Adófórum

Adózási és számviteli információk

EÜ járulékot kell-e fizetnem,

Juttatások, költségtérítések

EÜ járulékot kell-e fizetnem,

HozzászólásSzerző: istvanbalazsi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Most hallottam róla ,hogy ha külföldön dolgozom / Maldiv szigetek/ köteles vagyok EÜ járulékot fizetni akkor is ha itthon nem veszem igénybe az eü szolgáltatást.

Sőt az APEH megbüntethet és visszamenőleg kifizetteti velem a járulékot.Hogy van ez ?

Visszamenőleg ,de meddig ? Ha nem jelentem be ,hogy már évek óta külfödöm dolgozom és itthon nem megyek orvoshoz ,mert nem vagyok beteg akkor soha sem derül ki és nem kell eü járulékot fizetnem ?

Ha itthoni tartózkodásom alatt beteg leszek , akkor elmegyek az orvoshoz és kifizetem a megállapított összeget ?!

 

istvanbalazsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:09 am

EÜ járulékot kell-e fizetnem,

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. máj. 12, 2010 9:24 pm

 Tbj-tv. 39. § (2) bekezdése értelmében az a belföldi személy, aki nem biztosított, és egészségügyi szolgáltatásra a 16. § (1) bekezdésének a)-p) és s)-t) pontja, valamint a 13. § szerint sem jogosult, köteles a 19. § (4) bekezdésében meghatározott egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni.

Belföldinek kell tekinteni többek között a Magyar Köztársaság területén az Nyt. szerint bejelentett lakóhellyel rendelkező magyar állampolgárt. Tehát az a biztosítottnak nem minősülő magyar állampolgár, aki egészségügyi ellátásra sem jogosult, és Magyarországon bejelentett lakóhellyel rendelkezik, tehát belföldinek minősül, de munkavégzés vagy tanulás céljából harmadik államba megy (például USA), kötelezett lesz egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére. A Tbj-tv. 39. § (2) bekezdése szerinti kötelezettség nem vonatkozik arra a belföldinek minősülő személyre, aki EGT-tagállam, Svájc vagy a Magyar Köztársasággal kötött kétoldalú szociális biztonsági egyezményben részes más állam joga szerint biztosított.

2008. január 1. után a jogviszony hiánya esetén az OEP köteles átadni a jogviszonnyal nem rendelkező beteg adatait az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnak, amely a bejelentési és járulékfizetési kötelezettség teljesítését megvizsgálja, mulasztás esetén az elmaradt járulékot behajtja.

 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég