Adófórum

Adózási és számviteli információk

Repi adózása

Juttatások, költségtérítések

Repi adózása

HozzászólásSzerző: be.szabi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók! Arra a kérdésre keresem a választ, hogy 2012-ben miként kell kezelni a reprezentációs kiadásokat? Ha jól tudom, akkor "egyes meghatározott juttatásnak" minősül, és így az áfás érték 19%-kal növelt értéke után kell 16% szja-t, és 27% ehot fizetni, mégpedig a régi 103-as és 152-es adónemre.


Most a reprezentáció alatt azt az üdítőt és kávét, kekszet értem, amivel többnyire az üzleti partnereket kínáljuk meg, de természetesen nem csak ők fogyasztanak. Az ilyen készlet minden dolgozó által elérhető. Azon kívül. hogy természetesen gyüjtöm az ilyen beszerzéseket, kell-e más nyilvántartást is vezetni erről?


Van-e más repi kiadás, amire oda kellene figyelnünk?


Köszönöm: Szabi

be.szabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Repi adózása

HozzászólásSzerző: MonokiM » vas. jan. 29, 2012 2:38 pm

Szia!


A reprezentáció fogalma az szja törvény 3§ 26. pontjában van.


A repi a juttató tevékenységével összefüggő üzeleti, hivatali, szakmai, diplomáciai vagy hitéleti rendezvény, esemény keretében, továbbá állami, egyházi ünnepek alkalmával nyújtott vendéglátás (étel, ital) és az ehhez kapcsolódó szolgáltatás (utazás, szállás, szabadidőprogram stb.).


Ez akkor nem minősül reprezentációnak, ha a valós tartalma alapján a rendeltetésszerű joggyakorlás sérelme akár közvetve is megállapítható.


Adózás: a vállalkozás költségként leírhatja, nem kell vele megemelni az adózás előtti eredményt (mint tavaly). Az áfa tv. 124 §-ban felsoroltak szerint az áfa nem igényelhető vissza. A juttató az 1,19-szerese után 16% szjat és az 1,19szerese után 27% ehót fizet.

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Repi adózása

HozzászólásSzerző: be.szabi » hétf. jan. 30, 2012 11:29 am

Köszönöm, hogy válaszoltál. De most még annyira sem vagyok képben, mint eddig voltam. Ha a repi csak akkor repi, ha rendezvény, esemény keretében nyújtom az üzleti partnereimnek, akkor a telephelyen a velük való tárgyalás az esemény-e, illetve ha ugyanezt az alkalmazottaknak juttatom, akkor az mi, ha nem repi?

be.szabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Repi adózása

HozzászólásSzerző: be.szabi » hétf. jan. 30, 2012 3:16 pm

Azt hiszem rájöttem. Mivel minden repi egyes meghatározott juttatás, minden ami nem repi - és nem béren kívüli....szóval nem más, - az ugyanúgy egyes meghatározott juttatás. Az adótétel ugyanaz, csak a 08-asban a sor nem. Adminisztráció szempontjából nekem minden csak egyes meghatározott juttatás lesz, és nem lesz a hagyományos értelemben vett repi kiadásom.


Erről mi a véleményed kedves MonokiM? Ez így elfogadható?

be.szabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Repi adózása

HozzászólásSzerző: MonokiM » hétf. jan. 30, 2012 3:57 pm

Szia!


Vigyázni kell, hogy konkrétan melyik Egyes meghatározott juttatáshoz írod be. Ugyanis többféle elbírálás, plafon és ehomérték van ezeknél. Pl.: van olyanfajta, hogy mindenkinek azonos feltételek mellett juttatni kell; meg olyan, hogy nem haladhatja meg a minimálbér 25%-át; meg olyan kör is van, hogy 500ezer Ft-nál nem lehet több évente, mert 10% eho helyett 27%-ot kell utánna fizetni; még ide tartozik a cégtelefon, a csekély értékű ajándék... Szóval bonyesz. Javaslom, hogy alaposan tanulmányozd át a szja törvény 70. §-át is és úgy válasszad ki a megfelelőt.


Hagyományos értelemben vett repi kiadás  beilleszthető és nevezhető repinek, ha az üzleti partnereknek illetve a velük tárgyaló cégdolgozóknak juttatjátok. Ráadásul itt nincs plafon, csak azokat kell betartani adózásilag, amit az elsőben már megírtam.

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron