Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szakképzési nyugdíj mellett

Juttatások, költségtérítések

Szakképzési nyugdíj mellett

HozzászólásSzerző: anna76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Nemrég tettem fel kérdést itt a fórumban az öregségi nyugdíj mellett munkaviszonyban állók után fizetendõ járulékokról. Válaszként azt kaptam,hogy kell utánuk fizetni a 1.5%-os szakképzés hozzájárulást. Ma itt az oldalon belefutottam egy cikkbe, ahol viszont ezt írják:


A szakképzési hozzájárulás alapja 2012-től a hozzájárulásra kötelezettet terhelő egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulék alapja. (Inkább úgy fogalmaznék, hogy a foglalkoztatói 3%-os egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulék alapja, a kivételeket figyelembe véve.) A szakképzési hozzájárulás mértéke az egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulékalap 1,5 százaléka (bruttó kötelezettség).


Ez alapján viszont nem kell, mivel öregségi nyugdíj melletti dolgozótól nem kell vonnom sem a 3%-ot, sem a munkaerõpiacit..


Valaki tudna ebben segíteni, hogy akkor most kell, vagy nem? Köszönöm!

anna76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Szakképzési nyugdíj mellett

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. jan. 23, 2012 3:26 pm

4. §[6] (1) A szakképzési hozzájárulás alapja a hozzájárulásra kötelezettet terhelő szociális hozzájárulási adó alapja.
(2) A szakképzési hozzájárulás mértéke a szociális hozzájárulási adóalap 1,5 százaléka (a továbbiakban: bruttó kötelezettség).


https://www.nive.hu/


Ez az új törvény szövege, a fenti oldalon megtalálod.


Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szakképzési nyugdíj mellett

HozzászólásSzerző: anna76 » hétf. jan. 23, 2012 7:36 pm

nagyon köszönöm Neked is a választ!

anna76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron