Adófórum

Adózási és számviteli információk

végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

Juttatások, költségtérítések

végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

HozzászólásSzerző: munkaltatomunkavallalo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Korábban vettem fel devizahitelt, amit nemrég végtörlesztettem más forrásból származó kölcsönből.
A cégben két tulajdonos van, amiben munkáltató vagyok, tagként kapom a fizetésemet.
A másik tulajdonos a munkavállaló.
Megcserélnénk a szerepet, munkáltató <--> munkavállaló, és a továbbiakban én leszek a munkavállaló.
Ebben az esetben én mint munkavállaló igénybe vehetem-e a cégem által nyújtott támogatást ?
A törvénymódosítás ezt nem szabályozza.
Van-e ennek más jogi akadálya ?
Adóhivatal talál-e ebben kifogásolni valót?


 


Frissítés:


Ha valaki munkavállaló és munkavállalóként végtörlesztette korábban, akkor a helyzet egyértelmű, igazolásokkal a munkaáltató adhat támogatást.


 


A kérdés elsősorban arra irányul, ha a munkáltató korábban végtörlesztett, lehet-e mostantól munkavállaló és megkaphatja-e a cégétől a támogatást ?


 


 


Frissítés 2:


Ha én felveszek egy munkanélkülit, aki nemrég végtörleszett? Ebben az esetben ő munkavállaló lesz nálam, de korábban amikor végtörlesztett nem volt munkavállaló sehol sem. Adhatok-e neki végtörlesztési támoghatást ?


 


MA felveszem, mint munkavállaló, TEGNAP végtörleszette, de akkor munkanélküli volt, HOLNAP adhatok-e neki támogatást, hiszen Ő HOLNAP IS munkavállaló lesz!


Hol van olyan jogszabály, ami ezt megtiltja?


 


Mi van akkor, ha korábban a munkavállaló volt a munkaadó ?


Hol van olyan jogszabály, ami ezt megtiltja?


 

munkaltatomunkavallalo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

HozzászólásSzerző: formel1 » csüt. dec. 01, 2011 12:34 pm

Szia !


Nem tudom jól értelek-e ? MÁr visszafizetted a devizahiteledet ? Mert a 7,5 MFt-ig nyújtható támogatás a meglévő devizahitel végtörlesztésére adható....

formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. dec. 01, 2011 1:02 pm



1. Az Szja tv. 1. számú melléklet 2. pontja a következõ 2.8. alponttal egészül ki:  


 b) – amennyiben a munkavállaló a végtörlesztést a munkáltatói támogatás nyújtását megelõzõen teljesítette


a munkavállaló a végtörlesztésre vonatkozó, a pénzügyi intézmény által befogadott igénybejelentéssel, valamint


 


a hitelfelvevõ végtörlesztéshez kapcsolódó fizetési kötelezettségének teljesítését hitelt érdemlõen igazoló


 


dokumentummal (pl. banki átutalást igazoló bankszámlakivonat) igazolja a végtörlesztés megtörténtét, azzal, hogy


 


ilyen esetben a támogatás utalása (átvezetése) közvetlenül a munkavállaló által megjelölt bankszámlára is történhet.”


Elvileg nincs akadálya a cserének, személyesen közreműködő tag és ügyvezető is vagy. A társasági szerződést módosítani kellene, kivenni a Te személyes közreműködési kötelezettséged, és a másik tulajdonos számára előírni mint mellékszolgáltatást, és az ügyvezető személye is változna. Ezt követően lehetne veled munkaszerződést kötni, természetesen mielőtt az egész TSZ módosítás megtörténik, a másik tag munkaviszonyát meg kellene szüntetni.




Azonban az adóhatóság sem hülye, nagyítóval fogja vizsgálgatni, hogy az a munkaviszony valóban munkaviszony-e, ezek a szerződések a valóságnak megfelelően jöttek létre, nemcsak színlelésképpen, hogy egy adott lehetőséget a cég ki tudjon használni, ha pedig ezt be tudja bizonyítani, annak igen kemény következményei vannak. Előtte egy komolyabb ügyvéd véleményét is ki kellene kérni.


 


Itt azért szép kis pénzeket lehet a cégekből kivenni, meg a házipénztárakat helyrebillenteni.


 


Úgyhogy alaposan át kell gondolni, igaz nincs túl sok idő rá, és mint írtam előtte egy jó ügyvéd véleményét is meghallgatnám.


A TSZ módosításhoz is szükség van ügyvédre.


 


üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

HozzászólásSzerző: formel1 » csüt. dec. 01, 2011 1:40 pm

Igazatok van Nelly és Györgyi !


 


Ezt a pontos nem olvastam még...


 


Üdv: Móni


 


 

formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

HozzászólásSzerző: munkaltatomunkavallalo » csüt. dec. 01, 2011 1:48 pm

köszönöm a választ


 


A társasági szerződésben nincs személyes közreműködés előírva egyik tag esetében sem.


A munkaltató és munkavállaló személye a tagok között "kb pénzfeldobással" dőlt el.


Ezért nem is kell társasági szerződést módosítani.


 


Mindkét tag, a munkavállaló és munkáltató tag is egyformán dolgozik, nincs benne színlelés, továbbiakban is ugyanúgy dolgozna, csak szerepcsere lenne.


 


Mi van akkor, ha a most munkavállaló tag felmond, és továbbiakban is ügyvezető marad, a másik taggal pedig munkaszerzdést köt ?


 


 

munkaltatomunkavallalo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. dec. 01, 2011 1:53 pm

Sziasztok!


Györgyi nem arról van szó, hogy nem jár, hanem arról, hogy amikor visszafizette még nem munkavállaló, hanem tag volt - ez a kör pedig nincs benne a kedvezményezett körbe, sem az egyéni vállalkozó. (A miérten lehetne agyalni, mert a tagok és az EV-k is "laknak") de jelen esetben egyet kell hogy értsek Nellyvel abban, hogy ez az utólagos "játék" rizikós dolog.


A szerződésmódosítás beadására 30 napja van az ügyvédnek  - tehát azon el lehet gondolkodni, hogy ez a csere milyen hatláybalépési dátummal szerepel majd a módosításban, de azért ezen a kérdésen túl is vannak kötelező bejelentési "igazodások"  ( munkaviszony ki/bejelentése, stb).

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

HozzászólásSzerző: munkaltatomunkavallalo » csüt. dec. 01, 2011 1:59 pm

Györgyi:


"Ez a pont egyértelműen arra utal, hogy ha már valaki végtörlesztett, annak is jár az adómentes támogatás."


ez egyértelmű, ha a munkavállaló vette fel a hitel és kap támogatást


 


Ha az eddigi munkáltató végtörlesztette hitelét, ha munkavállaló lesz, kaphat-e támogatást cégétől ?


 

munkaltatomunkavallalo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. dec. 01, 2011 2:04 pm

Többször végigolvasgatva hát igen, lehet ebből egy jó kis jogi csűrés-csavarás, mert az tényleg nincs benne egyetlen mondatban sem, hogy mikortól kell munkavállalónak lennem illetve az is beleérthető a kiegészítésbe, hogy amikor az utólagos "megtérítés" történik akkor már az vagyok. Tényleg értekezz egy jogásszal - mert megérni.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

végtörlesztés - munkáltatóból munkavállaló

HozzászólásSzerző: lupi82 » szer. dec. 14, 2011 2:52 pm

Sziasztok!


Egy munkáltató kamatmentes kölcsönt adna a munkavállalójának a végtörlesztéshez. Tudna nekem valaki küldeni ilyen kölcsönszerződés mintát vagy egy helyet ahol találhatok ilyet? Mit kell egy ilyenbe belefoglalni illetve a munkavállaló bérjegyzékén ez levonásként szerepelteni kell? Milyen mértékben lehet ezt tőle levonni vagy ez is megállapodás kérdése?


 


Üdv:Éva

lupi82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Következő

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég