Adófórum

Adózási és számviteli információk

Új cég beszámolókészítése

Juttatások, költségtérítések

Új cég beszámolókészítése

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy 2011-ben alakult társaságnak milyen beszámolókészítési kötelezettsége van?


Éves vagy egyszerűsített éves?


Köszönöm szépen!


 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Új cég beszámolókészítése

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd okt. 25, 2011 5:57 pm

Ezt ennyi információval nem lehet eldönteni. Az, hogy 2011-ben alakult, nem mondja meg a cég nagyságrendjét, forgalmát stb.


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Új cég beszámolókészítése

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd okt. 25, 2011 6:28 pm

Szia SZESZE!


Hol jártál eddig?


A kérdésedre a válasz,csak akkor adható ||,ha bővebb infó-t is adsz.


Üdv:))Icus


 

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Új cég beszámolókészítése

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd okt. 25, 2011 9:07 pm

A Szt egyértelműen meghatározza, a kérdező pedig ez alapján szerintem el tudja dönteni:


 


8. § (1) A beszámoló formája az éves nettó árbevétel nagyságától, a mérleg főösszegétől, a foglalkoztatottak létszámától, mindezek határértékeitől függ.


 


(2) Az (1) bekezdés szerinti beszámoló lehet:


 


a) éves beszámoló,


 


b) egyszerűsített éves beszámoló,


 


c) összevont (konszolidált) éves beszámoló,


 


d) egyszerűsített beszámoló.


 


(3)54 A gazdálkodónak a (2) bekezdés szerinti beszámolót kettős könyvvitellel kell – a (4) bekezdésben foglalt kivétellel – alátámasztania.


 


(4)55 Egyszeres könyvvitellel alátámasztott – a (2) bekezdés d) pontja szerinti – egyszerűsített beszámolót készíthet a gazdálkodó, ha azt e törvény vagy az 5–6. §-okban hivatkozott kormányrendelet lehetővé teszi.


 


(5)56 A gazdálkodó legfőbb irányító (vezető) szervén, ügyvezető szervén és felügyelő testületén belül a tagok együttes kötelezettsége – a külön jogszabályban meghatározott hatáskörükben eljárva – annak biztosítása, hogy az éves beszámoló, az egyszerűsített éves beszámoló és az összevont (konszolidált) éves beszámoló [ideértve a 10. § (2) és (3) bekezdése alapján a nemzetközi számviteli standardok szerint elkészített összevont (konszolidált) éves beszámolót is], valamint a kapcsolódó üzleti jelentés összeállítása és nyilvánosságra hozatala e törvény előírásainak megfelelően történjen.


 


 


 


9. § (1) Éves beszámolót és üzleti jelentést köteles készíteni a kettős könyvvitelt vezető vállalkozó, a (2) bekezdésben foglaltak kivételével.


 


(2)57 Egyszerűsített éves beszámolót készíthet a kettős könyvvitelt vezető vállalkozó, ha két egymást követő üzleti évben a mérleg fordulónapján a következő, a nagyságot jelző három mutatóérték közül bármelyik kettő nem haladja meg az alábbi határértéket:


 


a) a mérlegfőösszeg az 500 millió forintot,


 


b) az éves nettó árbevétel az 1000 millió forintot,


 


c) az üzleti évben átlagosan foglalkoztatottak száma az 50 főt.


 


(3)58 A (2) bekezdés előírásait a nyilvánosan működő részvénytársaság, az anyavállalat, a konszolidálásba e törvény 120–134. §-a szerint bevont vállalkozás, valamint az olyan vállalkozó, amelynek kibocsátott – a 3. § (6) bekezdés 2–3. pontja szerinti – értékpapírjai tőzsdei kereskedelme engedélyezett vagy az engedélyezést már kérelmezték, nem alkalmazhatja.


 


(4)59


 


(5)60 Jogelőd nélkül alapított vállalkozónál – a (2) bekezdés b) pontjában foglaltak alkalmazásakor –, ha az üzleti évet megelőző két üzleti év egyikének vagy mindkettőnek az éves nettó árbevétel adatai hiányoznak vagy csak részben állnak rendelkezésre, akkor a tárgyévi várható éves nettó árbevételt és – ha van – a megelőző (első) üzleti év éves (éves szintre átszámított) nettó árbevételét kell figyelembe venni. Az előbbiekben foglaltak megfelelő alkalmazásával kell eljárni a (2) bekezdés a) és c) pontja tekintetében is.


 


(6)61 Az a jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, valamint korlátlan mögöttes felelősséggel működő egyéni cég, amely könyvvizsgálatra nem kötelezett, egyszerűsített éves beszámolóját, saját választása alapján a 98/A. § szerinti sajátos módon is elkészítheti.


 


(7)62 A (6) bekezdés szerinti sajátos egyszerűsített éves beszámoló választása esetén a gazdasági társaság és az egyéni cég a választásától mindaddig nem térhet el, amíg a választás feltételeinek megfelel.


 


10. §63 (1) Összevont (konszolidált) éves beszámolót és összevont (konszolidált) üzleti jelentést is köteles készíteni – a 116–117. §-ban foglaltak kivételével – az a vállalkozó, amely egy vagy több vállalkozóhoz fűződő viszonyában a 3. § (2) bekezdésének 1. pontja értelmében anyavállalatnak minősül.

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Új cég beszámolókészítése

HozzászólásSzerző: SZESZE » szer. okt. 26, 2011 6:22 am

Sziasztok!


Kedves Icuska!


Hát ez az, eddig én is úgy tudtam, ahogyan Ti is írtátok, de tegnap voltam a kötelező továbbképzésen és ott az előadó mondta, hogy újonnan alakult társaságnál, nincs meg a törvényben rögzített két előző év, úgy hogy éves beszámolót kell készítenie minden újonnan alakult társaságnak és üzleti jelentést is mellé! Adddig míg nincs meg az előző két év, amihez viszonyítani tudna! Teljesen kiakadtam, ezért írtam Nektek! Úgy hogy most itt vagyok a nagy bizonytalanságban!


Köszönöm, ha válaszoltok!


SZESZE


 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Új cég beszámolókészítése

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. okt. 26, 2011 8:59 am

Ott van a válaszod az 5-ös bekezdésben Kornélia válaszában.


Az előadók is emberek, ők sem tévedhetetlenek.


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Új cég beszámolókészítése

HozzászólásSzerző: szaboicus » szer. okt. 26, 2011 9:21 am

Szia SZESZE!


Hol jártál eddig?


A Nelly és a Márti leírták a választ,de


A kérdés az, hogy hogyan bízzon meg így  az ember az előadóban?


Ezek szerint csak az a lényeg, hogy Fizettél sok ezres díjat a Fals okításért.


Üdv:))Icus


 

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Új cég beszámolókészítése

HozzászólásSzerző: SZESZE » szer. okt. 26, 2011 12:30 pm

Szia Mindenkinek!


Köszönöm szépen a segítségeteket! Icuska és a Többiek, eltudjátok képzelni, hogy majdnem elájultam tegnap!!!!!  És Ő állítólag nagyon okos szakember!  Nem is mertem volna ott kételkedni a szavában, hiszen nem egyedül voltam és senki nem szólt egy szót sem, nekem pedig ezer volt a vérnyomásom, ezért Tőletek szerettem volna hallani, azt amit írtatok!


Köszönöm mégegyszer Mindenkinek!!!


Üdvözlettel


SZESZE

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég