Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

Juttatások, költségtérítések

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Önkormányzat az általa alapított díjhoz - aranyoklevél az 50 éve diplomázott pedagógusoknak - egyszeri 30 000 Ft-ot is ad pénzjutalomként az oklevél mellé.

Kérdéseim: milyen közterhek terhelik ezt a kifizetést? 

 

Akik kapják, mind nyugdíjasok, az önkormányzattal jelenleg semmilyen jogviszonyban nem állnak.

 

Az én tippem: 27 % EHO || SZJA .

 

Vagy rosszul gondolom?

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. nov. 04, 2010 5:46 pm

  Szia !

Módositsd a pont kiirást mert ez tul sok.!!! egy válaszért.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. nov. 04, 2010 9:34 pm

Hát annyiért, amennyit te válaszoltál, tényleg sok... :)

 

Tudatos volt a sok pont, mert személyes ügy a kérdés.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. nov. 05, 2010 1:13 am

Én is azt gondolom, szja és 27% eho terheli a kérdéses kifizetést biztosítási kötelezettség hiányában. (A jutalom összege 3o/e ft, de nem munkavégzéshez kapcsolódik.) Próbáltam az adóterhet nem viselő járandóságok között keresgélni, de ott csak a felsőoktatásról szóló törvény alapján adományozott arany, gyémánt, vas, illetve rubin díszoklevélhez kapcsolódóan a felsőoktatási intézmény által a Szabályzatában meghatározott feltételek szerint kifizetett pénzbeli juttatásnak bizonyos részére találtam kitételt. Ez sem vonatkozik az esetedre. Kizárásos alapon marad az szja és eho fizetési kötelezettség. 
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. nov. 05, 2010 9:46 am

Na, van fehér füst..  Ma járt nálam egy APEH és egy NYUFIG-os revizor is. Mindkettőnek az a véleménye, hogy szja+eho és semmi más, mert nincs biztosítási jogviszony.

 

Közben meg lázas kapkodás a Városházán. Azt mondják, hogy a MÁK által adott szoftverrel nem tudják másképpen megoldani a kérdést. Egy napra mindenképpen állományba kell venniük. De ami a röhej, azt sem tudja a MÁK szovtver, hogy van a 20 400 Ft-os napi járulékfizetési felső határ. Így a teljes összegből vonják a járulékot.

 

Milyen színvonalú munka mehet a MÁK-nál? Lásd pl. tegnap a VPOP-s magyarázkodást, hogy 16-áig kell bevallaniuk és 20-ig utalni a járulékokat...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. nov. 05, 2010 1:51 pm

Most teljesen lezsibbadtam. Azért felvenni valakit 1 napra, hogy a program le tudja kezelni a kifizetést??? Mi jöhet még?????  A MÁK program is olyan, mint  -másik hasonlatoddal élve-,  a plébános pöcse. (jót hahotáztam, amikor olvastam) Ezek szerint tök felesleges. Nem beszélve arról, hogy be- ki jelentgetéseket küldözgetni 1 napért csak azért, mert másként nem lehet megoldani a kifizetést.  Elképesztő....... Köszi, hogy megosztottad a konzultáció eredményét.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. nov. 05, 2010 2:31 pm

Azért még megvárom, mire megy a Városháza a MÁK-kal... állítólag az egész országban így csinálják a díjakkal - díszpolgár, Pro Urbe, stb. - járó pénzjutalmak esetén.  Lehet, ismét sikerült belenagydolgoznom a ventillátorba... :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. nov. 05, 2010 2:31 pm

Micsoda? Milyen járulékról magyarázott a vpop-s? Bevallási és utalási határidő más???
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. nov. 05, 2010 2:32 pm

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/29522/a-mak-ra-kulon-art-vonatkozik?wa=ADO1011&uid=816352
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzjutalom járulék és adóvonzatai

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. nov. 05, 2010 2:37 pm

Na így már értem itt ezt az egy mondatot. Én azt hittem, hogy Neked akarta bemesélni egy vpop-s, hogy ez a két határidő van a 12-e helyett !

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég