Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kockázati életbiztosítás EV részére

Juttatások, költségtérítések

Kockázati életbiztosítás EV részére

HozzászólásSzerző: yager01@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Azt szeretném megtudni, hogy ha én mint Egyéni Vállalkozó kötök egy élethosszig tartó, vagy akár határozott tartamra szóló kockázati biztosítást (unit link) magamra akkor arra milyen adófizetési kötelezettségek vonatkoznak?

Az egy összegben befizetett éves díj ugye időarányosan elosztva leköltségelhető mint a vállalkozás működésével szoros összefüggésben lévő költség?

Vonatkozik erre valamilyen ECHO vagy SZJA fizetési kötelezettség? Ha igen akkor pontosan mi?

Ha lejáratkor, vagy visszavásárláskor (mondjuk 10év után) a befizetett összegeken felül jövedelmem keletkezik akkor az után kell bármit fizetni (kamtadót 10év után már nem)?

Hogy járok jobban, ha magamra kötöm, vagy ha az alkalmazottamra, aki ebben az esetben családtag?

yager01@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Kockázati életbiztosítás EV részére

HozzászólásSzerző: Colin83 » hétf. dec. 19, 2011 8:19 pm

Én tudok hozzá még NGM állásfoglalást is, és természetesen az egyéni vállalkozó is egészben elszámolhatja, de csak akkor, ha nem határozott tartamú!! Ez nagyon fontos! Csak az un. élethosszig tartó, vagy a teljes egészében kockázati. Sőt! Akár még az alkalmazottjára is köthet és elszámolhatja az egyéni vállalkozó. 2 hete változott még egy törvény. Még az egészségbiztosítások is elszámolhatóak.


Üdv, Sipos Csaba


Ha esetleg kell az elérhetőségem...


Mert kell egy pénzÜGYES... (+36203927747) mertkellegypenzugyes@gmail.com


 

Colin83
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Kockázati életbiztosítás EV részére

HozzászólásSzerző: nmrozika » hétf. dec. 19, 2011 8:37 pm

Köszönöm, én lementettem az információkat, ha aktuális és szükség lesz rá, majd kereslek. (már nincs "szezonja" az ügyfeleim között a biztosításkötéseknek, örülnek, hogy van annyi bevétel, hogy a járulékokat tudják fizetni és ezzel kifújt a költségelszámolás....)


Üdv. Rozi

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég