB,

ÉS szerinted a 168 § alapján sem kellene szigorú számadás alá vonni?

SZT 168. § (1) 549 A készpénz kezeléséhez, más jogszabály előírása alapján meghatározott gazdasági eseményekhez kapcsolódó bizonylatokat (ideértve a számlát, az egyszerűsített adattartalmú számlát és a nyugtát is), továbbá minden olyan nyomtatványt, amelyért a nyomtatvány értékét meghaladó vagy a nyomtatványon szereplő névértéknek megfelelő ellenértéket kell fizetni, vagy amelynek az illetéktelen felhasználása visszaélésre adhat alkalmat, szigorú számadási kötelezettség alá kell vonni.
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kiküldetési rendelvény mikor szig.számadású?

HozzászólásSzerző: BBeus » csüt. ápr. 12, 2012 11:34 am

Szia ildibf!

Hát igen, jók is a jogszabályok. :) Ennek megfelelően azt mondanám, hogy igen, de akkor szerintem csak odaírták volna a jogalkotók a rendelvényt taglaló részhez is.
Mikor nálunk volt ilyen, akkor én is egyeztettem az APEH-vel, és ők csak a nyilvántartás vezetését emelték ki, semmit egyebet.

Üdv:
BB
BBeus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Kiküldetési rendelvény mikor szig.számadású?

HozzászólásSzerző: ildibf » csüt. ápr. 12, 2012 11:54 am

Szia, BB,
Mit értesz nyilvántartás vezetésén? Nálunk a dolgozó kiállítja excell-ben, leadja a pénztárosnak, ő kifizeti. nincs semmiféle nyilvántartás vezetése
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kiküldetési rendelvény mikor szig.számadású?

HozzászólásSzerző: BBeus » csüt. ápr. 12, 2012 11:57 am

Szia!

Bocsánat, csak általánosan neveztem nyilvántartásnak a kiküldetési rendelvényt. Szóval a rendelvényt kell elkészíteni (excelben) és ennyi. Akkor ezt mondta az APEH.
BBeus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Kiküldetési rendelvény mikor szig.számadású?

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 13, 2012 10:00 am

Sziasztok!
A számviteli törvény 168.§-a alapján szigorú számadás alá kell vonni, ha a kifizetésnek ez a bizonylata. Ha azonban készül hozzá szig.számadású pénztárbizonylat, akkor a kiküld.rendelvény ennek a melléklete, akkor szerintem nem szükséges szig.számadás alá vonni a kiküldetési rendelvényt.

Ez pl. egyéni vállalkozóra is igaz, az SZJA-tv. 5.sz.melléklet II. fejezet 15.pontja kimondja, hogy a szig.számadású nyomtatványok a számviteli tv. szerinti nyomtatványok. Tehát nincs eltérés SZJA-tv. és számviteli tv. között.
"E törvény alkalmazásában szigorú számadású nyomtatvány az, amelyet a számvitelről szóló törvény annak minősít."

Sorszám nélküli azért sem lehet, mert pl. az alapnyilvántartásba (pénztárkönyv, naplófőkönyv, bevét. és ktg.nyilvántartás, pláne kettős könyvvitel) szükséges egy bizonylat számot is rögzíteni.

ildibf: Ha nálatok a dolgozó állítja ki, akkor az nem felel meg az SZJA-törvénynek:
"83. Kiküldetési rendelvény: a kifizető által két példányban kiállított bizonylat,..."

Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron