Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végtörlesztés határidők

Juttatások, költségtérítések

Végtörlesztés határidők

HozzászólásSzerző: lindus01 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!


Az SZJA törvény 2. melléklet 2.8.-as b) pontjához kérnék egy kis segítséget. Ez a pont leírja, hogy utólag is adható munkáltatói vissza nem térítendő támogatás a munkavállaló végtörlesztéséhez. A NAV cikkét is olvastam ezzel kapcsolatban, de egyértelmű leírást nem találtam arra vonatkozóan, hogy mennyivel korábbi végtörlesztésnél lehet még adni ezt a támogatást. Azt látom, hogy a munkáltató által végtörlesztésre adott támogatás szabályait a 2011. szeptember 29-e után, de legkésőbb 2012. február 28-ig juttatott támogatásokra lehet alkalmazni, de ez a támogatás kifizetésére vonatkozik, az én értelmezésem szerint. Nem arra, hogy a dolgozó mikor végtörlesztett. Konkrétan, ha a dolgozó nyáron végtörlesztett, akkor is adható neki utólag a támogatás?


Az szja 2.8. b) pontja csak annyit ír, hogy amennyiben a végtörlesztést a munkavállaló a munkáltatói támogatás kifizetése előtt teljesítette stb., de mennyivel korábban teljesíthette?


Köszönöm előre is, remélem sikerült jól megfogalmaznom a problémám.

lindus01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Végtörlesztés határidők

HozzászólásSzerző: palmika » vas. dec. 18, 2011 5:08 pm

Szja: "2.8. a munkáltató által munkavállalójának a hitelintézetekről és pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. törvény 200/B. § (1) bekezdésében meghatározott végtörlesztéshez adott vissza nem térítendő támogatás 7 millió 500 ezer forintot meg nem haladó része, feltéve, hogy"


Hpt:  200/B. § „(1) A Magyar Köztársaság területén lévő lakóingatlanon alapított zálogjog vagy a Magyar Köztársaság 2005. évi költségvetéséről szóló 2004. évi CXXXV. törvény 44. §-a alapján vállalt állami készfizető kezesség fedezetével fogyasztóval kötött deviza alapú kölcsönszerződés alapján teljesített teljes előtörlesztés (a továbbiakban: végtörlesztés) esetén a kölcsönszerződésből eredő követeléssel rendelkező pénzügyi intézmény – amennyiben a (2) bekezdésben meghatározott feltételek teljesülnek – a végtörlesztés forint összegének meghatározásakor svájci frank esetén 180 HUF/CHF, euró esetén 250 HUF/EUR, japán jen esetén 200 HUF/100 JPY árfolyamot alkalmaz.


Ebből kifolyólag csak a rögzített árfolymos végtörlesztéshez adhatóó. Nálad sajnos nem.


 

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Végtörlesztés határidők

HozzászólásSzerző: lindus01 » vas. dec. 18, 2011 10:53 pm

Ettől féltem. Köszönöm szépen a választ.

lindus01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Végtörlesztés határidők

HozzászólásSzerző: sz.judit » pén. dec. 30, 2011 9:21 am

183. § 2012. január 1-jén hatályát veszti az Szja tv. 72. § (4) bekezdés o) pontja és 1. számú melléklet 2.8. pontja.

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végtörlesztés határidők

HozzászólásSzerző: palmika » pén. dec. 30, 2011 1:47 pm

Szia, melyik törvényben van ez?

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Végtörlesztés határidők

HozzászólásSzerző: sz.judit » pén. dec. 30, 2011 1:54 pm

Szia Bocs, de a tv.száma lemaradt.  2011. évi CXCIII. törvény dec.29-i Magyar Közlöny

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég